Dabogda crkla??

shashava

Obećava
Poruka
75
Da li vam je iko ikada rekao nesto ovoliko odvratno?


Meni jeste. Jedna jedina osoba u ovome zivtotu. Juce...Ni manje ni vise nego moja mama! I tako sada razmisljam da li jos igde postoje ovakve uzasne reci?

Ja stvarno ne znam sta da radim, mislim da ni jedna normalna majka to ne bi pomislila u svome ziivotu a kamoli rekla.

Iskreno receno, toliko sam bila tuzna i uvredjena da sam skoro pozelela da joj se to i ostvari :-(

U svakom slucaju kako biste vi na to reagovali?
 
shashava:
Jel ovo mozda bilo malo sarkasticno??? Izvini ako gresim ali ako jeste onda si devojko SMESNA.
Zašto bi bilo sarkastično? Koliko znam, klimaks je sličan pubertetu...hormoni čine svoje, nervoza, promene raspoloženja...
Ne mislim da je žena zaista mislila to što ti je rekla. Verovatno je njoj sada teže nego tebi!
 
Strasno.
Verovatno se veoma iznervirala i nije mogla da se zaustavi :(
Neko ima "nerve ispod koze", ne ume da kontrolise emocije, suzi mu se svest kad se oseti ugrozenim, u stresu...

Secam se da sam jednom, kao tinejdzerka, razgovarala sa drustvom o mamama i njihovim recima. Mi, devojcice, sve smo nesto bile uvredjene i kivne, prosto smo licitirale cija mama se gore ponasa prema detetu, tj. nama A onda nam je drug rekao da njemu majka kaze "seme ti se zatrlo, gubo razgubana!" Mi-paf!!! Onako fina mama! Doduse, vidi se, nacitana (gubo razgubana), ali tako nestooo!?.

Cini mi se da ne bih lako prebolela kada bih cula tako nesto, ali sigurno bih oprostila, znajuci da me majka voli, kao i ja nju. I da se zbog necega izbezumila i izgubila kontrolu nad sobom. Sigurno je i tvojoj mami tesko zbog toga.

Ako covek nije za nekog emotivno vezan, pa cuje (ili procita, kao ja na forumu :) ) nesto ruzno na svoj racun, manje mu smeta, jednostavno otpise to na prostastvo i nedostatak kulture...
 
Mislim da sam to cula vise puta ali od uglavnom nekih bolesnika na ulici kojima sam smetala jer imam psa, ali od nekog od porodice nikad, a narocito ne od mame. Ne znam, mozda stvarno nije mislila, mozda ju je neko iznervirao pa je iskalila bes na tebi bez razloga, ali ne mogu nista da tvrdim za sigurno jer ne znam oko cega je izbila svadja.
 
Nije to nista strasno...ljudi u afektu svasta kazu...naravno, da nije lepo ali...ipak...to se desava u svim odnosima...prijateljskim, ljubavnim...itd...ja ipak mislim, da ona tebi nije rekla nesto takvo bez razloga... :confused: ali ti najbolje znas...

Ne uzimaj k srcu uvek sve...pa ni to...sacekaj, da se strasti stisaju, pa ce sve biti ok... :wink:

I nije ni cudno ni nenormalno sto ti je to rekla...to se desava u vecini porodica...onaj ko kaze, da mu roditelj u afektu nije rekao ruznu rec nije iskren ili je bas ekstra izuzetak... :p
 
ali u svakom slucaju ako ne gresim nikome od vas to nije rekla MAMA! Ne znam, za mene je to nesto najodvratnije sto sam cula, ne mogu ocima da je vidim, danas je nisam ni jednom pogledala a prosla sam pored nje par puta.... Uzas.
 
Iskreno receno, toliko sam bila tuzna i uvredjena da sam skoro pozelela da joj se to i ostvari :-(

U svakom slucaju kako biste vi na to reagovali?[/QUOTE]


Desava se to cesce nego sto mislis i to u svim slojevima drustva. Samo jedno treba da znas, jedna majka moze tako nesto iz sopstvene nemoci da kaze.Iz nemogucnosti da izadje na kraj sa odredjenom situacijom, osobom ili kombinacijom vise problema. Probaj da razgovaras s njom u nekom mirnom trenutku. Verujem da je njoj bar isto toliko tesko bilo zbog tih reci kao i tebi.
 
Uh..ja sam od moje mame chula mnogo gore stvari.... i nishta,zatvorim se u sobu,otplachem,ubedachim,ne prichamo danima...i tako..bolje i to nego da sebi dozvolim da joj uzvratim istom merom.... :(
 
shashava:
ali u svakom slucaju ako ne gresim nikome od vas to nije rekla MAMA! Ne znam, za mene je to nesto najodvratnije sto sam cula, ne mogu ocima da je vidim, danas je nisam ni jednom pogledala a prosla sam pored nje par puta.... Uzas.

Ajoj...pa ko ce, da prizna, da su mu roditelji rekli nesto ruzno, da su se posvadjali...svako krije svoje probleme...i jos na forumu, da ti priznaju... :roll:

Nisi jedina kojoj je majka rekla ruzne reci....nista strasno...sve ce biti ok...previse uzimas k srcu...

Bilo, procice.... :wink:
 
Moja mama ima obicaj da mi kaze ,kad joj nesto prigovorim,npr. ''ne foliraj se da te to toliko boli''(majka mi je do besvesti hipohondricna,trebala bih jednom da je povedem u bolnicu da stvarno vidi sta je bolest),onda ona krene ..E,da bog da dai tebi tako bude pa ces videti...i sl.,za svaku takvu situaciju i slicnu...inace,ja sam ti tipican primerak osobe koja ima uzasno hladan odnos sa majkom....oduvek.Mnogo se razlikujemo,u potpunosti drukcije zivot sagledavamo pa je samim tim i logicno,bar meni!
 
Da sve ce to proci;) samo napred. Ali da neki ljudi bas ne biraju reci to stoji...reci detetu da bogda crkla:roll: boze sacuvaj kakvi ljudi. ALi ako ti je za utehu meni keva isto govori redovito razne gadosti, ali ja sam vec oguglala. Jedino ako se tabi to nikad ne desava pa te je sad sokiralo. Poz
 
shashava:
Da li vam je iko ikada rekao nesto ovoliko odvratno?


Meni jeste. Jedna jedina osoba u ovome zivtotu. Juce...Ni manje ni vise nego moja mama! I tako sada razmisljam da li jos igde postoje ovakve uzasne reci?

Ja stvarno ne znam sta da radim, mislim da ni jedna normalna majka to ne bi pomislila u svome ziivotu a kamoli rekla.

Iskreno receno, toliko sam bila tuzna i uvredjena da sam skoro pozelela da joj se to i ostvari :-(

U svakom slucaju kako biste vi na to reagovali?



Ti sama znas da li je bilo receno u afektu - cesto u takvim slucajevima ljudi ne znaju sta govore. Takodje je moguce da ne pridaju svi istu tezinu recima.

A ako je ozbiljno, praktican saveti: clan porodice koji je u stanju da ovako nesto izgovori ozbilno nije ok (ima probleme, narkoman je , lud je - izvini, al cisto da znas). Treba da da cujes, ali ne treba da primas tu energiju. Ovo je tesko ali je jedino resenje - ako se takvi ispadi nastave, a ti dozvolis da te svaki put povrede... pa, unistice te. Takve izjave ne treba da shvatas licno, iskljuci romaticno-pateticna-samosazaljevajuca- pa i filozofska gledista, i probaj da budes disciplinovana i racionalna. Grozno, al mora se.
 

Back
Top