Деца Јасеновца траже одштету од Хрватске

kreativac

Primećen član
Poruka
695
Удружење бивших логораша Другог светског рата из Бањалуке упутило је захтев Хрватској да се као обештећење преживелој деци из концентрационог логора Јасеновац исплати 172.000.000 евра. „Достављамо вам захтев 18 чланова нашег удружења који су насилно одведени из својих кућа и одређено време провели у логорима Независне Државе Хрватске (НДХ) током Другог светског рата”, наводи се у захтеву. Председник удружења Гојко Кнежевић рекао је новинарима у Бањалуци да ће, уколико Хрватска одбије тај захтев, против ње бити поднета тужба пред међународним судом у Стразбуру. Кнежевић је казао да је у концентрационим логорима НДХ било заточено 33.200 деце, а да их је преживело свега 7.000. У Републици Српској (РС) данас је живо још 18 бивших логораша. Кнежевић је још рекао да су са захтевом за обештећење упознати највиши органи РС и БиХ, који су обећали подршку како би правда за жртве усташког режима била задовољена. (Бета)
 
Ма није битна ратна одштета колико да се дјелује на свијест и покаже истина коју Хрвати желе вјешто да прикрију историјским фалсификатима. Жао ми је што је Србија одустала од тужбе против Хрватске и БиХ јер је то била одлична прилика да се покаже права истина везана и за последње ратове.
 
То неће помоћи у стопирању фалсификовања.Држава Србија је дужна да стане у одбрану истине и историјских чињеница.Овакви поједничани случајеви ништа не значе,ако изостане реакција Србије на најновији покушај прикривања геноцида.
 
Torrente-BG:
Dobro su se setili.Skoro slusao o tome da jevreji spremaju parnicu protiv nemackih velikih firmi koje su koristile jevreje kao radnu snagu u II svetskom ratu.
Kada su se ustase vec uspele izvuci posle rata zahvaljujuci Titu i glupim Srbima sada ne bi trebalo.

a ovo je tek teska glupost...
sta ja sad treba da tuzim Opel ili BMW sto su proizvodili kamione i avionske motore kojima je moja porodica ubijana...
ili jos bolje da tuzimo VW i njihovu BUBU....
 
Obersturmfuehrer:
ne govorimo o prinudnom radu...
ja mogu sad da odvalim da je moju babu ubio vojnik koji se dovezao u Opel Blitz kamionu i da trazim odstetu...

a i to sto ti kazes TNikola je takodje glupo...kao kad bi tvoj cale opljackao nekoga, pa onda ti robijao zbog njega....

BMW je плаћао јер су људи принудно радили у његовим фабрикама. Ја ти само преносим моја сазнања, а ти можеш да мислиш шта хоћеш. Ако ти је глупо онда то реци BMW-у и људима који су по горе наведеном основу добили паре.

И питам се још какве везе мој одговор има са твојом констатацијом када сам ја лијепо рекао да се одштета односи на принудан неплаћени рад. Једноставно, ако је човјек привређивао за ову фабрику онда има право да му се то надокнади.
 
kyo:
http://forum.net.hr/thread.jspa?threadID=339174&tstart=20

evo nekoliko dobrih i realnih komentara na ovu temu sa hrvatskog foruma
Pa vidiš komšija, tužba Srba, koji su pretrpili neviđena zverstva od strane tvog naroda, je mnogo realnija od tužbe koju forsira BiH (odnosno njen nesrpski deo) protiv Srbije.
Tek da se ne opustiš tako lako i odbaciš tužbu kao glupost i nebitnost da ti navedem primer da je udruženje 'Majke Srebrenice' tužilo Kraljevinu Holandiju zbog toga što njihovi vojnici nisu reagovali na streljanje muslimana i smatra se da će dobiti veoma lako. Iznos, prava sitnica- dve milijarde(2 000 000 000) Evra. Budite srećni što ja tužba realna i ne traže vam tako basnoslovan iznos.
 
DeteSunca:
Pa vidiš komšija, tužba Srba, koji su pretrpili neviđena zverstva od strane tvog naroda, je mnogo realnija od tužbe koju forsira BiH (odnosno njen nesrpski deo) protiv Srbije.
Tek da se ne opustiš tako lako i odbaciš tužbu kao glupost i nebitnost da ti navedem primer da je udruženje 'Majke Srebrenice' tužilo Kraljevinu Holandiju zbog toga što njihovi vojnici nisu reagovali na streljanje muslimana i smatra se da će dobiti veoma lako. Iznos, prava sitnica- dve milijarde(2 000 000 000) Evra. Budite srećni što ja tužba realna i ne traže vam tako basnoslovan iznos.

"srećan" sam
:lol: :lol: :lol:
nazivali ste se
nebeskim narodom
sad kad vas Hag gonja
nazivate se
nevinim narodom
a ja vas zbog masu forumaša nazivam
sanjarskim narodom
samo sanjajte

jer to vam jedino i preostaje
a s druge strane svaki put kad se probudite
Srbija biva sve manja i manja

sanjajte i dalje o RSK
jel jedino to i možete.....zzzz
:lol: :lol: :lol:
 
Drugar, nimalo kulturno sa tvoje strane. Ovakva izlive materija koje su obicno u cvrstom, ali u ovom tvom slucaju su u malo tecnijem stanju kod vas na forumu ne trpe. Ako mozes lepo razgovaraj, ako ne dovidjenja. To kolika ce Srbija biti kad se sutra probudis ostavi nama na razmisljanje, a tebi preporucujem zamaranje temama tipa Vedrane Rudan, pada li vlada u Sinju i sl.

A snovi mogu da postanu realnost, kao sto je to bilo u vasem slucaju. Samo ako se ostvare snovi pojedinih ovde bice to veoma gorka realnost za vas.
 
Markelja:
Drugar, nimalo kulturno sa tvoje strane. Ovakva izlive materija koje su obicno u cvrstom, ali u ovom tvom slucaju su u malo tecnijem stanju kod vas na forumu ne trpe. Ako mozes lepo razgovaraj, ako ne dovidjenja. To kolika ce Srbija biti kad se sutra probudis ostavi nama na razmisljanje, a tebi preporucujem zamaranje temama tipa Vedrane Rudan, pada li vlada u Sinju i sl.

A snovi mogu da postanu realnost, kao sto je to bilo u vasem slucaju. Samo ako se ostvare snovi pojedinih ovde bice to veoma gorka realnost za vas.

"srećan" sam
:lol: :lol: :lol:
nazivali ste se
nebeskim narodom
sad kad vas Hag gonja
nazivate se
nevinim narodom
a ja vas zbog masu forumaša nazivam
sanjarskim narodom
samo sanjajte

:lol: :lol: :lol:

sanjajte i dalje o RSK
jel jedino to i možete.....zzzz


jel ovako prihvatljivije? :p
 
Vi Hrvati polako nestajete..
Hrvata nema oko 1 milion..
Ostalo su Srbi Katolici..
------------------------------------------------
Prema Pavlu Šafariku («Slovenski narodopi»s), 1844.tadašnjih „Jugoslovena” bilo je ukupno 7,248.000, od toga Srba 5,294.000, Hrvata 801.000, Slovenaca (Vinda) 1,530.000. Svi Hrvati i Slovenci su katolici, a Srbi su podeljeni: pravoslavnih je 2,880.000, muslimana 550.000, katolika 1,640.000.
 

Back
Top