Razgovarajmo o poslu

box001

Početnik
Poruka
8
Bavim se proizvodnjom odevnih predmeta od pamuka.Zainteresovan sam za konstruktivne rzgovore o trgovini,organizaciji,proizvodnji,desavanjima na trzistu uopste.Prvi put sam na forumu krstarice i pretrcao sam preko par tema sa malo duzim zadrzavanjem na temi "kompenzacija" i moram biti iskren da mi se ni malo nije svidelo to kako se razgovara o poslu.Licno mislim da je kompenzacija lepa tema ali se pitam se da li cilj razgovora koji se vodi na forumu zaista treba da bude nadmudrivanje i mahanje diplomama a bez ikakvih konkretne razmene iskustava.
Ja mislim da ne,pa stoga pozivam ljude na prakticnu razmenu informacija.

INFORMACIJA JE MAJKA IDEJE
 
e pa box da ti dam informaciju da je domaca tekstilna industrija pukla nacisto posle pojave kineza,znam jer poznajem ljude iz struke,pozatvarali firme,cak i privatnici za koje rade i prodaju po pijacama ili buticima imaju sve manje posla,modeli su iz pretprosle sezone
dobila sam letos za cerku komplet vesa od pamuka iz arilja(opet poznajem neke koji ga prave i prodaju) e pa gacice su se raspale posle prvog nosenja:?
sta reci
necu da te obeshrabrujem ali ...
 
Slazem se da je pojava kineza ugrozila trziste ali ne samo srpsko vec svetsko.Sa druge strane cini mi se da se malo izbistrilo u srbiji ko od koga kupuje i da firme iz arilja ipak imaju svoje stalne mustarije sa kojima rade,bilo da su to butici ili tezge na pijacama.Dakle uzmite kineze kao jos jednu stvar u kojoj "kasnimo" za svetom i videcete da se u stvari cisti zito od kukolja i da u poslu ostaju samo ozbiljni.Ljudi koji su radili sa garderobom i uvozom repromaterjala do ekspanzije kineza a poceli neposredno posle pucanja Jugoslovenske teks.industrije navikli su na razlike u ceni koje nisu bile primerene zdravim ekonomskim desavanjima jer nista u zemlji nije bilo zdravo.Prava borba za trziste tek je pocela jer vise ne vazi logika devedesetih da je trgovac onaj koji nabavi,danas je trgovac onaj koji proda.E tu nam fale finese.
Ja imam malu radionicu i trenutno zaradjujem koliko za platu.Proizvodim T-majicu,duks i dresove i moja roba odlazi za reklamni materijal svud po srbiji.I mislim da uvek ima nacina da posao uspe,najbitniji su informacije i kontakti na sto sirem podrucju,to vazi za svaki posao.
 
pa i treba da nastavis,ali je zaista obeshrabrujuce
moj rodjak prodaje ves iz arilja tj preuzima od svoje familije i kupio je tezgu na pijaci pa je zaposlio i svoju kevu,i eto ne zaradjuje neke pare ali bar je nasao mami posao,i ima nesto extra uz platu
mozda bi trebalo da poradite na dezenu malo,vidim da su te majice prilicno jednostavne,ima po neki cvetic,a to nije dovoljno,danasnje devocjcice i decaci vole barbie ili spidermana na svojoj potkosulji,moja cerka ce uvek pre da se uhvati za gacice sa dorom nego obicne bele
i molim kvalitetne konce,jer ce uvek da ti se vrati musterija kojoj je prethodna kupovina duze trajala
 
sto se tice svetskog trzista nije bas tako
dosta robe se proizvodi u kini ali fransiza je i dalje evropska
ovde u francuskoj nema mnogo kineskih radnji,od jeftinih francuzi i dalje preferiraju svoje
u italiji sam bila razocarana kad sam otisla u izvikani trst ,skupila pare za jedan fini soping i onda videla da na svaka dva metra nikla po kineska radnja
meni je nekoako jezivo da kupim kod njih,i nikad nisam!!!nek sam snob al ne mogu
 
box001:
Bavim se proizvodnjom odevnih predmeta od pamuka.Zainteresovan sam za konstruktivne rzgovore o trgovini,organizaciji,proizvodnji,desavanjima na trzistu uopste.Prvi put sam na forumu krstarice i pretrcao sam preko par tema sa malo duzim zadrzavanjem na temi "kompenzacija" i moram biti iskren da mi se ni malo nije svidelo to kako se razgovara o poslu.Licno mislim da je kompenzacija lepa tema ali se pitam se da li cilj razgovora koji se vodi na forumu zaista treba da bude nadmudrivanje i mahanje diplomama a bez ikakvih konkretne razmene iskustava.
Ja mislim da ne,pa stoga pozivam ljude na prakticnu razmenu informacija.

