OLIVER DRAGOJEVIC

Nisam Oliverov veliki fan,al volim da ga slusam ! Nema sta,sa ovih prostora je jedan od najboljih ! A to sto se prica kako on pljuje Srbe,pljuju nas i mnogi drugi pa su opet slusani !Bitno je da meni ta muzika prija,nista drugo ! Omiljena pesma mi je Trag u beskraju !!! ;)
 
@ Brittany & BillieJean
yap, 'Trag u beskraju' je fenomenalna!!

@ Lucky Girl
tnx ;)
[A di ti je sister, sta se jos nije vratila na ovu stranu Jadrana?]


Ae moran postat ovu.. jedna ‘malo’ starija – s albuma ‘Poeta’ iz ’78..
btw ovo je pravi splitski, a ne ono sta ja i moji sugradjani sad frfljamo :rolleyes:


CA JE ZIVOT VENGO FANTAZIJA

To je bilo ka u prici, Roko nije jema nista
Cicibela jos i manje
Ali jubav sve izlici, on je bija anarkista
Jemali su i kumpanje.

To je bilo ka u prici, puno jutih i friskine
Ma je isto prica prava
Culo se i grubi rici, bumbilo se puno vina
Bolila je dikod glava.

Trci vrime, cvili maska
Traje jubav, pusta, siromaska
Saka suza, vrica smija
Ca je zivot vengo fantazija
.

To je bilo ka u prici, zivili su ka golubi
I nosili svoje brime
S puno srca, s malo rici, goli, bosi, gladni, grubi
Volili se cilo vrime.

To je bilo ka u prici, kad su bili puno idni
Bombe, raspe, livorvere
I jos druge strasne rici vikali su oni bidni
Ma su prosle te nevere.

Trci vrime, cvili maska
Traje jubav, pusta, siromaska
Saka suza, vrica smija
Ca je zivot vengo fantazija
.

To je bilo ka u prici, malo srice, puno jada
Puno zime i propuva
Ali jubav sve izlici boje vengo sto balada
Boje vengo struca kruva.

To je bilo ka u prici, ma ih vise ovod nima
Na dnu mora su gajete
Sve bestimje, grube rici, sve je proslo poput dima
Vrime metlon sve pomete.

Trci vrime, cvili maska
Traje jubav, pusta, siromaska
Saka suza, vrica smija
Ca je zivot vengo fantazija
.

:lol: :lol:
 
@ YOF13

U pravu si, potpuno se slazem.
Seljaci su pametniji kad sute, al ebiga glavna im je karakteristika ta sta ne mogu drzat jezik za zubima, pa i kad nemaju sta suvislo za rec… a ako se tek radi o pismenom obliku izrazavanja, jos se i bolduju (da se slucajno ne promase)…

[Osim kulture u izrazavanju i ophodjenju, fali ti i onaj minimum nacitanosti odnosno poznavanja cinjenicnog stanja kojem je svrha da spasava od pisanja nebuloza.]
 
oliver najjaci pevac svih vremena!!! omiljenu pesmu nemam, sve su tako dobre da pocinjem da sumnjam da ce on ikada napisati losu pesmu!

da li neko ima dvd ili cd sa nekim njegovim koncertima??? bio bih vam jako zahvalan ako bi se neko javio da mi posalje ili nekako da nabavim!

hvala unapred
 
Brod u boci

Ja nisam kao ti
da bih prihvatio kraj
bez rijeci utjehe
i bez ijednog pitanja

I moram biti jak
da podnio bih to
i da vrata otvorim
za neka nova svitanja

K'o brod u boci putujem
i necu stici nikamo
jer suvise ti dugujem
da tebe bih se odrek'o
K'o brod u boci putujem
i necu stici nikamo
jer predobro se poznajem
da bez tebe bih mogao
K'o brod u boci putujem
i previse ti dugujem
a dao sam ti premalo

Cesarica

Zlatni konci litnje zore
dosli su u njene dvore
da bi moju jubav budili
Svitlo nek joj ljubi lice
lipo ka u cesarice
kad je ja ne mogu jubiti

Zlatna mriza njenog tila
dusu mi je uvatila
da je baci nazad u more
Svake noci prije zore
dolazin u njene dvore
bile dvore moje pokore

Cilega zivota ja san tija samo nju
da do njenog srca nadjem put
cilega zivota moje tilo je bez nje
ka cvice bez vode

Zlatna mriza njenog tila...

Cilega zivota ja san tija samo nju...
 
Ninocka_ST:
@ Brittany & BillieJean
yap, 'Trag u beskraju' je fenomenalna!!

da,ali sam se razocharala kad sam chula da je original pevao Biagio Antonacci''Se è vero che ci sei'' :cry: :cry: :cry:

@ Lucky Girl
tnx ;)
[A di ti je sister, sta se jos nije vratila na ovu stranu Jadrana?]

za ovo imash odgovor na ''nashoj'' temi :lol: :lol:



Ae moran postat ovu.. jedna ‘malo’ starija – s albuma ‘Poeta’ iz ’78..
btw ovo je pravi splitski, a ne ono sta ja i moji sugradjani sad frfljamo :rolleyes:

to je predivna pesma ta shto si je navela,znam je iako je stara...
 
