ima li neka skola slikanja za decu na nbg?

mamaVesna:
Da li na znate neku dobru skolu slikanja na Novom Beogradu za predskolsku decu?

Pozdrav
Mama Vesna prerano joj je za skolu slikanja.Mozda pre da joj kupis vodene i drvene boje, mogu i vostane za taj uzrast, flomastere, plastelin da pravi razne oblike (ovo je visestruko korisno, zbog motorike i sl.).Bolje daj novac za sve to i sedi malo s njom i radite, nego da placate skolu koja joj u tom uzrastu nece puno pomoci, osim sto ce ti neko cuvati dete tih sat, dva (a i to ako izdrzi sedeci).Jer sve sto joj taj neko pokaze mozes i ti iako nisi u toj oblasti.Dete u tom uzrastu vise uziva u senzaciji obojenih mrlja i tragova koje ostavlja na papiru, nego sto moze nesto realno da naslika.Za nju je to igra, u kojoj obe mozete da ucestvujete i uzivate...;)
 
Predlazem obavezno da ide i na Engleski, Francuski, balet, da ne zaboravim obavezno neki sport, ...muzicku skolu, pevanje. Ne sme da ima ni minut vremena da se druzi sa drugom decom. Dete treba sjebati dok je malo. Posle je mnogo lakse kontrolisati ga. Sada treba maksimalno da se potrudite da napravite ASOCIJALNOG IDIOTA jel ce to posle ici mnogo teze. Ako vam sada uspe kasnije cete ga mnogo lakse kontrolisati u zivotu. Jes da nece imati neke uspehe i da ce biti sjebano ali cete vi na sva usta moci da se hvalite kako vase dete: govori dva jezika, peva, svira, igra balet, slika itd itd itd. To sto nece imati ni jednog druga ili drugaricu nema veze.

Ako nekome treba jos pomoci kako sjebati svoje dete. Neka mi se javi.
 
nactu:
Molim da mi pojasnite Vas da ga tako nazovem komentar.
Pretpostavljam da ste akademski slikar i psiholog istovremeno pa apsolutno vladate ovom materijom.
Stoga bih Vas molila da mi strucno objasnite Vas opsirni komentar na moj post.Srdacno Vas pozdravljam i unapred zahvaljujem.:)
Jesam akademski vajar, a sto se psihologije tice imali smo ih 2 na fakultetu - Opstu psihologiju i Psihologiju stvaralastva.Radila sam i kao prosvetni radnik - profesor likovnog.Svojom diplomom i znanjem ne volim da masem, ali ste me direktno pitali pa da vam onda direktno i odgovorim.Medjutim moj odgovor koji sam pre vas napisala mama Vesni nije bio izvucen iz knjiga psihologije i sl., vec na osnovu zdrave logike i iskustva.Znaci moj odgovor vama je moje iscudjavanje na vas explicitni stav da nije rano i da je pravo vreme za skolicu slikarstva.Znaci radi se o detetu predskolskog uzrasta koje ima pretpostavljam 4,5 ili 6 godina!!!Da li znate sta zaista znaci SKOLA SLIKARSTVA ? Znaci i dalje ostajem pri svom stavu da moze i bez toga, jedino zbog socijalizacije deteta moze je odvesti na takvo mesto, ali pretpostavljam da dete vec ide u vrtic, te je okruzeno decom.Takodje pretpostavljam i da tamo imaju kreativnu radionicu i da bi upis u ovakvu "Skolu" bio bacanje para.Osim ako je dete vanserijski talenat, sto opet sumnjam da bi moglo da se prepozna u ovom uzrastu.Pozdrav!
 
mamaVesna:
Da li na znate neku dobru skolu slikanja na Novom Beogradu za predskolsku decu?

Pozdrav


Nije klasicna skola crtanja, ali je vrlo kreativna i razvija izuzetno motoricke sposobnosti kod dece, upotrebu boja i podstice mastu... radi se i sa akrilnim bojama na svili, deca imaju svoje izlozbe, prodajne izlozbe i izlozbe u humanitarne svrhe... rade i crtanje na jajima i keramici... u sklopu je jednog privatnog vrtica "Snupi" (kockica prekoputa Piramide) i moj sin je tamo isao... mislim da za takve stvari nikada nije ni rano, a ni kasno
 
U bre kakve su teske reci pale ovde. Cemu to?
Ne moze niko od deteta napraviti ni slikara ni balerinu ako ono to ne zeli ili ne moze.

