problem sa Pioneer-om 111D

Dekica80

Zainteresovan član
Poruka
106
Imam PIONEER 111D pre neki dan narezao sam na NEC-u jedan DVD+RW I kada sam pokusao da ga procitam na mom PIONEER-u 111d nije uspeo da ga ucita. Pokazuje mi driver not found. Uopste ga ne vidi. Kao da nisam ni ubacio dvd+rw. Odneo sam taj isti DVD+RW kod jos dvojice drugova, jedan je imao 110, a drugi 111d I ni jedan od ova dva ga nije ucitao? A ucitavaju ga par Nec-a I par dvd playera. Pokusao sam I da instaliram novi firmware I opet nista. Takodje nisam uspeo I par obicnih cd-a da ucitam, njih je blokirao, stao sa citanjem posle nekog vremena. Cinjenica je da Nec (ima ga u prodaji ali mu ne znam oznaku) koji kosta isto koliko I moj 111D cita ovaj DVD+RW koji nije ni malo izgreban, a ni jedan od tri Pioneer-a ga ne vidi?

Mene interesuje da li neko zna da li ovo moze nekako da se popravi, nekim programom? I ako ne moze da li vazi garancija? Jer ipak ni jedan Pioneer ne moze da ucita ovaj dvd+rw, a svaki drugi proizvodjac moze, pa cak I glupi NEO dvd player.
 
Тешко је ту помоћи.ДВД уређаји су једно велико ђубре.И кад су нови питање је шта који чита и како се понаша са различитим врстама медија.
 
neznam sta da ti kazem... ja sam cuo da taj tvoj dvd ima problema sa ucitavanjem obicnih diskova ali ovo sto ti pricas mi u najmanju ruku zvuci cudno...

Kada si kupovao dvd trebao si da uzmes 110d a ne taj 111d bas zbog razloga sto je prvi mnogo bolji u smislu citanja obicnih diskova!!!

neznam kako da ti pomognem...!!! soory!!!

:oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
 
Sta znam.
Ja imam bas taj 111d i nemam nikakvih problema.
Postoji jedna stvar a to je da mu je jako sporo ucitavanje diska.
Znaci treba mu nesto malo vise vremena kad se ubaci disk u njega da ga procita ali do sada nisam imao problema ni sa citanjem ni sa rezanjem diskova i DVD-a.
 
ja bas imam problem sa ucitavanjem diskova, reze Ok, ali niti moj niti jos jedan 110 i jedan 111d ne mogu dosta diskova da ucitaju koje neki drugi rezaci ucitavaju, konkretno samsung i nec. Tako da se meni cini da je Pioneer propao, nije kao sto je bio. Probajte Platinijum diskove,sa njima zna da se jave problemi kao i sa starijim diskovima koji imaju neka vrlo mala ostecenja.
 
Da ne otvaram novu temu

Skoro sam kupio Nec 5170A, a imam jos pioneer 110d.
Pioneer mi odlicno radi, za godinu dana nikakvih problema nisam imao, ali sa necom imam problema pri kopiranju. Osim sto mu je potrebno oko 20 min za kopiranje 4.2gb, dok mi je na 110d trebalo oko 5, racunar pocne cudno da se ponasa cim ubacim cd ili dvd.
Jel zna neko u cemu je problem?
 
LG je bivsi Gold star. Znaci jedna od najgorih kompanija za izradu tehnickih uredjaja koja je ikad postojala.
LG CD uredjaji su bili ocaj zivi. Skoro ni jedan nije dobro citao diskove, narocito posle malo vremena. Pre godinu dve su se dosta popravili i poboljsali su kvalitet ali i dalje vise verujem drugim kompanijama nego njima. (iako imam LG DVD player za TV)
Da se ne lazemo sve je stvar koliko koristis uredjaj i srece koji ti zapadne.
Imao sam TEACK onaj cuveni 40-to brzinac za koji vazi da je jedan od najboljih uredjaja te klase svih vremena pa mi je crkao posle godinu ipo. Posle toga sam nabavio samsungov rezac koji pokazuje znake problema :lol: A rezem samo za licnu potrebu i drustvu kad treba nesto. Znaci ne nesto preterano.
Sve je stvar srece. Mozes da uzmes poslednjeg kineza i da ti radi bez problema a mozes da kupis Plextor pa da ti posle godinu dana rikne.
 

Back
Top