Ако их сад нисам намлатила...

Hellen

Buduća legenda
Poruka
29.970
Уф! Баш сам бесна!
Не жели да будем мама-баба рога, а ставе ме у ту ситуацију...грррр.....

Патике или ципеле увек на сред собе, саплићемо се о њих, књиге на поду, ствари само скинуте и побацане....а онда дођу:''Мамааааа где ми је шорц за физичкоооо? Нема моје свеске из математикееее!''
И кад кажем:''Баш ме брига - твој проблем! Води рачуна о својим стварима!''...онда се дуре или свађају....УФ!

Ето, изјадах се вама, боље него да их млатим.

Које су то ситуације када вас рођена деца нервирају?
 
pa zashto ih jednostavno ne ostavish na miru? njihove stvari, oni treba da vode rachuna o njima.... ako neshto nadjesh recimo u dnevnom boravq da leshkari bzvz.... sakrij tu stvar i naredni period (po tvojoj proceni) ostavi ih bez te stvari....
ne znam..... tako mi se chini logichno.. ti nemash malu decu.... oko 10 god. chini mi se... izvini, ja sad nagadjam... no, nekako rekla bih da vecj od polaska u shkolu treba da nauche da vode rachuna o svojim stvarima.....
 
ja sam sve sto se razvlacilo po kuci bacala u djubre (uz izbor najjeftinijih stvari naravno). sad se vise ne desava da se zeka vuce po podu dnevne sobe, ili druge igracke po kuhinji. ostavljam radnu sobu njemu da tamo pravi lom koliko god hoce, ali necu da vidim ni odecu ni igracke u drugim prostorijama. moj sin je mali, navikao je da cim dodje iz skolice okaci jaknu, slozi torbu, pa tek onda dolaze na red uzina, igracke i ostalo.
doduse, sad on baca moje "igracke". pre mesec dana sam vadila iz djubreta "ne ljuti se covece" - nije bilo na svom mestu kada je on stigao iz skole :) - nije me opomenuo da sredim, samo je sa apetitom sve frknuo u kantu.
 
Hellen, gde me nadje? :D Upravo me takva situacija izbaci iz takta. Ali sve manje imam zivaca da se borim protiv njene neurednosti. Valjda ce biti bolja kad odraste. Kaze mi moja mama da sam ja ista takva bila, a ja se ne secam toga i prosto ne mogu da verujem, jer sada moja pedanterija mozda prelazi u bolest! Moram da postavim ove dve slike da vidis kako to izgleda kod mene. Mozda ce ti biti lakse. :p

Ovo je snimio moj muz jednog jutra da vidim na sta lici soba kad ja odem na posao a cerka posle mene u skolu. Samo sto nisam pala u nesvest kad sam videla! Inace, ona me zove uvek otprilike jedno pola sata pre nego sto treba da stignem kuci: "Mama, gde si sada? A za koliko dolazis?" A sve zbog toga da bi na brzaka spremila sobu i da ja ne bih pohisterisala kad dodjem.

 
mene moje dete izludjuje sa svojim gnjavljenjem ,uzme zalogaj pa zaboravi da ga ima u ustima
obuje jednu carapu i zaboravi da treba potpuno da se obuce
ode da pere zube pa se zaigra i onda pranje zuba traje sat vremena
e tad ja gubim svako razumevanje i pocnem da sizim sizim sizim

a drugo gde me izludjuje je sto to dete samo menje ako navijeno,ne zatvara usta a zasto to a ko je tvoj muz a zasto je jelo te boje a je l si opsovala malopre i zasto :evil: :evil: :evil:
 
Draga fibi, tako sam se slatko nasmejala kada sam nakon tvog posta videla slicice. E, sad uz te slicice dodaj i isarane sve zidove u mom stanu u visini do 120 cm(kombinacija vostanih , drvenih bojica, garniranih hemijskom i obicnom olovkomi otiscima prljavih prstica) i to tako 4,5 godina. Eto, tako izgleda moj stan. Jedva sam, uz tesku visemesecnu borbu naterala muza da to sredimo. Sada vec nedelju dana kako se divim nasim belim zidovima.A deca su obecala da nece bezobraznicima dati da saraju po zidovima. Inace sve to je bio njihov minuli rad. A cini mi se da je pod nekom drugom temom jedna mama pisala da je pustila dete nekoliko dana bez gundjanja i prigovaranja oko spremanja i ucenja i da su rezultati bili iznenadjujuce dobri. Jer, ruku na srce stavi se u poziciju deteta kojem tri hiljade puta u 45min kazes, ajde pozuri kasnim na posao, ili kada ces vec da se obuces, ili....... Pa, kome to ne dosadi. A, cesto mi padne na pamet kada sam poslednji put mojim macicima posvetila ceo dan. Ne mogu da se setim.
 
livija:
pa zashto ih jednostavno ne ostavish na miru? njihove stvari, oni treba da vode rachuna o njima.... ako neshto nadjesh recimo u dnevnom boravq da leshkari bzvz.... sakrij tu stvar i naredni period (po tvojoj proceni) ostavi ih bez te stvari....
ne znam..... tako mi se chini logichno.. ti nemash malu decu.... oko 10 god. chini mi se... izvini, ja sad nagadjam... no, nekako rekla bih da vecj od polaska u shkolu treba da nauche da vode rachuna o svojim stvarima.....

Ма оставила бих ја њих, ал неће оне мене! :lol:
Оне су те које мене мамачу сваки час зато што не могу да нађу свеску, шорц, патике, играчку, шестар...или тако нешто, а онда се дуре ако ја не знам.

