Agim i Rusi

Svabov

Buduća legenda
Poruka
25.294
ceo tekst:
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2006&mm=11&dd=30&nav_category=11&nav_id=221871

zanimljivi delovi...
Složili smo se da treba da razgovaramo i dobro je da nas Rusija uvažava kao legitimne predstavnike sa Kosova i kao legitimne partnere u ovom procesu


Na pitanje da li je bilo reči o mogućnosti da Rusija stavi veto na rezoluciju Saveta bezbednosti, Čeku je rekao da je on postavio to pitanje, ali da su oni odgovorili da sve to zavisi od procesa kako će se odvijati i da ne postoji odluka o tome.


Po njegovim rečima, ruski zvaničnici nisu izričito rekli da su protiv nezavisnosti, ali su se založili za dogovoreno rešenje kakvo god da je.


Čeku je naveo da je u razgovorima argumentisao u prilog tome da je nezavisnost jedino rešenje i da kompromis sa Beogradom oko statusa nije moguć.



 
mhm....
posebno mi se svidja onaj deo gde njega uvazavaju kao legitimnog predstavnika kosova :):)
a i onaj:
Na pitanje da li je bilo reči o mogućnosti da Rusija stavi veto na rezoluciju Saveta bezbednosti, Čeku je rekao da je on postavio to pitanje, ali da su oni odgovorili da sve to zavisi od procesa kako će se odvijati i da ne postoji odluka o tome.
 
Bez po­dr­ške
ot­ce­plje­nju

Bran­ko VLA­HO­VIć, 30. novembar 2006

Od stal­nog do­pi­sni­ka MO­SKVA

Pred­stav­ni­ci Ru­si­je su u Mo­skvi u raz­go­vo­ru sa ko­sov­skim pre­mi­je­rom Agi­mom Če­ku­om, po­no­vi­li stav da se traj­no re­še­nje bu­du­ćeg sta­tu­sa Ko­sme­ta tre­ba tra­ži­ti u kom­pro­mi­su Pri­šti­ne i Be­o­gra­da. Če­ku je do­pu­to­vao u dvo­dnev­nu po­se­tu Mo­skvi u sre­du uve­če na po­ziv pred­sed­ni­ka Ko­mi­te­ta za me­đu­na­rod­ne od­no­se ru­ske Du­me Kon­stan­ti­na Ko­sa­čo­va.
- Sa Če­ku­om smo raz­go­va­ra­li o dva pi­ta­nja: bu­du­ćem sta­tu­su Ko­sme­ta i po­lo­ža­ju srp­ske ma­nji­ne ko­ja ta­mo ži­vi. Što se ti­če bu­du­ćeg sta­tu­sa Ko­so­va, Pri­šti­na i Be­o­grad i da­lje ima­ju sa­svim raz­li­či­te sta­vo­ve. Ru­ko­vod­stvo u Pri­šti­ni upor­no tra­ži ne­za­vi­snost Ko­so­va. Za vre­me pre­go­vo­ra ru­ska stra­na je uka­za­la Če­kuu da je jed­no­stra­ni iz­la­zak iz sa­sta­va Sr­bi­je ne­mo­guć. Ru­si­ja je još jed­nom od­luč­no po­zva­la Pri­šti­nu na di­rekt­ne pre­go­vo­re sa Be­o­gra­dom - ka­zao je Kon­stan­tin Ko­sa­čov.

Što se ti­če po­lo­ža­ja srp­skog sta­nov­ni­štva, Če­ku je re­kao da je ru­ko­vod­stvo u Pri­šti­ni sprem­no da ide pu­tem "asi­me­trič­ne de­cen­tra­li­za­ci­je". Pre­ma tom obe­ća­nju srp­ski je­zik bi imao sta­tus dru­gog slu­žbe­nog je­zi­ka, a Sr­bi­ma bi se ga­ran­to­va­la kvo­ta u ru­ko­vo­de­ćim struk­tu­ra­ma vla­sti.
Ju­če se Če­ku sa­stao i sa za­me­ni­kom mi­ni­stra spolj­nih po­slo­va Ru­si­je Vla­di­mi­rom Ti­to­vom. Po­sle raz­go­vo­ra, Agim Če­ku je iz­ja­vio da je za nje­ga po­se­ta Mo­skvi vr­lo va­žna i ima­la je za cilj da za­mo­li Ru­se da ape­lu­ju na Be­o­grad da omek­ša svoj stav.
Ina­če, Agim Če­ku je pr­vi pred­stav­nik ko­smet­skih Al­ba­na­ca ko­ji je pri­mljen u Mo­skvi. Mi­nu­lih da­na mno­gi ru­ski par­la­men­tar­ci su bi­li pro­tiv nje­go­vog do­la­ska. Zbog to­ga je oštro kri­ti­ko­van Kon­stan­tin Ko­sa­čov, ko­ji je po­zvao Če­kua.


PA­SOŠ
KO­SOV­SKI pre­mi­jer Agim Če­ku ot­pu­to­vao je u Mo­skvu sa pa­so­šem Al­ba­ni­je, pre­ne­li su pri­štin­ski elek­tron­ski me­di­ji, do­da­ju­ći da je gru­pa ko­sov­skih no­vi­na­ra ko­ja je pu­to­va­la u prat­nji pre­mi­je­ra vra­će­na s aero­dro­ma ru­ske pre­sto­ni­ce zbog neo­d­go­va­ra­ju­ćih put­nih is­pra­va.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

п.с. поставиоцу ове теме

У лажи су кратке ноге!
 
Е мој Шумахеру (то једна интерна фора), овога пута на Месершмиту...
Прво отвориш дуплу тему, па попијеш деманти и на крају, да твоја буде последња "Па Чеку ми тако рекао" :lol: :arrow: :roll:
 
Silent Bob:
Sta mislite, koliko $$$ je Ceku odneo u Moskvu? Ili mozda nesto drugo?

Батице, Рујке од нафте у штеку сваке године ставе 200 милијарди Долара, а ако хоће нарко-новац или бело, имају Чавеза, Шипац не може ни да замисли новац који Рује имају данас.
Чиста будалаштина а Шиптари имају силне паре:9
Руска мафија поседује толику лову да су Шиптари мали деца за њих :lol:
 
Ако си у стању да провераваш граматику (то ваљда да би доказао да не читаш само своје постове), можда си у стању да прочиташ изјаву руске стране о разговорима који су одржани.
Него видим, теби и Американци сметају ако су за очување територијалног интегритета Србије. Теби у ствари смета територијални интегритет Србије.

Биће да су у питању токови новца о којима је Саманта писала.
 

Back
Top