Kako ce izgledati novi sastav vlade?

anntaylor

Zainteresovan član
Poruka
346
Trenutno su sve vece stranke u sukobu jedna sa drugom.

DS je i danas omalovazio napore vlade i sebi pripisao uspeh za prijem u "Partnerstvo za mir" na sta je DSS ostro reagovao

DS nece sa SRS

DS nece sa SPS

DS je naveo da ne zeli formirati vladu sa Palmom i njegovom strankom tj. ljudima iz Kostunicine liste.

DSS ce cisto sumnjam prepustiti DS-u da vodi vladu

SPS ne zeli sa LDPom a verovatno ni sa DS i G17

SRS nece ni sa DS ni sa DSS

Ostatak malih stranaka koje se bore da predju cenzus nece bitno promenuti sastav.

===================================

E sad pitanje je ko ce prvi od navedenih popustiti?
Trenutno se zbog predizborne kampanje ne vidi mogucnost formiranja vlade posto niko sa nikim ne moze.
Da li ce se DOS uspeti dogovoriti, da li ce SRS uspeti sama formirati vladu ili ce biti neka nova politicka krza u pitanju?
 
Ako izadje do 2 miliona glasaca onda ce da dobiju! Najvaznije je da biracko telo radikala i socijalista izumire! Eto jedne prednosti sto nam je kratak prosecan zivotni vek!
Ne kazem da zelim da ljudi umiru, ali ako vec umiru, dobro je da su to glasaci gore pomenutih parazita!
 
joca111:
Ako izadje do 2 miliona glasaca onda ce da dobiju! Najvaznije je da biracko telo radikala i socijalista izumire! Eto jedne prednosti sto nam je kratak prosecan zivotni vek!
Ne kazem da zelim da ljudi umiru, ali ako vec umiru, dobro je da su to glasaci gore pomenutih parazita!


:D Каква глупост.
СРС и ДС имају једнако упориште у бирачком телу од 18 до 30 година - по 35%.
 
Chávez:
:D Каква глупост.
СРС и ДС имају једнако упориште у бирачком телу од 18 до 30 година - по 35%.
Mozda, ali Radikali i onako imaju trenutno vise od DS-a , a to su ti fosili!
Radikali imaju oko 1000000 gladaca( nisam siguran da sam pogresio slovo u ovoj reci) , pogledaj koliki deo birackog tela u Srbiji cine matorci! U tom delu SRS ima 75%, a taj deo je 70% birackog tela Srbije! Sada sam izracunaj!
 
A gde sam ja to rekao da su svi oni glupi, i uopste da je bilo ko glup!
Ja postujem emocije ljudi koje su snazno prisutne u radikalskom korpusu, samo se ne slazem sa njima! Cinjenica je ipak da je nivo obrazovanja nizi kod radikala pa ti sad zakljuci gde ima vise glupih!

Ja sam vise Obrenovic nego Karadjordjevic, ako mogu tako da se izrazim!
 
Мислим да СРС неће моћи сама да образује владу, али да ће покупити око 40-45% гласова на изборима, те да ће тиме са још једном партијом моћи да образује коалициону владу. Да ли ће то бити СПС или ДСС не може се рећи, али лично бих волео да то буде ДСС. Оно што је готово извесно јесте да ће се коалиција ДСС-НС распасти после пар месеци, те да ће ДСС требати новог коалиционог партнера, а за сада га види само у СРС. Такође, скоро је извесно да ће радикали образовати Владу након избора.
 
Radikali su dostigli maksimum, oko 35%, njihova kampanja se zasniva na Seselju, tako da su privukli samo onaj zadrti deo svojih biraca. Oni ce dobiti plafon 35%, najvise ce profitirati DSS-NS (to je veoma jaka koalicija, ista im je ideologija), tako da ce oni i DS biti blizu negde oko 22-25%, DS gubi dobar deo glasova zbog LDP i G17. Nova vlada, sa premijerom Kostunicom, bice DSS-NS, DS, (G17 i eventualno LDP). Za sada tako stvari stoje. SPS i SRSzajedno oko 40-43%, bice jaka opozicija, sto je i bolje po ovu napacenu zemlju.
 