KRENI


Opet si nocas krenula
prasnjavim putem srca mog
i opet si sve promijenila
sa loseg na gore, na gore jos
i uvijek na gore

I cudni su tvoji razlozi
razlozi zasto vise nisi tu
i cudni su puti ljubavi
da uzbrdo ides prema dnu
i uvijek prema dnu

Refren
Kreni, kreni, mogu
ja bez tebe
isto k’o sto i ti
mozes bez mene

Kreni, kreni, i nek’
me modre zore
sa drugom zenom probude
 
oliver dragojevic (ne, nije slucajno malo slovo) mi je super odvratan!
Onako, apsolutno grozan - kao muzicar djene - djene, ali kao covek...Jedini kojeg bih onako izistinski i bez foliranja, s osmehom na licu i cistog srca pljunula pripremajuci se za to pola sata...
I tako...
 
Nije mi namjera rusit temu ili sl., samo se bojin da ne ide u smjeru u kojem bi tribala.. Nema konstruktivnosti, to ocu rec.
Diskutiranje o necemu - bila to jedna osoba ili nesto malo manje ‘opipljivo’ ka sta je Muzika ili pisma - znaci iznosenje/razmjenu i ‘pro’ i ‘kontro’ stavova, pozeljno argumentiranih.
Daleko od toga da bi se svi tribali slozit, a jos manje mislin da je tema namijenjena iskljucivo fanovima. Problem je u tome sta ovo lici na sve samo ne na diskusiju.

I isto ka sta mi nista ne znace komentari tipa “Oliver je car!” “Ajme koja je to legenda!!” etc. , toliko se i zgrazan nad izjavama koje veze sa zivotom (a tek kulturom) nemaju, jednako neargumentirane.
Jer kad procitan komentar od uzmimo 'hator’-ke, mogu samo (ka racionalna osoba koja dozivljava ostale isto tako) zakljucit da ona mora da ga osobno poznaje i da joj je, bestija, ucinija stagod stvarno kriminalno. On "kao covek" dakle. A onda nastavljan svojom logikom – doticna (s kojom naravno suosjecan zbog tragicnog iskustva) spada, izgleda, u onu kategoriju ljudi koji ne znaju dostojanstveno (da ne recen - damski) ‘progutat’ okrsaj vec pljuju, zvizde, derace se i sve tako nekim prostim metodama ispoljavaju svoje nezadovoljstvo. Ali opet (homo rationalis) moze bit i da je gore spomenuta jos u fazi formiranja licnosti, olitiga onim ‘kriznim godinama’ :razz: i tada, naravno, svaku ‘kategorizaciju’ i sve ostalo povlacin.

A mozete me i lipo poslat kvragu i nastavit s pisanjem ‘najbolji’ odnosno ‘najgori’ bez ikakve primisli na 'ZASTO'…
c005.gif


p.s. ebiga svjesna san da je zazvucalo ka da generaliziran ; onima koji se s razlogom ne osjecaju prozvanima se ispricavan, skuzajte
 
A Ninocka, ti se bavis nekom vrstom psihologije?O cemu se radi?
Naime, ako si racionalana osoba, kao sto tvrdis, i ja ti verujem, onda si verovatno cula za slobodu govora(koju bi kao racionalna osoba trebala racionalno da prihvatas,prim.aut), demokratiju, pesimiste, optimiste, karakterne ljude, "mekusce" i mnoge, mnoge druge pojmove...Stoga, dostojanstvo, kao i manifestacija istog, slozices se, razlikuje se od coveka do coveka...
Kao sto ja postujem ono sto ti govoris, sta god to bilo (a pritom te ne svrstavam u grupu "neformiranih licnosti", jer imas apsolutno pravo da kazes sve sto mislis, i smatram isto za krajnji stav jedne ljudske jedinke), toliko od tebe, kao komunikatora ili recepienta (koji je, naglasavam, uslovno receno racionalna osoba) zahtevam da isto tako postujes tudje misljenje,opet, kakvo god ono bilo (dok se ne tice tebe licno, a ne tice se).
I jos jedna stvar. Ne radi se ovde ni o kakvom licnom iskustvu (ne daj boze) niti o bilo kakvim nacionalnim predrasudama, vec o fenomenu neodvojivosti privatnog i poslovnog aspekta jedne licnosti! Ako razumes, shvatices...
I ukoliko govorimo o tzv. "damskom" dostojanstvu, nisi se ni ti, draga moja, dovoljno postarala da budes njegov reprezentativni primerak, a spominjes ga...
 

Back
Top