Dg: Purpura reumatica

To je bolest svih uzrasta ali se najcesce javlja kod dece i adolescenata.I kod dece ima laksi oblik,koji spontano prolazi uz mirovanje,eventualno antibiotike ako se posumnja da je infektivni uzrok pokretanja cele problema.Kod starijih lecenje je malo komplikovanije i tok bolesti je tezi.

Pokusavam da nadjem adekvatne reci da vam opisem sta je to ali ne mogu,suvise je strucno objasnjenje.Recimo da nakon respiratorne infekcije dolazi do reakcije koja izaziva promene na krvnim sudovima,pa se javljaju bolovi u stomaku,bolovi u zglobovima,promene na kozi.

Dakle ako je dete u pitanju onda je to pod nadleznoscu pedijatra(decijeg reumatologa),ako je odrasli covek on moze to da leci kod interniste-reumatologa,eventualno dermatovenerologa.
 
Taman posla dr., zašto da se svađamo, ali sve dok se ne odstrani primarni preduslov za nastanak bolesti, ja ne priznajem ni tvoje, ni alternativne lekove.
E, ako i posle toga organizam ne može sam da se izbalansuje, može da nastupi i zvanična i alternativna medicina.
To ti je ljudski rečeno tako, da svaki dobar radiomehaničar prvo proveri, dal je aparat uopče pod strujom, ili dobar avtomehaničar pre rasturanja motora proveri, dal u rezervoaru uopče ima goriva.
A da se ne razumem, ne razumem se, ali sam pismen i umem da čitam. I tu diagnozu pročitao sam u leksikonu.
I stvarno neču da se svađam, hoču jedino da kažem ljudima, da mora prvo sami da pripaze na sebe i tek onda da se obračaju lekarima.
 
U pitanju je odrasla osoba, kod koje su se simptomi pojavili pre tri nedelje-osip i prvi bolovi.
Sve što si mi, draga Dr, rekla već znam, čak i mnogo više od toga. Naime, ovo što si mi navela su osnovne stvari za ovu dijagnozu. Lečenje je već u toku, lekari se malkice, kao i uvek, šetkaju od... do...
Zato sam se ovde i javila, da mi ljudi koji imaju iskustva daju približnije informacije. To da purpuru može da leči reumatolog sam prvo i ja pretpostavila, ali reumatolog nije ni prepoznao bolest. Dermatolog je odmah postavio dijagnozu i dao lekove. Lekovi ne daju adekvatan odgovor, tj. prosto rečeno, ne leče. No, lekar naravno i dalje tera sa istim lekovima. Hoću da osobu odvedem na pravo mesto, prosto.
Za Staneta: osoba nije ni pod kakvim lekovima bila pre nego što je dobila ovo s...(pardon).
Jedna od bolesti nepoznatog uzroka, koji medicina ne može da ustanovi, zar ne, Dr?
Hvala vam, ljudi, na odgovorima.
Nadam se da ću naći put da pomognem bliskoj osobi.
Ako se još nečega setite, javite mi.
Zahvaljujem.
 
Komšinice, možeš barem da proceniš njenu ishranu i usporediš je sa mojom opštom formulom koja kaže, da za pretvorbu 100kcal hrane u energiju organizam traži i 0,1 litar vode, 10mg prirodnog Cvitamina i o,5 grama soli kao dodatak u hrani, što znači za prosečnu osobu oko 1600kcal hrane, do 1,5 litra vode, C vitamina za dve ljute papričice ili dobar limun i 8 grama soli.
Dali ima suvu kožu, dali je "trese" statička elektrika, dali ima žgaravicu i ako je žena, dali ima beli tok(neznam, dali je to pravilno na srpskom, ali verovatno češ znati što mislim)
 
Da to je bolest vezivnog tkiva nepoznatog porekla.Neki djavo ga pokrene a terapija koja se ordinira ide uglavnom na to da se smanje tegobe,pogotovo ako su gastrointestinalne ili bubrezne.Znaci menjanjem doktora vrlo je verovatno da necete promeniti terapiju,jer u principu nema nekog velikog izbora sto se tice prepisivanja lekova.
Jedino sto vam mogu reci to je da budete strpljivi i da uz te lekove bi sve trebalo izaci na dobro.
Veliki pozdrav!
 
