Koliko porodjaj boli?

elmed:
Kapilari pucaju,kada zena ne ume da gura,odnosno kada joj kazu sad se napni,i ona to ucini ali u pogresnom smeru,tj.ispucaju joj kapilari po vratu,ocima,grudima..

Не знам, могуће, само ја се уопште нисма напињала, напони су ишли сами од себе, нисам вољно гурала....
 
HEBEHA:
Uf, pa nemoguce da se toliko plasis. Mislim da ne mozes biti slabija za to od ostalih zena, a zene radjaju djecu, pa...oduvijek.

Ipak bih voljela da mi se malo detaljnije objasni sta je tacno medjica od koje pocinje sjecenje ka preponi. Mozete li da mi opisete poziciju tog dijela polnog organa.

Znate, dok nisam imala pojma o porodjaju, bilo mi je opusteno i nikada se nisam zapitala oko nekih stvari. Mislila sam da sijeku vaginalni otvor, ali na onom dijelu skroz u dnu. Dakle, donji rub otvora. To mi je nakako zvucalo manje grozno. A, stvarno kako ide sa higijenom, za koliko rana zaraste?

Medjica je onaj deo koze izmedju vagine i anusa,pocinje od donje ivice vagine,tako da kad ti babica zasece donju ivicu vagine automatski ti sece i medjicu.Sto se higijene tice to ti je zapiranje toplom vodom i neki lekari preporucuju sapun ili gel za intimno pranje.Uglavnom nakon pranja dobro peskirom istapkaj (nemoj da trljas) ranu,pokupi svu vodu da bi ti rana ostala suva.
 
Blondie2:
Očna dioprtija, koliko ja znam ne savetuje se ženama koje imaju veliku dioptriju da idu na prirodan porodjaj, ne znam zašto, valjda od naprezanja raste dioprtija? :confused:
To je tacno,u toku porodjaja moze da dodje do povecanja dioptrije.Zato se zenama sa dioptrijom predlaze da odu kod oftamologa po savet,da im on kaze koliki je stepen rizika da se njihova dioptrija poveca u toku porodjaja.Ukoliko on odredi da je rizik veliki,nek vam napise nalaz,vi ga odnesite svome ginekologu i on ce presuditi da li idete na carski ili ne.Nije nuzno da se poveca dioptrija,ali ne treba se igrati,bolje spreciti,nego leciti.
 
Happy-ca:
Medjica je onaj deo koze izmedju vagine i anusa,pocinje od donje ivice vagine,tako da kad ti babica zasece donju ivicu vagine automatski ti sece i medjicu.Sto se higijene tice to ti je zapiranje toplom vodom i neki lekari preporucuju sapun ili gel za intimno pranje.Uglavnom nakon pranja dobro peskirom istapkaj (nemoj da trljas) ranu,pokupi svu vodu da bi ti rana ostala suva.


:shock: Choveche!!!!
 
Па шта знам...
Била сам сигурна да желим дете, знала сам шта ме чека, знала сам да ја то могу (ако је могла глупа Снежа..), знала сам да сам спремна да поднесем све што треба да се поднесе, припремила сам себе и на много горе ствари, тако да кад је све прошло видела сам да и није баш тако јако страшно....и годину дана касније родила сам још једно!

Мислимм да је лична, емотивна зрелост у питању...
 
Pitanje, da li je neka cula za aparat
EPI-NO Delphine Plus

koji sluzi za vezbice pre porodjaja za jacanje misica unutar vaginalnog kanala (zvuci smesno). Vezbice se radi kako bi se postigla veca elasticnost i izbegla epiziotomija.

Ja i dalje ne shvatam da je neophodna intervencija lekara zasecanjem ako je vec citav sistem organa ima samo jednu funkciju da donese bebu na svet. Da li je tacno da je manja verovatnoca da se epi izbegne ako se pusti da porodjaj ide svojim tokom bez indukcije, bez siljenja i ubrzavanja? Jel neko prosao kroz to?
 
Ovo sto je Hellen napisala je 100% tacno, znaci Biti spremna na to. Znam po sebi, zaista bioloski momenat kod zene je presudan....inace kako ce zena doziveti porodjaj zavisi od puno okolnosti , pricao je jedan ginekolog pa je rekao da zavisi cak i od toga kako je zena vaspitana...o ovoj temi smo vec pricali prosle godine...
a zeni ce se samo reci , ali zaista sama ce shvatiti kad je spremna za trudnocu i bebu, verujte mlade dame...
 
Hellen:
Па шта знам...
Била сам сигурна да желим дете, знала сам шта ме чека, знала сам да ја то могу (ако је могла глупа Снежа..), знала сам да сам спремна да поднесем све што треба да се поднесе, припремила сам себе и на много горе ствари, тако да кад је све прошло видела сам да и није баш тако јако страшно....и годину дана касније родила сам још једно!

Мислимм да је лична, емотивна зрелост у питању...

Da, prvo ljubav a sve ostalo ide samo svojim putem.

Pozz.
 