INFORMACIJA JE MAJKA IDEJE


Pozdrav! Konacno neko ozbiljan, sa kime se mogu sloziti u svemu iznetom.

Moja vizija: sa malom manufakturom treba pucati na visoku modu, stvarati brend i prodavati ime. Imao sam slicne zamisli, i prodavao uspesno tudju robu jer mi je falila manufaktura. Mozemo pricati o poslu, razmisli o ovome.
 
Sa zakasnjenjem odgovaram.Bio sam na putu par dana.
ZZZZ vasa prica o brendu male proizvodnje je naravno odlicna,uz kvalitetne ideje i kvaletitan pristup izradi modela,odabiru dezena,grafickim resenjima,sa dobrim masinama i naravno najkvalitetnijim mogucim marketingom dobijamo odlican proizvod i odlicnu firmu.
Recite mi kako se po vama treba baviti marketingom a da troskovi svega toga budu minimalni.
Mogu da sirim proizvodnju i da povecam kapacitet,obaram cene i samim tim povecam promet ili da zadrzim dosadasnji kapacitet,poboljsam kvalitet izrade,ulozim u marketing i povecam cene.U oba slucaja dobijam isti promet sa istim ulaganjem.Sta je bolje?
 
Marketing - gerila taktika, tu su ti najmanji troškovi. Znači gde god stigneš a da je dž, i UVEK imaj na umu da treba da predstaviš sebe u najboljem svetlu :)

Lansiranje brenda i jeste u marketingu, porede kvaliteta. Čak ni ne moraš mnogo da čekaš . neXt sokovi su eXpressno postali BREND, eto recepta! VodaVoda takođe, Gorki list nije izgubio publiku a promenio je i dizajn i ime....
 
Cini mi se da su moja sredstva malo manja od sredstava gore pomenutih kompanija ali
"GERILA TAKTIKA"-to mi se svidja.
Dobro tacno je i da uz dobar koncept danas mogu da se obezbede i neki dodatni novci za ulaganje,krediti,fondovi itd.,treba biti oprezan ali je izvodljivo.
Ljudi sa zapada kazu da je kod nas problem to sto se bavimo improvizacijama ali ja to gledam kao neki nacin borbe za opstanak jer je kod nas potrebno mnogo toga promeniti da bi covek mogao da plati sve sto mu je potrebno sa strane i da se posveti onome za sta se opredelio.
Za izradu biznis plana je npr.najbolje platiti nekome ko se time bavi i osigurati sebi prolaz kod nekog fonda ili banke ali ta izrada moze da kosta i do 30-40 000,pa se ja pitam sta vi mislite o izradi plana u sopstvenoj reziji?
 
Za tebe imam tacno jednu sugestiju i jednu poslovnu ponudu.Istina je da u buducnosti televizije postaju sve skuplje tako da se ocekuje da mnoge male manufakture i srednje pocnu da se okrecu gerila marketingu kao jeftinijem vidu reklamiranja sa dosta dobrim uspehom.

Sugestija:

Oformi dobro obucene timove trgovackih putnika u svim vecim gradovima, nemoj da mislis da sve mozes sam.Sampioni su ljudi koji mogu da prodaju sve. Oni od tebe jedino ocekuju dobru stimulaciju i mogucnost napredovanja.
 
Hajde da se vratimo na tvoje proizvode.
Koja ti je cena "T" majica, koja je gramatura materijala i koji materijal koristis (kog proizvodjaca ili uvoznika). Koliki ti je obim XXXL majice. Koje su boje.
Ista mi informacija treba i za dux majice.
Bitno mi je da li taj materijal trpi temperaturu 180 stepeni na 10 sekundi pod pritiskom. Ako si u poslu sa tekstilom, znas zasto to pitam.
Odakle si , jer ukoliko bi mi odgovarala cena i kvalitet vrlo mi je bitan trosak puta, dostave...
 

Back
Top