Nesvrstanost

Mitternachtsträumer

Veoma poznat
Poruka
12.064
Sva ova priča i prašina oko tog Partnerstva za mir navela me na razmišljanje. Na forumu, koji, verujem, predstavlja stvarnu sliku Srbije, postoje dva fronta za i protiv zapada. Zanima me vaše cenjeno mišljenje po pitanju nesvrstanosti. Nisam komunista niti levičarski nastrojen, pre bih rekao da mi je desna opcija mnogo bliža, ali Titu priznajem jednu stvar- sjajno manevrisanje između istoka i zapada, a za dokaz imali smo najprihvaćeniji pasoš na svetu. Konkretno- da li je moguće da Srbija, ili bilo koja druga zemlja po tom pitanju, ne bude priklonjena nikome, već da ima svoj pravac, a da ipak krene napred?
Mislim da je tema fino postavljena i nije uperena ni protiv koga i stoga očekujem normalan dijalog.
 
Није могуће све док будемо имали НАТО трупе у регину и силом наметнута решења.То је директно утицање на политилко-економско процесе.
 
Manevrisati je mnogo lakše kada si nekakva sila. Da je Titova Jugoslavija bila kilava kao ova Srbija, malo sutra bi tako driblao sve naokolo sa nekakvom nesvrstanošću.
 
Да кажем скраћено. Тема има и те како смисла!
НАТО, по мени не долази у обзир, слике 99 су још увек свеже, а још свежија је фарса с Рачком, Рамбујеом. Ја, док сам жив, не да ћу бити индиферентан, него ћу мрзети Американце.

Друга опција, која ми је сасвим блиска је максимална сарадња и било какав савез с Русијом. Искрено, мислим да ће Русија за 15-ак година бити достојан антипод Американцима. Пошто је за нас смртнике то велики временски период, а дотле Руси неће моћи да нас штите онако како бисмо желели, треба да завлачимо Амере колко год можемо.
Успут, већ се оглашавају цењени људи из области економије, да ми треба да сарађујемо и са земљама трећег света, јер ЕУ затвара врата - на неодређено време (не због нас-већ због унутрашњих проблема). Ако се будемо успешно развијали, на крају, неће нам ни требати то некакво интегрисање. Таквих примера већ има у Европи.
 
DeteSunca:
Nije bila sila kao SAD i SSSR. Mogli su je oni prisiliti da im se prikloni, nešto drugo je bilo u pitanju.
Nije, ali nije bila za zajebanciju. I to je dovoljno. A Tito je bio majstor, pravi političar da sa jednima priča jedno, a sa drugima drugo. I svakom, uslovno rečeno, da kaže ili obeća ono što ovaj želi čuti.
 
dzaba nesvrstani danas..ili takva politika..
to je imalo smisla u svetu koji nije bio unipolaran kao sto je danas.
danas nemamo dva ogromna bloka sila, koja su suprostavljena, pa kao moze da se manevrishe izmedju njih i da se ucari neka korist.
nemamo ni geostratesku vaznost ni poziciju danas, da bi se takvim necim bavili, sve i da hocemo.
uostalom, sta znaci nesvrstano danas? prema kome? to bi znachilo da treba da balansiramo izmedju nekih najvaznijih igraca, koji su suprostavljeni i imaju interesa za nas. a ko bi to danas bio?
proshlo je to vreme
 
a jos, bezveze onako, sta znam... a jel ako imas da jedes samo jabuke i kruske, i sad recimo, kao ili jabuke ili kruske su prskane polonijumom, onako da budem aktuelan... jel bolje ostati nesvrstan?
 
JABUCHILO:
a jos, bezveze onako, sta znam... a jel ako imas da jedes samo jabuke i kruske, i sad recimo, kao ili jabuke ili kruske su prskane polonijumom, onako da budem aktuelan... jel bolje ostati nesvrstan?

yebes jabuke i kruske........otkines se nesvrstano od prasetine, i boli te za polonijum, i vegetarijance :D
 
2l9tpoi.png
 
JABUCHILO:
mislim, improvizujem, pa nisam sve objasnio valjda - naravno, pojma nemas di su ti turili polonijum... a sta ako je u prasetini, to bi bilo genijalnije od onog sa preletacima...?

E, sad.........u pasetu polonijum...... :roll:
Pa nije prase , brate, interkontinentalni projektil , na atomski pogon........prase je zverka , koja se jede, najbolja je nataknuta na razanj, sa jabukom u ustima ( u yebote, evo jabuke ) :shock: :shock: :shock:
 
Nije u redu , da tema o nesvrstanima , prodje bez ilustracije ......
Evo, slika velikog maga, opsenara, Hudinija svetske politike, nesvrstanog Mandraka, najveceg drzavnika 20 veka,.................

LADY AND GENTLEMANS, IN RED CORNER, HEAVYWEIGHT CHAMPION OF THE WORLD................J.B. TITO........ :D

titopoza7qi2.jpg


YEEEEEEEEEEEEEEEEEE
 
Srbija treba da zaboravi Nesvrstane i da gradi odlicne odnose sa Rusijom.

SA RUSIJOM U EVROPU...

Srbija treba da gradi dobre odnose sa Evro-atlantskom civilizacijom..

To je jedinstvo Rusije-Evrope i Sjeverne Amerike..
 
inagadadavida:
E, sad.........u pasetu polonijum...... :roll:
Pa nije prase , brate, interkontinentalni projektil , na atomski pogon........prase je zverka , koja se jede, najbolja je nataknuta na razanj, sa jabukom u ustima ( u yebote, evo jabuke ) :shock: :shock: :shock:

pa nije ni interkontinentalni preletac litvinenko bio projektil... ako bi me pitao da li je bio vise kao raketa ili kao prase... al ajd, verbalno cu ostati nesvrstan. o mrtvima sve najlepse, gore nisu ni zasluzili. ;)
 
Danas nemas vise "kome" biti nesvrstan. Prije dok su bila 2 bloka moglo se nesto ucariti, sad ima samo jedan i igras onako kako on svira. I NATO je izgubio funkciju raspadom Varsavrskog pakta jer je "izgubio neprijatelja". Sada sluzi samo kao reketiranje slabih zemalja i kolika tolika garancija da te niko sa strane nece dirati.

Da zivim u Finskoj vjerovatno ne bih podrzavao ulazak u NATO jer to prije svega nije nimalo jeftina investicija. Ali posto zivim na Balkanu mozda to i nije losa ideja, bar da ne bude klanja.
 

Back
Top