Ja sam za te razne skolice, jer deca em nesto novo nauce, a to novo za njih najcesce znaci i interesantno, ako nista drugo a ono drugacije od svakodnevnih aktivnosti (sto bi pa oni bili imuni na monotoniju - a verujem da me roditelji dece predkolskog uzrasta vrlo dobro razumeju), em se druze sa drugom decom, a i ako imate srece da dete ubacite u grupu kod dobrog pedagoga, i vaspitavaju.

Kod mene licno doslo je do "zamora materijala", em nemam novih ideja, em sam premorena, em jos sto sta. Ja sam dete upisala na balet iako nema jos pune tri godine. Ona tamo uziva! Program je lepo osmisljen, imaju razne igre i rade razne vezbice. Sto se tice vezbica radi vezbice koje nam je fizijatar pokazao za stopala, pa sta vise reci. A da li ce jednog dana biti balerina, pa nek sama odluci.

Sto se tice skolice slikanja vrlo rado bi je upisala i tamo, jer voli da crta, al nije to problem nego mi trazi da je naucim nesto da nacrta, a ja em ne znam kako, em sam antitalenat za crtanje. Za mene je Cica Glisa vrhunac crtackog umeca. Za Uskrs sam joj kupila tempere pa je prsticima farbala jaja. Ideja nije moja, vec su tako radili u jaslicama, pa ja preuzela. Da to tamo nisam videla nikad mi ne bi palo na pamet, a moje dete bi bilo uskraceno za jednu radost. Ne mogu vam opisati koliko je uzivala. Kad god vidi dasku na koju sam joj iscedila tempere, trazi jaja da boji. Koliko toga bi jos mogla da cini, a ja nemam ideju.

Ja mislim da detetu treba pruziti mogucnost da se nadje. Sto znaci ako nemas srece da bar iz trece ubodes aktivnost koja je "prava" za tvoje dete, vozi dalje, tj. upisi ga na nesto drugo. Deca ne foliraju kod toga sta im je lepo a sta ne. I nikad nije prerano. Dete ce savladavati vestinu u skladu sa svojim uzrastom ili sposobnostima, kako god.

Bolesne roditeljske ambicije su sasvim nesto drugo.
 
E svasta!
Da li je moguce da jedno najobicnije pitanje, na koje je potrebno dati odgovor Da ili Ne, natera razne likove da ovako komentarisu? Mislim da komentari vise govore o njima i njihovim frustracijama.

pajamaca:
roditeljske ambicije paraju nebo...
Vesna, pozdravila te Mirka Šizi :roll: moj adraga drugarka...ambiciozna
Molim te, objasni mi kojim tokom su ti isle misli kada si na osnovu mog pitanja zakljucila da sam ja ambiciozni roditelj. Kako to sledi jedno iz drugog?????

Goscica:
Mama Vesna prerano joj je za skolu slikanja.Mozda pre da joj kupis vodene i drvene boje, mogu i vostane za taj uzrast, flomastere, plastelin da pravi razne oblike (ovo je visestruko korisno, zbog motorike i sl.).Bolje daj novac za sve to i sedi malo s njom i radite, nego da placate skolu koja joj u tom uzrastu nece puno pomoci, osim sto ce ti neko cuvati dete tih sat, dva (a i to ako izdrzi sedeci).Jer sve sto joj taj neko pokaze mozes i ti iako nisi u toj oblasti.Dete u tom uzrastu vise uziva u senzaciji obojenih mrlja i tragova koje ostavlja na papiru, nego sto moze nesto realno da naslika.Za nju je to igra, u kojoj obe mozete da ucestvujete i uzivate...;)
Nije ona, nego on. On ima kuci i plastelin, i vodene boje, i tempere, i flomastere. Dete u tom uzrastu (a to je 6.5 godina) je prevazislo i mrlje i ostavljanje tragova po papiru jos negde u svojoj trecoj godini, obzirom da od njegove druge godine sedimo svaki dan barem po sat vremena zajedno i nesto crtkamo. Sada me je prevazisao u crtackim i slikarskim sposobnostima, pa sam dosla u situaciju da ja od njega ucim, a ne od mene.