stane:
Komšinice, možeš barem da proceniš njenu ishranu i usporediš je sa mojom opštom formulom koja kaže, da za pretvorbu 100kcal hrane u energiju organizam traži i 0,1 litar vode, 10mg prirodnog Cvitamina i o,5 grama soli kao dodatak u hrani, što znači za prosečnu osobu oko 1600kcal hrane, do 1,5 litra vode, C vitamina za dve ljute papričice ili dobar limun i 8 grama soli.
Dali ima suvu kožu, dali je "trese" statička elektrika, dali ima žgaravicu i ako je žena, dali ima beli tok(neznam, dali je to pravilno na srpskom, ali verovatno češ znati što mislim)
Na srpskom, tj, narodski, to se zove "belo pranje" a inače ga zovemo sekret. No, nebitno, jer je u pitanju muškarac. Moram da prošetam po forumu da vidim taj tvoj proračun i da izračunam podatke o mojoj "osobi". Iz ovoga ovde što si mi naveo nije mi baš sve jasno.
Ipak, mnogo ti hvala na predusretljivosti.
Već sama razmena informacija me je malo umirila. Već sam počela da okrećem telefone raznih klinika i videla sebe kako jurcam po Beogradu, a inače sam pristalica i pobornik alternative, nego me je uhvatilo ovo vreme praznika pa ne mogu nikoga da nađem a za tako komplikovan problem nemam dovoljno znanja. Da sam ja u pitanju, mnogo bih slobodnije eksperimentisala, kao što i radim.
Hvala, hvala, hvala.
 
dr:
Da to je bolest vezivnog tkiva nepoznatog porekla.Neki djavo ga pokrene a terapija koja se ordinira ide uglavnom na to da se smanje tegobe,pogotovo ako su gastrointestinalne ili bubrezne.Znaci menjanjem doktora vrlo je verovatno da necete promeniti terapiju,jer u principu nema nekog velikog izbora sto se tice prepisivanja lekova.
Jedino sto vam mogu reci to je da budete strpljivi i da uz te lekove bi sve trebalo izaci na dobro.
Veliki pozdrav!
Na svu sreću i hvala Bogu, nema (nadam se da i neće) probleme sa stomakom i bubrezima. I ti si me malo smirila, jer sam došla u gore navedenu fazu da počnem da jurcam okolo. Mnogo se plašim te vrste lekova, oni samo deluju na simptome a bolest guraju unutra. Ipak, nadam se u moći samog organizma i da će i to pregurati, a kada prođe, onda-homeopatija da se očisti od sadašnje terapije, ako bude hteo da me sluša.
Pozdrav i tebi i hvala ti.
 
Nema na cemu,bolest ce spontano proci lekovi samo ublazavaju moguce komplikacije.
Inace ustanova koja je za to usko specijalizovana je institut za reumatologiju u Beogradu,u Bircaninovoj ulici ako se ne varam,u blizini klinickog centra.
 
[/quote]Na srpskom, tj, narodski, to se zove "belo pranje" a inače ga zovemo sekret. No, nebitno, jer je u pitanju muškarac. Moram da prošetam po forumu da vidim taj tvoj proračun i da izračunam podatke o mojoj "osobi". Iz ovoga ovde što si mi naveo nije mi baš sve jasno.
Ipak, mnogo ti hvala na predusretljivosti.
Već sama razmena informacija me je malo umirila. Već sam počela da okrećem telefone raznih klinika i videla sebe kako jurcam po Beogradu, a inače sam pristalica i pobornik alternative, nego me je uhvatilo ovo vreme praznika pa ne mogu nikoga da nađem a za tako komplikovan problem nemam dovoljno znanja. Da sam ja u pitanju, mnogo bih slobodnije eksperimentisala, kao što i radim.
Hvala, hvala, hvala.[/quote]

