Kako protiv politicara?

bolta

Početnik
Poruka
14
....sta reci, dovoljno je upaliti televizor i nastupa haos, na sve strane lazna obecanja, veliki patriotski govor..prazne price i lazni osmesi...mucnina...

Kao slag na tortu, dolazi bombasticno postavljenje podobnih direktora i tamo nekih, nazovi, upravnika u svim velikim preduzecima...hijene...

Pitam se zar je njihovo prisustvo toliko bitno u nasoj svakodnevnici, da bez njihove "pameti" i masnih zuba, ne moze da pocne ni jedna utakmica, koncert, pozorisna predstava, otvaranje fabrike, mosta, ulice...gnev...

Ovo je samo mali deo od onoga sto nas muci ali kako protiv te bolesti, idu izbori, zar smo zaboravili kako se koriste kuke i motike?!
 
Tvoje izlaganje dopunicu sa dve cuvene fraze...

"Pred izbore - narod trazi, a politicari - obecavaju; Posle izbora - narod trpi, a politicari zaboravljaju"

"Da izbori stavrno mogu nesto da promene, odavno bi ih ukinili..."

Milsim da je problem u tome sto se preveliki publicitet poklanja politicarima i njihovim, kako poslovnim, tako i van-poslovnim aktivnostima, sto oni vesto koriste ne bi li promovisali neke tzv. vise ciljeve koji su u interesu naroda (navodno)... a sve se na kraju svodi na zadovoljenje nekih njima bitnih stvari... tako da se moze reci da od politicara svaki dan vidimo samo zloupotrebu polozaja... i, nazalost, nista vise...
 
Кад смо већ код изрека, у Маратонцима има једна већ чувена реченица
" Ма, побијемо говна и звршена ствар"

Наравно да је преоштро, али, чини ми се да им треба укидати повластице, привилегије. Ограничавати им појављивање у медијима, у смислу спортских, уметничких догађаја.
Када се буде испоставило да посланици и политичари имају само добре плате, а осећају се "да раде као црнци" смањиће се навала на тај део друштвеног живота. Ко буде пристао знаће се да заиста ради за добробит земље и народа. Ово је, додуше само идеја, онако на брзака.
 
u politici nema zdravih i postenih ljudi..
zdravima i postenima nije do vlasti..
kakav narod takva i vlast
znaci
obezbozen narod_obezbozena vlast..
kako stvari stoje..sve ce vise biti bezzboznika..sto logicki znaci..
da ce svaka sledeca vlast biti gora od predhodne..:0
zivi bili pa videli..
toliko i hvala :)
 
Da se nadovezem na Lacibg...kao prvo svakom politicaru koji je poslanik,ministar,zamenik,odbornik...bilo sta slicno sa bilo kojom drzavnom funkcijom treba zakonom zabraniti da bude bilo sta drugo pored toga.Nikakvi direktori,javna preduzeca,upravni odbori i sl. NISTA!
Kad se to malo dovede u red onda mozemo dalje.
 
nekad su bili crveni i crni,,a usredini plavi..i tako su se klackali duuuuuugo..:)
e sad
crveni polako iscezavaju..plavi su gotovo nestali,ostali su samo crni,da klackaju narod..:0
e sad
sad ce opet crni sa zutima..a ravnotezu ce da drze zeleni..
da bi i dalje radila klackalica..:)
eto toliko..nadam se da sam bio jasan..:)
 
crna_mamba:
nekad su bili crveni i crni,,a usredini plavi..i tako su se klackali duuuuuugo..:)
e sad
crveni polako iscezavaju..plavi su gotovo nestali,ostali su samo crni,da klackaju narod..:0
e sad
sad ce opet crni sa zutima..a ravnotezu ce da drze zeleni..
da bi i dalje radila klackalica..:)
eto toliko..nadam se da sam bio jasan..:)