AcaBg82:
Predlazem obavezno da ide i na Engleski, Francuski, balet, da ne zaboravim obavezno neki sport, ...muzicku skolu, pevanje. Ne sme da ima ni minut vremena da se druzi sa drugom decom. Dete treba sjebati dok je malo. Posle je mnogo lakse kontrolisati ga. Sada treba maksimalno da se potrudite da napravite ASOCIJALNOG IDIOTA jel ce to posle ici mnogo teze. Ako vam sada uspe kasnije cete ga mnogo lakse kontrolisati u zivotu. Jes da nece imati neke uspehe i da ce biti sjebano ali cete vi na sva usta moci da se hvalite kako vase dete: govori dva jezika, peva, svira, igra balet, slika itd itd itd. To sto nece imati ni jednog druga ili drugaricu nema veze.

Ako nekome treba jos pomoci kako sjebati svoje dete. Neka mi se javi.
Po tvom nick-u bih rekla da imas dvadesetak i nesto godina. Pretpostavljam da tako mlad nemas dece i da ovo sto si napisao je samo tvoje razmisljanje bazirano na mozda tvom iskustvu sa tvojim roditeljima, koje je btw veoma plitko. Ajd sad razmisli jos malo. Kad ti budes imao npr. sina i on izrazi zelju da se bavi necim, hoces li mu odgovoriti "Ne moze, jer ces postati ASOCIJALNI IDIOT"?
Ziveli takvi roditelji!

Ostalima hvala na pomoci ili bar zelji da pomognu. Dete jako voli da crta i vaspitacica u vrticu nam je predlozila da to i razvijamo kod njega. On uziva u tome. Ja zaista nisam neki umetnicki tip i ne poznajem ni tehniku crtanja ni materijale. Ne ocekujem niti zelim da on postane akademski slikar, i nisam postavila ovo pitanje zbog toga sto ne znam sta cu sa svojom decom, pa hajd' negde da ih uvalim, a usput mogu i da se pohvalim drugima.
Ko me je razumeo, odlicno, ko nije nikad i nece.
Pozdrav svima!
 
mamaVesna:
Nije ona, nego on. On ima kuci i plastelin, i vodene boje, i tempere, i flomastere. Dete u tom uzrastu (a to je 6.5 godina) je prevazislo i mrlje i ostavljanje tragova po papiru jos negde u svojoj trecoj godini, obzirom da od njegove druge godine sedimo svaki dan barem po sat vremena zajedno i nesto crtkamo. Sada me je prevazisao u crtackim i slikarskim sposobnostima, pa sam dosla u situaciju da ja od njega ucim, a ne od mene.



Ostalima hvala na pomoci ili bar zelji da pomognu. Dete jako voli da crta i vaspitacica u vrticu nam je predlozila da to i razvijamo kod njega. On uziva u tome. Ja zaista nisam neki umetnicki tip i ne poznajem ni tehniku crtanja ni materijale. Ne ocekujem niti zelim da on postane akademski slikar, i nisam postavila ovo pitanje zbog toga sto ne znam sta cu sa svojom decom, pa hajd' negde da ih uvalim, a usput mogu i da se pohvalim drugima.
Ko me je razumeo, odlicno, ko nije nikad i nece.
Pozdrav svima!

Bila sam medju prvima koji su vam ovde odgovorili.I odgovorila sam vam cistog srca i iskreno,iz sopstvenog iskustva, na osnovu ono malo sturih informacija koje ste ostavili ovde.Doduse, vi ste samo pitali za Skolu slikarstva za decu predskolskog...Ali posto je rasprava krenula u jednom drugom pravcu, htela sam da malo "spustim loptu" i napisem vam svoje misljenje.I kakav odgovor dobijam od Vas? Prvo vidim da ste skoro uvredjeni jer sam pogresila pol vaseg deteta (zamislite !!!), drugo - vidim nekima zahvaljujete ,(ne trazim zahvalnost, ali...) dok sam ja u koshu sa onima koji Vas nisu shvatili, raznim likovima, kako vi to kazete, kojima ste podelili packe. Ili ja nisam bas sve najbolje shvatila???
Misssliiim, kuda ide ovaj svet?
 
Julian_Duranona:
Dobro, dobro... Sve je to lepo, druzite se tamo, ali nemojte ovde da prekidate diskusiju. Sa uzivanjem citam svaki novi odgovor na ovu temu.
Mislim da je sad livija na servisu, a da prima nactu.


Everything for you,darling.I am ready :):):):)

Shalim se bas me smorila diskusija,puste zenetine , bas smo se ...........a sve zbog bezveze!
Pozdrav za liviju priznajem AS!Cao
 

Back
Top