Не могу да верујем. Па да су хтели са ДС већ би формирали такву Владу пре 3 године. Друго, да хоће поново са Г17+ онда им не би скидали главе преко ноћи. Што се тиче ЛДП сам мање више сигуран да неће ући у парламент. Па чак и да уђе у парламент, ни ДСС ни ДС неће са њима формирати Владу. Види се да не пратиш ситуацију у Србији. Што се тиче коалиције ДСС-НС брзо ће се распасти и то ће се посвађати око поделе министарских фотеља, тако да ... батали политику.
 
За СРС би било најбоље да се формира коалиција ДС+ДСС+ЛДП

СРС би остала једина опозициона странка и са те позиције би ладно могла да уништо
1. ДСС јер се Коштуница слизао са ЛДП као једном манијачком издајничком странком
2. ДС која се слизала са ЛДП

Тако би позиција СРС бил анајбоља могућа и могли би да за врло кратко време оборе ту владу остављајући себе као једини избор.

Ако би се та коалиција формирала дошло би до

1. Пада популарности ЛДП, јер би гласачи виделки да их је Чедиоца издао и слизао се са ДСС и ДС
2. нестајања са сцене ДСС хер би Коштуница изгубио сваког бирача и не би више прешао ни цензус
3. пада популарности ДС јер се слизала са Коштуницом и Чедом

На следећим ванредним изборима СРС би била једина реална политичка опција.
 
filatelista:
Da i mrmot uvije čokoladu.
Pa opšte je poznato da je srpsko glasačko telo toliko sigurno u svoj izbor, da se dogodi ne znam šta, ne odustaju, ne presvlče tako lako dres. Gube svi po malo. Ne misliš da je i biraču radikala dosta da glasa, a nema pobede, odnosno vlasti. Svi smo gubitnici od trulih kaolicija.

Не, јер колико вимим, ДСС има тенденцију осипања бирача, тако да се може само појачати.
 
Alekasandar2:
Запад ће да уцењује Коштуницу да приме ЛДП и ДС, пази шта ти кажем.
ne sporim da zapad "sugeriše" oko toga. Samo će DSS imati manje glasova od DS, pa neće morati da prime, već da uđu.
LDP neće u Vladu, možda opet neka manjinska sa njihovom podrškom, nemamo toliko ministarstava da bi se svi iz te koalicije namirili.
Koalicija DS-DSS+još neko čine novu vladu. Možda G17+ ako upadnu.
 
Ситуација опет иста, прављење коалиција са коца и конопца. требали би да пусте да радикали добију 51% уместо 70% што може да им се деси ако константно желе да остану на власти.
 
Alekasandar2:
Ситуација опет иста, прављење коалиција са коца и конопца. требали би да пусте да радикали добију 51% уместо 70% што може да им се деси ако константно желе да остану на власти.
Kako da puste da dobiju 51%, da kažu da deo glasača glasa za SRS?
70% će dobiti kad na izbore izađe manje od 30% upisanih, do tada 35% plafon.
 
Za mene je samo nedoumica da li ce DS i DSS imati zajedno 126 poslanika. Ocekujem da cenzus predju jos G17 ili LDP.
Za SPS nisam sigurand a moze da predje cenzus,mozda...radikali ce da dobiju smesan broj glasova u odnosu na ono cemu se nadaju.
Inace ne iskljucujem mogucnost koalicije DSS-SRS. Kad su mogli sa SPSom,zasto ne i sa SRS?
Iz uvodnog posta ispada da DS nece ni sa kim. :D:D
Inace,ulazak u PZM nije nicija posebna zasluga,posebno ne zasluga jedne stranke.Bilo DSa ili DSSa.
 

Back
Top