Ej, daleka Komšinice, baš vam je simpatičan izraz to belo pranje. A ti nemoj da žuriš, nije to neka akutna bolest, pa da mora tvoj prijatelj odmah pod nož.
Prostudiraj ti dobro i pažljivo devet puta šta tamo piše i uveričeš se, da sam u pravu.
Ali molim te, ne ubrajaj me ni u alternativce ni u neke lekare, možeš me nazvati poetom, ako hočeš.
Jer život i je poezija, nekad balada a nekad romansa, a da si celo vreme zdrava isto bi ti bilo dosadno, kao da si celo vreme bolesna.
Jel tako?
 
Hvala ti i na tome što mi praviš društvo u ovim danima brige. Ne mogu sve što mi je na umu i što znam da podelim sa mojom "osobom" da ga ne bih uplašila.
Inače, dobila sam već jednu preporuku za Institut za reumatologiju, što mislim da je bez veze jer ova boljka ima u nazivu "reumatica" samo zbog bolova koji liče na reumatične a nisu. Uostalom, sve analize na reumu (kao i ostale) su u granicama normale.
Da se više ne zahvaljujem, dosadila sam već i sama sebi.
Pozdrav.
 
Naš jezik je veeeoooma slikovit, prosto ti se smuči od nekih reči, koliko plastičan opis daju. Ali, pazi-pranje! No, nisam ja izmislila, tako to narod zove.
Prostudiraću.
I neću se više prepadati, kao što kažeš: nije stani-pani (to ti je još jedan od naših kratkih i jasnih opisa situacije).
Ne mislim ja o tebi ništa u nekim etiketama, ti si izgleda neko ko se malo pozabavio zdravljem i bolešću sa aspekta logike. To i ja radim, sve kombinujem, jer za preživljavanje nije dovoljno držati se jednog načina (lečenja, razmišljanja, posmatranja itd.) već treba koristiti sve "što ti život pruža, jer danas si cvet a sutra uvela ruuuuža".
Ej, ja sam izgleda pošizofrenila od svega, ajd odoh da spavam.
Laku noć i pozdrav.
 
Što kukaš, daleka Komšinice.
Znaš da se skoro svi najbolji čajevi prave od uvelih ruža a ne od mirisavog cveta.
Tako, da kad i budeš i stara i možda uvela, ali sa salesalute ni to ne moraš da budeš, bičeš ipak ruža.
Jel znaš, da se skidaju biodietom i one starosne pege, a koža ti se izgladi kao da si je ispeglala.
Kad počneš, posle devet meseci, bičeš ko nova. Izgleda, da je to vreme za sve isto, da izrasteš od nule ili da promeniš sve molekule u sebi.
Imaš li nekog u Sloveniji, da mu pošaljem paket i da ti ga nekako doturi na tvoje mesto. Baš bi ti želeo pokloniti paket, da ne pričamo samo.
Adres mi daj na moj meil.
 
Nisam ja Stane kukala, to je bilo pevanje, ali se izgleda na daljinu ne raspoznaje dobro ili ti ne znaš tu pesmu (stara srpska narodna). Starenja se ne plašim, ali ne bi bilo loše to što predlažeš :).
Nikako da uhvatim malo više vremena da prošetam po forumu i nađem te tvoje preračune i savete. Planiram kada budem imala nekoliko slobodnih (svetlosnih) dana da se time pozabavim. Imam nekoga i u Sloveniji i u Hrvatskoj blizu Slovenije. Hvala ti u svakom slučaju na tako lepoj ponudi. Ja bih to rado probala.
Pošto i sama imam psorijazu, ali ne onu finu koju ti pominješ, nego običnu-narodski rečeno "vulgaris", možda bi mi pomoglo. A imam i neke druge tegobice. No, ne dam se ja, samo da izlečim ovog mog Purpurka pa ćemo dalje da vidimo.
Hvala ti, javiću ti se mail-om.
Drago mi je da smo se "upoznali".
 

Back
Top