Koliko porodjaj boli?

Ne kapiram uopšte zašto se diže tolika "prašina" oko porođajnog bola?
Pa šta je tih par sati ili minuta naspram celog života?
Mene je bolelo i izmorila sam se toliko da sam u pauzama od pola minuta između kontrakcija spavala, ali kada sam dobila svoju bebu u ruke više me ništa nije bolelo, nisam bila umorna, sve sam zaboravila. Bila sam kao omađijana, gledala sam samo u to malo stvorenje koje sam JA rodila.
Toliko sam bila ponosna na sebe da vam ne mogu opisati.
Zato zaboravite taj porođajni bol, nećete ga se ni sećati u životu tj. on je nebitan.
 
Ne kapiram uopšte zašto se diže tolika "prašina" oko porođajnog bola?
Pa šta je tih par sati ili minuta naspram celog života?
Mene je bolelo i izmorila sam se toliko da sam u pauzama od pola minuta između kontrakcija spavala, ali kada sam dobila svoju bebu u ruke više me ništa nije bolelo, nisam bila umorna, sve sam zaboravila. Bila sam kao omađijana, gledala sam samo u to malo stvorenje koje sam JA rodila.
Toliko sam bila ponosna na sebe da vam ne mogu opisati.
Zato zaboravite taj porođajni bol, nećete ga se ni sećati u životu tj. on je nebitan.
Ja sam ga se bogami secala, ali samo nekih 2-3 nedelje posle porodjaja, tj, dok mi rana nije prosla. Ali osecaj kad vidis svoju bebu je neopisiv. Ponos, pravi ponos... Ja sam mog Stefu videla dok je bio na pola, u jednom trenutku sam otvorila oci i videla njegovu glavicu, i onda kad je izasao ja sam jos uvek bila gore u tom polozaju i lepo sam videla kako ga je babica povukla,i kako mu odmotava pupcanu vrpcu jer je bio sav umotan... Sva sam se najezila... Moja snaja se upravo poradja...
 
Vidim da sam ovdje i ja pisala jednom davno skupljajuci iskustva vas mama i planirajuci da to jednom i sama budem.
Pa, mjesec dana nakon onog pisanja, ostala sam trudna i sada sitno brojim do termina. Boli se ne plasim ni malo, kao ni tada, samo me hvat trema - hocu li sve obaviti kako treba.

Joj, ovdje nema teme, pa da pitam: U 38. sam sedmici. Voljela bih da docekam 39. ali nije toliko znacajno, s obzirom na to da je sjajno sto sam nagurala 37. Otvorena sam pola prsta, grlic manji od 1cm...
Od sinoc osjecam bolove po dnu trbuha, na ulazu u vaginu, po dnu ledja...

Jooooj, tako me sad nervira to, a bas bh voljela da docekam 39. :)
I ne znam sta sad da radim. Jeste mi bitno i najbitnije da sa bebetom bude sve ok, ali bih mnooogo voljela da docekamo srijedu :)
 
Vidim da sam ovdje i ja pisala jednom davno skupljajuci iskustva vas mama i planirajuci da to jednom i sama budem.
Pa, mjesec dana nakon onog pisanja, ostala sam trudna i sada sitno brojim do termina. Boli se ne plasim ni malo, kao ni tada, samo me hvat trema - hocu li sve obaviti kako treba.

Joj, ovdje nema teme, pa da pitam: U 38. sam sedmici. Voljela bih da docekam 39. ali nije toliko znacajno, s obzirom na to da je sjajno sto sam nagurala 37. Otvorena sam pola prsta, grlic manji od 1cm...
Od sinoc osjecam bolove po dnu trbuha, na ulazu u vaginu, po dnu ledja...

Jooooj, tako me sad nervira to, a bas bh voljela da docekam 39. :)
I ne znam sta sad da radim. Jeste mi bitno i najbitnije da sa bebetom bude sve ok, ali bih mnooogo voljela da docekamo srijedu :)

Beba je skroz spremna i sada. Ne brini ništa i srećno!
 
Vidim da sam ovdje i ja pisala jednom davno skupljajuci iskustva vas mama i planirajuci da to jednom i sama budem.
Pa, mjesec dana nakon onog pisanja, ostala sam trudna i sada sitno brojim do termina. Boli se ne plasim ni malo, kao ni tada, samo me hvat trema - hocu li sve obaviti kako treba.

Joj, ovdje nema teme, pa da pitam: U 38. sam sedmici. Voljela bih da docekam 39. ali nije toliko znacajno, s obzirom na to da je sjajno sto sam nagurala 37. Otvorena sam pola prsta, grlic manji od 1cm...
Od sinoc osjecam bolove po dnu trbuha, na ulazu u vaginu, po dnu ledja...

