Koliko porodjaj boli?

1)pobegla sam iz bolnice
2)vratila se u bonicu
3)porodila se prilicno bezbolno iz 2 napona...
4) vikala sam ne da seces, ali nisam ni osetla
5)kad su mi rekli izasla je glava, meni je prosla slika da je decija glava medju mojim nogama i da ne zelim tako da ostanem nis ekundu duze nego sto je neophodno...i beba izasla ocas posla...
4)dok me doca usivao..psovala sam ga
5)preksutra sam setala
6)posle 3 dana mi skamenile grudi...e to je bio najgori deo...izgubila sam svaku zelju za silikonskim grudima...
 
Moja snajka i dve moje drugarice su se skoro porodile, prve bebe i svaka mi je rekla
"Slusaj Jelo, necu da te lazem, da boli-BOLI, al prodje"
ja cu Boze zdravlja, videti u julu
iz ove perspektive, ne plasim se bola, plasim se komplikacija:sad2:
al to je valjda normalno...mislim da se plasis
 
1)pobegla sam iz bolnice
2)vratila se u bonicu
3)porodila se prilicno bezbolno iz 2 napona...
4) vikala sam ne da seces, ali nisam ni osetla
5)kad su mi rekli izasla je glava, meni je prosla slika da je decija glava medju mojim nogama i da ne zelim tako da ostanem nis ekundu duze nego sto je neophodno...i beba izasla ocas posla...
4)dok me doca usivao..psovala sam ga
5)preksutra sam setala
6)posle 3 dana mi skamenile grudi...e to je bio najgori deo...izgubila sam svaku zelju za silikonskim grudima...
:rotf::rotf::rotf::rotf::rotf:
 
Moja snajka i dve moje drugarice su se skoro porodile, prve bebe i svaka mi je rekla
"Slusaj Jelo, necu da te lazem, da boli-BOLI, al prodje"
ja cu Boze zdravlja, videti u julu
iz ove perspektive, ne plasim se bola, plasim se komplikacija:sad2:
al to je valjda normalno...mislim da se plasis

Наравно да боли, али није неподношљиво...бар мени није било....мислим да је много битно да се на порођај оде са позитивним мислима...бар сам ја тако....једноставно, толико се жена породило пре мене, неко лакше неко теже.....како ти се заломи и мислим да нема сврхе лупати главу унапред......
Нормалан је и тај неки страх од непознатог, али ја нисам дозволила да ме савлада и, као што сам већ писала, једва сам чекала да се породим, јер сам већ три дана лежала беспотребно у болници и излудела.....
И још нешто што баш теби иде у прилог је то што ће бити врућина и што ћеш вероватно једва чекати да се породиш.....;)
 
Ne znam ja kako cu ja to i da li cu ikad skupiti hrabrosti. Sve vise razmisljam da lepo usvojim neko dete od 2-3 godine i preskocim te momente. Znam da sam kukavica najgora na svetu, ali ja se onesvestim kod zubara, kad odem da primim vakcinu pritisak mi skoci na 160, pa bez razloga zaglavim u bolnicu. A moja majka, kad je mene rodila, uvece se sunjala po bolnici da ukrade bananu (pa je savatale medicinske sestre).
 
Poslednja izmena:
1)pobegla sam iz bolnice
2)vratila se u bonicu
3)porodila se prilicno bezbolno iz 2 napona...
4) vikala sam ne da seces, ali nisam ni osetla
5)kad su mi rekli izasla je glava, meni je prosla slika da je decija glava medju mojim nogama i da ne zelim tako da ostanem nis ekundu duze nego sto je neophodno...i beba izasla ocas posla...
4)dok me doca usivao..psovala sam ga
5)preksutra sam setala
6)posle 3 dana mi skamenile grudi...e to je bio najgori deo...izgubila sam svaku zelju za silikonskim grudima...

Ja pomislih reci ces za .exom...
Au, al sam ja naivna
 
Ne znam ja kako cu ja to i da li cu ikad skupiti hrabrosti. Sve vise razmisljam da lepo usvojim neko dete od 2-3 godine i preskocim te momente. Znam da sam kukavica najgora na svetu, ali ja se onesvestim kod zubara, kad odem da primim vakcinu pritisak mi skoci na 160, pa bez razloga zaglavim u bolnicu. A moja majka, kad je mene rodila, uvece se sunjala po bolnici da ukrade bananu (pa je savatale medicinske sestre).

Evo, ako ti je lakše, ja se generalno ne zentam lekara, ali za porođaj sam čkapi neviđena, teoretski i unapred :neutral:
 
Ti...khm...
Nije tacno...neko je morao reci ono sto 99% misli...

pogresno mislis
nisi video na hronici temu: muskarac ostavio 2 decce jer se ne moze starati o njima ???

I da dopunim, najviše se zentam epiziotomije, ajd' za porođaj sad može epidural, ali rana na tom mestu....brrr :sad2:
I mastitisa se zentam.

masa ginekologa ne preporucuje epidural ;)
po nekim evropskim zemljama epizitomiju nikako ne rade !!!
ovde obavezna :sad2:
 
Pa vidis da je musko... Mene boli pomisao, o ostalom da ne pricam

После 2 дана од изласка из болнице мени поново букну груди (и после првог порођаја ми се то десило петог дана, али сам тада још била у болници), скочи ми темепратура на 39, целу ноћ масирамо ми груди наизменично: мама, ја и ММ...али кад видех да је враг однео шалу, одем поново у болницу. Тамо ме сестра пошаље да чекам у чекаоници са редовним амбулантним пацијентима. :dash:
Ја јој објасним да имам температуру, да сам се породила пре 5 дана, да ми је рађена епизиотомија и да не могу да седим...а она ми каже:''Чекајте, како други чекају?!'' :besna:
Ја је онда ладно одгурнем са врата и прођем поред ње забезекнуте право код лекара. И лекар ме одмах прими, баш је био симпатичан и предусретљив...али док ме је прегледао, а груди огормне, као од камена, каже ми:''Е, вама женама никад угодити! Никад нећете имати веће и тврђе груди него сад, па опет нисте срећни!'' :zcepanje: А ја кроз плач вичем:''Неееећу више велике и тврдееее, оћу назад моје мале и меканееее!!!'' :zcepanje:
 
Poslednja izmena:
Ma znam za sečenje, ok, al' posle, i šivenje i posle šivenja.....ebem im ja mater mesarsku i lenju :besan2:

Види, боље да те секу него да се цепаш сама...
Кад те исеку онда направе један рез, у страну, а кад се поцепаш - поцепаш се у разаличитим правцима, па те онда шију клот-фркет на све стране...
Значи - шивење ти не гине.
 

Back
Top