Posle NATO-a, sad Rusija vuče potez

satarichar

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
209
Kao što se Tito uvalio Istoku i Zapadu, pa je siso i jedne i druge, možda se i Srbija sad uvali.
Otkako je Rusija na steroidima i ne mari za SAD i Evropu, odjednom ovi drugi pokazuju više "osećanja" za nas.
Kako to da Ratko više nije važan?
Do juče ni Sunce nije moglo da nam sija, dok ne damo Ratka, a sad ko te pita.
Rusija je pokazala interes da razvlači gasovode i naftovode. Spremna je da kupuje fabrike i preduzeća po Srbiji. To znači da im padamo sami u krilo. Ne samo mi, već sve države-prcvoljci u regionu, a bogami i dobar deo Evrope će gledati u Rusiju, ko narkoman u svog dilera.
Da li će Srbija znati da odigra kako treba?
Mislim na Kosovo i tako to.
 
Jeste slično, ali nije isto.
Niko Rusiju ne spominje. A fakat da je ona ponovo veliki igrač.
Stvarno ne znam kako mi možemo pomoći u Afganistanu, ili Iraku.
Ko može da navata 10000 Srba i da ih pošalje tamo? Niko.
A to bi bila neka pomoć, pa da nas zbog toga prime u partnerstvo.
Ako je ovo zbog Rusije, to menja stvar, jer nas moraju podmićivati.
I to su onda dve različite teme.
 
satarichar:
Jeste slično, ali nije isto.
Niko Rusiju ne spominje. A fakat da je ona ponovo veliki igrač.
Stvarno ne znam kako mi možemo pomoći u Afganistanu, ili Iraku.
Ko može da navata 10000 Srba i da ih pošalje tamo? Niko.
A to bi bila neka pomoć, pa da nas zbog toga prime u partnerstvo.
Ako je ovo zbog Rusije, to menja stvar, jer nas moraju podmićivati.
I to su onda dve različite teme.


e moj prijatelju...srba nezvanicno toliko skoro ima tamo...
mi se ne brojimo u zrtve,
ali,..... plata od $6.000 - 8.000

a zvanicno da se otvori konkurs u srbiji...bilo bi dobrovoljaca koliko hoces
 
south:
e moj prijatelju...srba nezvanicno toliko skoro ima tamo...
mi se ne brojimo u zrtve,
ali,..... plata od $6.000 - 8.000

a zvanicno da se otvori konkurs u srbiji...bilo bi dobrovoljaca koliko hoces

Pa sta si mislio da amerikanci idu za DZ ginuti?

Amerika se polako zeli resiti Haga posto se sve vise i vise nacije bune zbog toga sto su oni izuzeti od medjunarodne pravde.
Vidi se po izjavama da je samo Karla ostala tuzna.

Nikolic je lepo rekao da ce ponuditi saradnju bez uslovljavanja sa hagom ili nje nece biti, ovo je samo potvrda da je bio u pravu.
 
anntaylor:
Pa sta si mislio da amerikanci idu za DZ ginuti?

Amerika se polako zeli resiti Haga posto se sve vise i vise nacije bune zbog toga sto su oni izuzeti od medjunarodne pravde.
Vidi se po izjavama da je samo Karla ostala tuzna.

Nikolic je lepo rekao da ce ponuditi saradnju bez uslovljavanja sa hagom ili nje nece biti, ovo je samo potvrda da je bio u pravu.

mislim da si zareze i tacke stavio tacno.
a od 4 recenice sto si napisao, imas 5 netacnih
..ajde samo najbitnije da ti objasnim
amerika nema veze sa hagom i nije potpisnik tog cirkusa..i mladic&co za njih nisu bitni niti ih traze...citaj malo sta ''tuzna karla'' prica o amerima i ko koga stiti...