Nije to biti sprema....biti zreo...priseban. A u svakom slucaju kada se priblizi vrijeme porodjaaja zena jedva ceka da se oslobodi "tereta" (ne shvatite pogresno) i to nekako krene prirodno. Ja zaista ne znam kako je to....bolovi...porodjaj , jer sam se porodila Carskim rezom... Sad ce neko reci "blago tebi" ...ma kakvi. Prirodno je prirodno. Na nogama si odmah , ides kuci sa bebom , a ja....niti sam mogla ustati , niti ga drzati, dojiti....sestre koje su mi ga stavljale na dojku, ma uzas... A boli....boli rez imas osjecaj da ce crijeva da ti se prospu po podu , a ti ih pridrzavas.PIH!
Zato , nikada ne trazite Carski svojevoljno , sem ako se ne mora.
Moj savjet.
 
pa nisi u pravu,nismo sve iste...
ja bih mozda i rodila drugo kad bi mi obecali da cu opet na carski
normalno sam dojila sama je drzala kupala menjala pelene muz je radio nisam imala nikakvu pomoc
al zato mogu da se pohvalim da sam i dalje "nevina" :lol:
 
Na carski rez treba ici samo ukoliko postoji neka indikacija za to.Morate shvatiti da je to ni malo bezazlena operacija,koja za sobom vuce odredjene rizike.Ja licno mislim da je bolje izdrzati taj bol koji traje par sati,nego da posle danima trpis bolove zbog carskog.Plus sto kad se prirodno porodis beba ti odmah zaplace,a posle carskog babica bebu nosi na sto za reanimaciju gde bebu kljukaju kiseonikom i mole Boga da zaplace(prodise),a kad se to desi onda nastaje opsta radost medju bolnickim osobljem.Ja se na taj prizor jezim,ali ne treba to sad da uplasi ili obeshrabri one zene koje ce ici na carski.Evo ja cu 75% ici na carski zbog disproporcije karlice i ploda,ja sam mala ,a bebac se bacio na tatu,necu se sad pojesti zbog toga,ali nikada ne bih zahtevala carski da ne moram.
 
to za kljukanje kiseonikom nije tacno,niti reanimacija nemoj da pricas napamet
moja beba kad su je izvukli nije urlala kao u filmovima nego je tiho kao mackica maukala,ali nikakve reanimacije ni cuda.posle su je samo odneli u inkubator da se zagreje pa sa tatom na kupanje
jbt kad se setim tog zbunjenog pogleda,gleda te u oci i nista joj nije jasno,nije bilo sanse da mi zamene bebu,taj pogled mi se urezao zauvek u pamcenje
 
Ona je mala, a bebac se bacio na tatu... Slaaatko.
Moja kuma je rodila sina od punih 5 kg. Masala! On joj je prvo dijete i onako drzi ga pazljivo, sve se boji da ga ne povrijedi, a kaze joj babica "Aman, zeno, to i nije novorodjence. Tolika je moja mala bila od 3 mjeseca. Sta bi rekla na ovo?" i pokaze joj susjedno bebce od svojih pristpojnih 3200g. Kaze da joj se to cinilo kao patuljcic.
Ja bih voljela da moje bebce bude malecko. Misli, bice malecko svakako, ali ne bih bas da bude slonce. Muzevljev sestric ima blizu 5kg i mamu su mu poradjali carskim jer prasence nije moglo da prodje. A mama nije sad neka mrva, nego, ono, normalna zena.
 
hanibal77:
to za kljukanje kiseonikom nije tacno,niti reanimacija nemoj da pricas napamet
moja beba kad su je izvukli nije urlala kao u filmovima nego je tiho kao mackica maukala,ali nikakve reanimacije ni cuda.posle su je samo odneli u inkubator da se zagreje pa sa tatom na kupanje
jbt kad se setim tog zbunjenog pogleda,gleda te u oci i nista joj nije jasno,nije bilo sanse da mi zamene bebu,taj pogled mi se urezao zauvek u pamcenje

Ti si imala jednu vrlo kulturnu bebu, koja ne galami da ne uznemirava okolinu.
Ja imam problem sa pamcenjem likova uopste. Znaci, kad sam isla dva mjeseca u razred sa ljudima, da ih ne prepoznam sutra na ulici.
Valjda je prepoznavanje bebe u okviru majcinskog instikta, inace moju mogu da zamjene bez problema!
 
ma bila kulturna kratko vreme,posle se izbezobrazila:lol:
ma kako da zaboravim,imala je jedno uvo skroz klempavo,a jedno oko zatvoreno na pola,sva onako sluzava
ipak kad odlazim u puponieru da je uzmem u svoju sobu gledala sam kapicu za svaki slucaj
a moj muz je prepoznavao po placu
 
Citam vas u medjuvremenu dok sredjujem stan, presvlacim posteljinu, pa se setih da pitam - jel moze vodenjak da pukne i nocu pa nakvasim krevet, ili.....samo kad si na nogama, posto citala sam da dosta je zena "procurilo" stojeci. I onaj cep sto treba da ispadne, jel on ispadne mnogo pre pucanja vodenjaka ili to sve ide nekako zajedno?
 

Back
Top