UNITED COLORS OF BENETON

Fernando Alonso
 
Ја сам покушао да се мало бавим политиком,онако,локално.Већ на том нивоу почињу да се праве разни ''лобији''.Обично они најпокваренији,најпрљавији,најљигавији уђу у такве кругове и гурају једни друге.Одустао сам,наравно,кад сам видео да ниједна моја идеја нема прођу и да ти ликови хође да раде само на речима.Очекују да неки анонимус заврши посао за њих и да ради за лепе речи.А љигавци јако добро осете и гурају једни друге.Шта мислите,какви су они на вишим нивоима одлучивања,које заокружујете на изборима?:evil:
 
tu ti je stvar u poznavanju..:) ko koga bolje poznaje ,on ima vlast
da li narod poznaje poiticare
ili politicari poznaju narod.
posto politicari mnogo bolje poznaju narod,a narod ne poznaje ni sam sebe:)
protivu njjih nema borbe..:)
 
Какав народ - таква власт , и обрнуто је мало блесаво, иако је на неки начин огледало.
Ко је ту заправо најкривљи ?
Па није народ, јер народ неком мора да укаже поверење - такав нам је систем - демократија. У супротном идемо у безвлашће, анархију, или отварамо путеве за диктаторе и сл.

Ја бих највише окривио наше тзв. интелектуалце, који не размишљају довољно и не ангажују се у правом правцу. Они као нестраначке личности треба да се домишљају како стати на пут свим тим привилегијама политичара, како их контролисати, као и контролу свих институција. Затим кроз разне форуме, скупове, да утаначе механизме и програме како треба то извести. Онда се организовати у покрете, који ће народу који гласа, објаснити шта је смишљено и шта се тиме добија. Па ако треба за то народ извести на улице. И тако натерати политичаре да се направе и изгласају закони, који ће и на њих деловати рестриктивно, строго. Дакле сузбити им поље самовоље, могућност корупције итд.

Сироти народ излази само кад треба да их отпусте с посла, кад траже 2% повећања плате, јер не могу да живе, или их нека странка навуче за неке своје циљеве.

Прогрес је увек долазио од стране удружених интелектуалаца, оних који заиста умеју да мисле и стварно желе неки бољитак за себе и свој народ.
 
misoni:
Ја сам покушао да се мало бавим политиком,онако,локално.Већ на том нивоу почињу да се праве разни ''лобији''.Обично они најпокваренији,најпрљавији,најљигавији уђу у такве кругове и гурају једни друге.Одустао сам,наравно,кад сам видео да ниједна моја идеја нема прођу и да ти ликови хође да раде само на речима.Очекују да неки анонимус заврши посао за њих и да ради за лепе речи.А љигавци јако добро осете и гурају једни друге.Шта мислите,какви су они на вишим нивоима одлучивања,које заокружујете на изборима?:evil:
Ето видиш. То ти је тенденција данас. Свако ко пожели да нешто оставри, гура се у странку. Данас се зна да без припадности некој странци, тешко можеш да започнеш неки бизнис, коче те општиски политчки мољци на сваком кораку. Ако си члан, све иде лакше. Треба довести стање у Србији, тако да последњи који би могао да ти помогне или те закочи буде било која политичка странка. Све по закону и преко институција. (Утопија ?)
 
e moj prijatelju to je vecno pitanje ,ko treba da povuce koga?:)
narod intelektualce ili intelaktualci narod u opsti progres..?
ima tu jedan divan primer iz skorije istorije..zapravo radi se o finskoj zemlji..koja je pre 30/40 godina bila jad i beda,zemlja pijanaca i qrvi,zlocina i jada..danas je to sasvim jedna druga zemlja!!!
kako se to desilo?bas onako kao rece..skupili se svi intelektualci,,ali nas ta sreca ne moze da strefi..:)
 
Који,бре интелектуалци!Ови што сам их се нагледао сви имају неке звучне титуле,а кад треба да реше неку ситуацију из нормалног живота не знају како се зову.Једини моменти кад се сете свега су избори,подела функција,запошљавање рођака и отимачина.Ако се то буде наставило,а наставља се,бићемо и даље закопани у блато.Само што смо пре неколико година имали назови комунисте,а сада су то назови капиталисти!:evil:
 

Back
Top