Иначе, не тражим ја савет овом темом, знам да су то нормлане бриге и нервирања сваког родитеља, само имам потребу некад да се изјадам, боље него да их налупам! :wink:

Када чујем да и други пролазе кроз исте фазе, онда ми буде лакше! :)
 
Fibi3:
Hellen, gde me nadje? :D Upravo me takva situacija izbaci iz takta. Ali sve manje imam zivaca da se borim protiv njene neurednosti. Valjda ce biti bolja kad odraste. Kaze mi moja mama da sam ja ista takva bila, a ja se ne secam toga i prosto ne mogu da verujem, jer sada moja pedanterija mozda prelazi u bolest! Moram da postavim ove dve slike da vidis kako to izgleda kod mene. Mozda ce ti biti lakse. :p

Ovo je snimio moj muz jednog jutra da vidim na sta lici soba kad ja odem na posao a cerka posle mene u skolu. Samo sto nisam pala u nesvest kad sam videla! Inace, ona me zove uvek otprilike jedno pola sata pre nego sto treba da stignem kuci: "Mama, gde si sada? A za koliko dolazis?" A sve zbog toga da bi na brzaka spremila sobu i da ja ne bih pohisterisala kad dodjem.



gledam ovijeh slike a ne mogadoh da vidim sta to ne valja tu, zaboga miloga. soba ko soba, samo nekoliko stvari na podu i to ti je. a ne razumem zeno, koji je vas problem, istraumiziracete to dete ako smem da kazem, pomalo neobicnom potrebom da sve buder na mestu. znate, ja ovo sa najboljom namerom, hocu da vas pitam, jel ste mozda razmisljali da niste oboleli od obsesivno kompluzivnog poremecaja? deder, ja bih mogao da vam pomognem a za pocetak izguzite se.. :shock: pardon izguglajte si o tome
 
Hellen:
Које су то ситуације када вас рођена деца нервирају?
mene muči isto-haos u sobi.
najgore mi je noću kada mala zakmeči, a ja se probijam kroz igračke, onako pospana:roll:
i oko nejela...e..tada mi dođe da ih istamburam!
on stalno pregovara koliko mor ada pojede...jel jednu ili dve kašike?
ona stavi ruke na usta i negoduje.
ma nemate pojma koja je to muka.
katastofa!!!!
ucene, kazne..ma ne pali ništa, kod njega pali, ali kod nje :|
probala sam sa mesečevom pričom-on se primio.
napravila sam listu obaveza i kupila samolepljive zvezdice sličice, koje im dodeljujem svako veče pred spavanje...ma jok, ne reaguje!
on j esazreo da skupi, i sredi za sobom..a sa njom..ima još da se namučim:roll:
 
Draga Hellen,
znas da sam ti izuzetno privrzen, pa me stoga vise boli muka koja te je pritisla. Izmedju ostalog i sam sam cesto suocen sa slicnim problemima, pa sam, posto razumem tvoju situaciju, voljan da ti pomognem savetom -
Zasto se ustrucavas da ih bijes, pobogu?
Malo batina nijednom detetu nije skodilo, a deluje blagotvorno na mir u kuci, bar jedno vreme... Roditelj se oslobadja stresa, biva dugovecniji i zdraviji, sto je takodje dobro za dete - jer ce kao takav duze moci da ide za njim i ispravlja njegova sranja. Uostalom, malo svakodnevne vezbe u vidu batinanja dece, nam je preko potrebno u ovo vreme kad veci deo dana dana provodimo sedeci ili lezeci. Eto, dok nisam poceo intenzivno da bijem dete, nisam mogao da dignem teze od kasike... jedva sam se uspinjao na prvi sprat, a da dva puta ne stanem da se odmorim. A sada, posle sest godina vezbe, bez problema upotrebljavam i noznu tehniku; savrseno izvodim mawashi geri, bez da prdnem ili da mi puknu pantalone - sto je ranije bio slucaj cak i kada se penjem na bicikl. Doduse, na ruku mi ide cinjenica da je moja cerka jos mala, pa bez vecih problema mogu da dignem nogu do visine njene glave.
I jos nesto, mozda najbitnije: posto ovi pametni psiholozi tvrde da dete uvek mora da zna zasto ga kaznjavas, u ovoj situaciji uvek mozes da kazes da je to zbog zdravlja (a zdravlje je, kao sto znamo, najvaznije) - "Bijem te sine, da se oslobodim stresa, da ne bih dobio cir, ili nesto slicno... Nadam se da ces razumeti, nije nista licno."
Svakom detetu ce biti drago da se oseti korisnim, da ucini nesto za hranitelja...
 
brizna mama:
E, sad uz te slicice dodaj i isarane sve zidove u mom stanu u visini do 120 cm(kombinacija vostanih , drvenih bojica, garniranih hemijskom i obicnom olovkomi otiscima prljavih prstica) i to tako 4,5 godina. Eto, tako izgleda moj stan.
:p :p takodje
muz je hteo da stavimo tapete makar u decju sobu, a ja sam uzasnuta istim prekrecia sve sto sam stigla cim je on ledja omrenuo :razz: glupa li sam i naivna :roll: :oops:
mislim, ovo je blaza varijanta, a nerviraju me uredno :lol:
jedini lek koji pali :mrgreen: :mrgreen: je da ih posaljem po kazni u krevet na 15 min, a i to sam copy paste od muza... cerki to izuzetno tesko pada jer ona non stop prica, pa se ponekada srvatno pribere, a nekada produzim i na pola sata, sat... :lol:
 

Back
Top