Crna lista za plavuše

Alekasandar2

Iskusan
Poruka
5.546
Crna lista za plavuše
Ž. PANTELIĆ, 30. novembar 2006

Od stalnog dopisnika Brisel
OD 1. decembra, po odluci Evropske komisije na tržištu EU neće moći da se prodaju farbe za kosu koje sadrže bilo koji od 22 hemijska elementa stavljena na crnu listu. Te hemikalije su potencijalno kancerogene, a o njihovoj opasnosti po zdravlje govori podatak da nijedan od proizvođača farbi za tržište EU nije prijavio da koristi te supstance i nije zatražio za njih sertifikat sigurnosti od strane Naučnog komiteta za potrošačke proizvode komisije.
Na ispitivanju se nalazi još 115 supstanci koje su kozmetičke industrije prijavile da koriste i zatražile za njih sigurnosni sertifikat. Zasada u Komisiju nije stigla nijedna informacija da su neke od dotičnih hemikalija štetne po zdravlje ljudi, odnosno 60 odsto žena i 10 odsto muškaraca u Uniji, koji se farbaju šest do osam puta godišnje.
Cela akcija je zasnovana na dogovoru koje su zemlje članice EU i kozmetičke industrije postigle u aprilu 2003. godine o stvaranju liste sigurnih, po zdravlje ljudi, farbi za kosu. Taj dogovor je postignut pošto je utvrđeno da postoje dokazi da korišćenje stalnih farbi za kosu, permanentno i dugotrajno, sa određenim supstancama može da bude povezano sa razvojem raka bešike.
Farbe za kosu sa pomenutim kancerogenim supstancama nisu prisutne na tržištu EU. Od 1. decembra neće moći više da budu uvezene ni farbe za kosu iz trećih zemalja koje sadrže opasne hemijske sastojke.
 
Pa, ne farbaju se žene ( a i muškarci) samo u plavo!!?
P.S.Prvi naučni radovi na temu kancerogenosti farbi za kosu su se pojavili pre 10-tak godina.Šteta je već napravljena...nažalost...(naše) snajke se farbaju svim i svačim...
 
Naravno da se odavno zna to sto su nedavno objavili... I to nije nikakva novost za one koji boje svoju kosu.. Jedino sto ce sada mozda i da urade nesto po tom pitanju.
Skoro sve farbe sadrze te kancerogene sastojke, ali ih ipak ima vise u farbama kojima se dobija izuzetno svetla boja kose.. Jer, da biste od jedne crnke napravili plavusu, potrebno je puno hemije!

Ja sam frizerka i odavno znam da se rak besike povezuje sa kancerogenim supstancama iz boja za kosu i svakoj svojoj musteriji to kazem.
I sta mislite, koliko njih je prestalo da farba kosu zbog toga??
 
I onda svi odoste do prve apoteke :lol:

A koliko vas, koji naprasno odlučiste da se ne farbate, ne puši? :mrgreen:
Kada bismo prestali da radimo sve što nas uništava, kontam da bismo imali baš zanimljive živote...
E, ja se ne farbam u plavo nego u crno, ali i to je farba. A kad se depiliramo urastaju nam dlačice, hehehe... Kad jedemo brzu hranu rizik da nabacimo neku crevnu boles' je... koliki?

Mislim, podržavam ja ovo, sve je to slatko, i one čitulje što su nabacili na cigare, bilo je vreme. Samo, sve smo to već radili, nema pranja ruku :P
 
pa kako one jadne iz 30-tih zene nisu poumirale covece blajhale su se ko sumanute i ko zna kakvim kiselinam...uf sva se najezim kad pomislim. Ali ima tako morbidno plavih devojkaka da to treba def zakonom zabraniti

p.s inace ja sam satirana plavusa;)
 
NeeekoPeeeko ( od miloshte),, shto si mi mnogo dvosmislena danas,Mannibalu je skrenuta paznja na tvoje intelektualne sposobnosti ...ii produkt toga je,...da bih mogao da podelim sa tobom svoj IQ koga sam na testu imao na izvoz[ nije hvalisanje]
--------------------------------
Nevena......:D
 

Back
Top