Jooooj, tako me sad nervira to, a bas bh voljela da docekam 39. :)
I ne znam sta sad da radim. Jeste mi bitno i najbitnije da sa bebetom bude sve ok, ali bih mnooogo voljela da docekamo srijedu :)

srećo ti si spremna za poroda, možda se čak i sada, dok ja ovo pišem i porađaš ili već držiš bebč u rukama. mada to sve zavisi od osobe od osobe. ja kada sam došla u bolnicu bila sam 5 cm otvorena, termin prošao 1 dan, a opet sam više od 24 sata lezala u predrađaoni bez ikakvih znakova i boliva, pa su mi na kraju uključili infuziju i izazvali bolove. tako daje moguće da i ti dočekaš srijedu.
u svkom slučaju ti zelim mnogo sreće i porod kao što sam ga ja imala.:whistling:
 
Ja sam bas zelela da se prirodno porodim.Kada mi je doktorka rekla da cu mozda morati na carski,bas sam bila tuzna,jer nisam htela samo da zaspim, a onda kad se probudim odjednom beba tu,htela sam da prisustrvujem dolasku svog deteta na svet,a epidural ne bih,jer ne zelim iglu u kicmu.
Bolelo je jako,i tri nedelje sam imala traume,samo me je odjednom obuzimao plac i tada sam muzu govorila,ti ne mozes ni da zamislis kroz sta sam prosla.Ali dobro,vredelo je,jedva cekam ponovo.
 
Оба пута царским резом.
Први пут, само сам била у паници да нећу знати да сам га ЈА родила, и све сам чула под анестезијом, сваку реч лекара, сестрице, анестезиолога...
И онда плач мог сина...и утонула у сан...
Опоравак после царског реза дуг, али ме ништа није могло спречити да га купам, дојим, повијам...
Други царски после 19 месеци, иако је препоручљиво да се прави бар 2 год. паузе.
Све је прошло лакше, оба пута памтим као нешто прелепо, то је свакако највећа срећа.
Оно што највише боли, то је што нисам родила још једну бебу, а јако сам је желела, но, то је друга прича.
 
mogu li da kazem, al bez da isprepadam nikoga, da mi je drugi put bilo teze nego prvi a svi me govorili obratno!!!!!!
sto se tice boli mislim da je dobro sto je Bog dao nama zenama zadatak da se porodimo jer da i jedan muskarac osjeti tu bol nestalo bi covjecanstvo!!!!!!! boli boli boli al se skoro sve mi odlucimo za drugo, trece,cetvrto......pusa svim buducim mama!!!! nedajte se
 
Ако се ,,не дају '' неће ни остати трудне! ;)
Шалим се, ово ме подсетило на то кад једној баки каже комшија ,, Комшинице, богами, лепо изгледате, не дате се...''
А она каже: ,, Та, дала бих се ја дете, само нико неће...''
Скрећем са теме, sorry.
 
Epidural je sjajan, zene zaista mogu da uzivaju u porodjaju...
:ok:
Ja sam se poradjala cetiri puta
:ok: :worth:
Boli,brate mnogo,ali kad bih morala opet da prodjem kroz to opet bih se prirodno poradjala i ne bih koristila epidural.
a zasto ne bi koristila epidural?
Boli i te kako da boli bio prirodni porodjaj ili carski rez negde ce te secnuti, a to
mora da boliii ne moze beba od 3ili 4kg da izadje `neprimetno` ;) :D
o, jos kako moze, moji oba puta izadjose skroz neprimetno. :super:
sto se tice boli mislim da je dobro sto je Bog dao nama zenama zadatak da se porodimo jer da i jedan muskarac osjeti tu bol nestalo bi covjecanstvo!!!!!!!
:eek: :o :shock:
pa imas epidural...eto to ne boli (bar ne ko prirodnim putem)...
:okok:
 
sam porodjaj ne boli. :D
ono pre toga boli.
onako.
nije da ne boli.
al` nishta shto se ne da prezziveti.

Mene je i sam porodjaj boleo,jer mi se doktor iz sve snage nalaktio na stomak kako bi izgurao bebu,i vice mi "guraj,guraj,a sad brzo udahni! " i ja da udahem kad ono trt,pritisnuo mi dijafragmu i ni gram vazduha nece da mi udje u pluca,e tu ja ne dam panici da me savlada i brze bolje se poslednjim atomom snage napnem i "izbacim" bebu.Taj deo porodjaja mi je najtraumaticniji.
E, a sad malo da se hvalim,babice su me pohvalile kako je divno poradjati babicu, sve zna i sve radi sama,ne panici i beba ocas posla napolju,lol.Rekle su mi i da sam imala jako lak porodjaj,sto se meni i nije bas cinilo,ali teorijski gledano,bio je prilicno lak.Nadam se da ce i sledeci biti takav.
 
ma nish ne boli, poneseh novu djoju i kad stignes na deo sa aktuelnim trendovima na trecoj strani samo osh da kazes aaaaaaaaaaaa na nove misonijeve dzemere... al' qur moj.....nemas glas nish ne izlazi iz grla samo neki urlik.... :lol:
 
to zavisi od osobe do osobe......koliko si se kretala u trudnoći, koliko si
ti po prirodi elastična i svašta još nešto....ima ovde lekara pa oni to mogu
stručnije.....ja samo mogu iz svog iskustva da kažem....ništa, ama baš
ništa me nije bolelo......porađala sam se lako i brzo.......ali sam svaki dan
pešačila kilometre i kilometre....i jako malo se ugojila u trudnoći, takoreći
neprimetno.....a bebe su bile sasvim normalne težine znači samo se
opusti......i raduj se svojoj bebici............iiiiii.........sretno...............:ok:
 

Back
Top