americki vojnik nema $6.000- 8.000 u iraku.tacka(pisano)
 
satarichar:
Kao što se Tito uvalio Istoku i Zapadu, pa je siso i jedne i druge, možda se i Srbija sad uvali.
Otkako je Rusija na steroidima i ne mari za SAD i Evropu, odjednom ovi drugi pokazuju više "osećanja" za nas.
Kako to da Ratko više nije važan?
Do juče ni Sunce nije moglo da nam sija, dok ne damo Ratka, a sad ko te pita.
Rusija je pokazala interes da razvlači gasovode i naftovode. Spremna je da kupuje fabrike i preduzeća po Srbiji. To znači da im padamo sami u krilo. Ne samo mi, već sve države-prcvoljci u regionu, a bogami i dobar deo Evrope će gledati u Rusiju, ko narkoman u svog dilera.
Da li će Srbija znati da odigra kako treba?
Mislim na Kosovo i tako to.
DEKONCENTRISALA ME TVOJA SLIKA U AVATARU,..PA NEMAM ODGOVOR NA OVU TVOJU TEMU.
 
Lacibg:
Господи ЕУ, бившим вековним колонизаторима света, виђена је будућност без сировинских ресурса. Све се више сужава та монструмска цевчица којом сисају остатак света. Поздравио их Путин - STRIKES AGAIN. Код баћушке има свега, велики је Сибир, а баба Мадлен ће и да липше уз уздахе "Није праведно да цео Сибир припада само Русији"


Rusija i Amerika

Ne pravite od Rusije neprijatelja



Prošlo je vreme uslovljavanja Rusije i zato molim vas ne pravite od Rusije neprijatelja. Americi je danas potrebnija ruska pomoć nego Rusiji Američka.

Možete imati sopstvena gledišta ali ne možete imati sopstvene činjenice.

Putin ima predsedničku harizmu i široku podršku u Rusiji. Njegov samopouzdaniji stav koji pokazuje na međunarodnom planu bazira se na rastućim naftnim prihodima zemlje koji su Moskvi pomogli da se “odbije” od finansijske zavisnosti od Zapada. Štaviše, Vašingtonu je danas potrebna pomoć Moskve da bi rešila goruća međunarodna pitanja - nuklearne programe u Iranu i Severnoj Koreji. Konfrontacija sa Rusijom nateraće je u odbrambeni položaj i učiniti manje voljnom da sarađuje.
Zato, molimo vas, ne pravite od Rusije neprijatelja.

Andrej Terekov
(изводи из чланка)
Prevod članka: “Don't Make an Enemy of Russia” by Andrey Terekhov October 31, 2006 The National Interest

+++++++++++++++++++++++++++++

Ево, обер, тек да ти употпуним информације.
 
Obersturmfuehrer:
znaci rusija koja je do 2000 godine bila niko i nista, sad, posle 6 godina odjednom ima 'bitno' mesto na sceni...
sigurno...a to koliko je to njeno mesto bitno govori ono posle NATO-sa rusija vuce potez....

Колико је времена прошло од кад је иста Русија била глобална сила ("Империја Зла") чији савезник Вијетнам је управо победио Америку, други савезник Иран је понизио 1980, имали су интересну сферу у Африци, чак неколико блиских режима практично у дворишту Америке (отуд силне Реганове интервенције - Никарагва, Гранада, Ел Салвадор...) - па док се нису распали без испаљеног метка.
Ценим мање од шест година.

Вредмена се мењају. Америчка победа у Хладном рату није значила крај историје.

Тако је, и увек је било питање спознаје, да су форме у којима се изражава светска историја ограничене у свом броју и да се ере, епохе, ситуације, особе, увек понављају према задатим типовима.
(Untergang des Abendlandes, Oswald Spengler )
 
eremita:
У, ала ти је одговор....... а шта за тебе НЕШТО ЗНАЧИ ???

nesto konkretno i nesto materijalno.
izjava tamo nekog lika ne znaci nista...

sta je rusija bila 1999? kako je ona iskoristila tu svoju moc (politicku, ekonomsku ili vojnu) da spreci bombardovanje i otimanje kosova?
bila je niko i nista, i sad treba da ocekujemo da ce par godina kasnije da se amerika poplasi od rusije...
moze, ali juce...
 
