Paralelni svet

forum_mystery

Početnik
Poruka
10
Posto je li neki drugi svetovi i drugi životi? Moželi se postojati na nekoliko mesta istovremeno? Da li našim životima upravljaju nevidljive sile? Mislim da nema nijednog čoveka koji bar ponekad postavi sebi ovakva ili slična pitanja. Do odgovora međutim nije lako doći.

Pitanjima "onostranog" počeo sam da se bavim posle niza neobjašnjivih događaja koji su zadesili moje prijatelje. Razmišljanja nam nisu pomogla, pa smo se obratili pok. profesoru Džonu Miltonu, koji nam je na naše iznaneđenje objasnio da, iako fizičar, on čvrsto veruje da materijalna nauka nije u stanju da objasni sve fenomene koje evidentira. Telepatiju, naprimer, niko nije objasnio, ali niko ne može ni da je porekne. Ona postoji! Svi to znaju i u stanju su da navedu primere iz svog života.

Imao sam sreću da prisustvujem ozbiljnim naučnim eksperimentima u institutima širom sveta, i uvek sam sebi postavljao pitanje - postoje li granice ljudskog uma. Dok sam na delu gledao čuvenog Urija Gelera nisam se mogao oteti utisku da je duh jači od materije i da je samo potrebno znati kako osloboditi tu ogromnu energiju. Neki istraživači, ne mogavši, da objasne Urijeve sposobnosti pokušali su da mu podmetnu da je šarlatan. Sa druge strane, mnoga velika imena sveteke nauke zaklanjala su se da je Geler istinski ekstrasens.

Mom iznenađenju nije bilo kraja kada mi se sredovečni policiski ispektor iz Njujorka zaklinjao da se u ovoj svetskoj metropoli dešavaju neobjašnjiva čuda. Sećam sa, kao da je danas bilo, njrgovog ozbiljnog lica dok mi je pričao o nestancima i ponovnom pojavljivanju ljudi. Tvrdi mi da je FBI imao posebnog interesovanja za takve slučajeve i da mu je često, sa viših instanci, naređivano da ćutio o misterioznim slučajevima. Ali dosijeji postoje!

Sve ovo uticalo je na nastanak mojih knjiga. Ja nisam naučnik i ne mogu da govorim o prirodi tajanstvenog, ali sam se trudio, što i danas činim, da pošteno i krajnje korektno beležim slučajeve.

Puno stvari o kojima sam pisao dogodilo se ljudima koje poznajem i u čije izjave ni najmanje ne sumnjam. Puno toga doživeo sam lično ili prisustvovao eksperimentalnim zbivanjima pod strogom naučnom kontrolom. Jedini zaključak koji sam posle svih ovih godina je da postoje telepatija, duhovi, psihokineza I PARALELNI SVETOVI o kojima možemo da doznamo puno, samo ako smo vešti i korektni posmatrači.

Steven Dunn Atina, 8. maja 1990. god.
 
Ne znam bas za paralelne svetove i duhove, ali instinkt i predosecaj sigurno postoje. Kod ljudi obicno zanemareni, mogu se lepo primetiti kod zivotinja.
Dva su dogadjaja koja su me navela da se zapitam kakve sposobnosti imamo verujem svi mi, a ne razvijamo ih. Prvi, kada sam sanjala u detalje nenadanu smrt svoje majke u njenoj 36toj, dve godine pre nego sto se desila - tacno na isti nacin. To je bilo tolko snazno, da sam plakala satima posto sam se probudila. I drugi put, kada sam imala jak predosecaj da se premestim sa jednog mesta u basti restorana, sto sam i uradila, da bi minut ili dva nakon toga na stolicu, na kojoj sam do malo pre sedela, pao debeli teski metalni suncobran, iz cista mira.
 

Back
Top