Pa ako su Ameri sra|i u gace do 90te i od tako mocne sile Rusija je pala na kolena u roku 10g, zasto se onda nebi digla iz pepela za 6. Pa nije Rusija banana republika od 50,000 kvadratnih kilometara i 3 mil. stanovnika koja je bila nevazan igrac kroz istoriju, vec najveca zemlja na planeti, cak skoro duplo veca od druge (Kanade) i prostire se na 11 vremenskih zona (jos malo pa pola sveta), 150 mil. stanovnika i dalje "druga" nuklearna & vojna sila, a da ne spominjemo najvece prirodne resurse na planeti.

Prema tome glupo ti je poredjenje, "kako Rusija za 6g da postane svetski igrac", a ne spominjes kako je od svetske supersile postala sporedni svetski faktor za manje od 10g.


Savez Rusije, Kine i Indije cini polovinu svetske populacije, polovinu sveta i vecinu svetskih prirodnih resursa, pa prema tome logicno je ocekivati da ce ove tri zemlje biti supersile (sto vec i jesu) u bliskoj buducnosti, naspram Zapada cija se ekonomija trenutno vecinski bazira na "servisima".

Ovo ne znaci da jednima treba okrenuti ledja, vec odigrati pametno i sa jednim i sa drugim u korist nacionalnog dobra .... nesto poput onoga sto je Tito radio decenijama.
 
Obersturmfuehrer:
nesto konkretno i nesto materijalno.
izjava tamo nekog lika ne znaci nista...

sta je rusija bila 1999? kako je ona iskoristila tu svoju moc (politicku, ekonomsku ili vojnu) da spreci bombardovanje i otimanje kosova?
bila je niko i nista, i sad treba da ocekujemo da ce par godina kasnije da se amerika poplasi od rusije...
moze, ali juce...

Искрено, проблем између мене и тебе у дијалогу је у томе што ти НЕ ВОЛИШ ни Русе ни Русију и потпуно их умањујеш и маргинализујеш - а ја их волим, и можда сам некад и необјективан.
 
ХЕРЦ:
Prema tome glupo ti je poredjenje, "kako Rusija za 6g da postane svetski igrac", a ne spominjes kako je od svetske supersile postala sporedni svetski faktor za manje od 10g.

ne spominjem jer je mnogo lakse propasti nego dignuti se....

eremita:
Искрено, проблем између мене и тебе у дијалогу је у томе што ти НЕ ВОЛИШ ни Русе ни Русију и потпуно их умањујеш и маргинализујеш - а ја их волим, и можда сам некад и необјективан.

naprotiv, ja obozavam ruse i rusiju...
samo ja, nazalost, jesam objektivan....
 
ХЕРЦ:
Savez Rusije, Kine i Indije cini polovinu svetske populacije, polovinu sveta i vecinu svetskih prirodnih resursa, pa prema tome logicno je ocekivati da ce ove tri zemlje biti supersile (sto vec i jesu) u bliskoj buducnosti, naspram Zapada cija se ekonomija trenutno vecinski bazira na "servisima".

Za eksploataciju svih tih prirodnih resursa ( u najavi vec 100 godina) potreban je KAPITAL,a zna se ko danas u svetu raspolaze sa 90% kapitala. Jel treba da napisem ko?

Osim ako Kinezi i "Indijanci" ne krenu rukama da kopaju naftu,gas itd. onda ce da bude frke. :D
 
To zastavice nije tacno . Tako je nekada bilo. U medjuvremenu desila se velika promena koju si ti prespavala.

A ta promena je da Kina i Rusija ne trebaju vise zapadni kapital za sopstveni razvoj. Naprotiv one cak kupuju danas zapadna preduzeca. Devizne rezerve Rusije su skoro 300 milijardi dolara a Kineske preko 1000. A zamisli Amerika i Nemacka nisu cak ni u prvih 10 zemalja po visni deviznih rezervi!

To ti govori , da su se vremena veoma promenila....
 

Back
Top