operacija nosa

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

ofelija

Primećen član
Poruka
636
zelim da operisem svoj nos(pored toga sto je velki imam i devijaciju koja mi doduse ne smeta) pa bih htela da zamolil strucnjake ili neke ljude koji su se podvrgli ovoj operaciji da mi daju neke detalje u vezi toga,gde se radi,koliko kosta,koliko traje oporavak i sl.nisam sigurna da li je bitno ali imam 19 godina.hvala vam unapred
p.s zamolila bih ljude koji su protiv ovakvih operacija da ne ostavljaju neukusne ili bilo kakve komentare,hvala
 
Koiko ja znam to su radili u Zvečanskoj u Institutu za plastičnu hirurgiju.mislim da možeš tamo sa uputom da odeš da se ništa neplaća. Oporavak neynam tačno koliko traje , malo je bolna operacija.
Što se tvojih godina tiče možeš. Znam da nerade do 18. Biće potrebno da uradiš sve analize pre operacije.
 
Ako imas problem sa devijacijom to je jedna stvar ,ako ti se ne svidja kako izgleda sacekaj jos malo, sa 19 godina mnogo toga nam se ne dopada na nasem telu, sa godinama covek postaje zreliji ,prihvata svoje telo sa svim nedostacima.
 
Kolko ja znam, ni u jednoj drzavnoj ustanovi hiruske intervencije se ne rade samo zato sto se nekome cini da mu nos (usi, grudi...sve jedno) nije lep; dakle, bez indikacija tesko da ce bilo gde u drzavnoj ustanovi da bilo kome besplatno odrade estetsku intervenciju. Operacija se radi u totalnoj anesteziji pa nije bolna, ali je bolan i neprijatan sam oporavak; duzina trajanja zavisi od osobe do osobe.
 
moj sin je operisao uvo u KBC`Zvezdara` kod dr Ranka Dergenca,za koga sam i tada cula da je sjajan,jedan od najboljih.
Najbolje je da pozovete telefonom i dobijete prave informacije.
 
ofelija:
ja sam cula da ako zelm da radim estetsku operaciju(a ne samo otklanjanje devjacije moram da idem u privatnu kliniku sto je i logcno :)
samo ne znam u koju...i pomalo se i bojim :)
mislim da su se i pre a i sada radile estetske operacije i u drzavnim bolnicama,s tim sto se one placaju.A zasto preko informacija ne trazite br.bolnice,pa lepo pitajte kolika je cena za to sto Vas zanima.Privatne su mnooogo skuplje.
 
ofelija:
ja sam cula da ako zelm da radim estetsku operaciju(a ne samo otklanjanje devjacije moram da idem u privatnu kliniku sto je i logcno :)
samo ne znam u koju...i pomalo se i bojim :)
E samo da ti kazem jako boli u dugo boli (posle operacije)
Jer se nos lomi i stuze tako da dobro razmisli i da li je potrebno
Nesto sto je mozda vece ne mora biti i ruzno
 
dr:
Ako imas problem sa devijacijom to je jedna stvar ,ako ti se ne svidja kako izgleda sacekaj jos malo, sa 19 godina mnogo toga nam se ne dopada na nasem telu, sa godinama covek postaje zreliji ,prihvata svoje telo sa svim nedostacima.
Ja nemam toliko problem sa izgledom, mislim veliki je al nisam iskompleksiran, vise me muci devijacija, otezano disem na nos, cesto je zapusen a nocu disem na usta, i cesto imam kijavicu... Da li je i u ovom slucaju potrebna operacija?
 
Night Prowler:
Ja nemam toliko problem sa izgledom, mislim veliki je al nisam iskompleksiran, vise me muci devijacija, otezano disem na nos, cesto je zapusen a nocu disem na usta, i cesto imam kijavicu... Da li je i u ovom slucaju potrebna operacija?
Ja nisam disala na nos do svoje 30 godine i lecili su me par godina od rinitisa jer su mislili da je alergija upitanju.Na kraju se ispostavilo da je upitanju suzenje nosnih kanala i uradjena mi je operacija prosirenja (dr Nikolic iz BG). Operacija je pod totalnom anestezijom i nije nista posebno.Nije bolan ni oporavak nego samo vadjenje tampona http://forum.krstarica.com/newreply.php?do=newreply&p=4000777#
Shocked .Da sam znala nebih isla na operaciju ali istina je da ja sad mogu da disem na nos. Proveri da i kod tebe nisu suzeni kanali!
 
Pozdrav!

Imam 19 godina, trebalo je da operisem nos na VMA pre nekih 5 meseci, ali sam se razboleo(u septembru bese, a tad se kao po nekom pravilu razbolim) tako da od toga nije bilo nista. Onda je krenuo fakultet tako da sam to odlozio za ovo leto.
Dijagnoza je: deviatio septi nasi. Nestasan sam bio kao klinac pa tako i padoh na ivicnjak :)
ORL lekar je hteo da se uradi funkcionalni, ne i estetski zahvat, kao u fazonu - sta ce ti, lep si i ovako.
Jel da odem onda u neku drugu ustanovu, ili da na VMA insistiram i na estetskom zahvatu? Postoji neki opravdani razlog zasto ne i estetika? Mislim da je bolje resiti dva problema jednim zahvatom,
 
Ako si vojni osiguranik ne vidim zasto bi isao na drugo mesto.
Vma ima odlicnu orl kliniku, razlika je u oporavku ,devijacija plus estetika ima malooooo duzi oporavak.
 
Pozdrav!

Imam 19 godina, trebalo je da operisem nos na VMA pre nekih 5 meseci, ali sam se razboleo(u septembru bese, a tad se kao po nekom pravilu razbolim) tako da od toga nije bilo nista. Onda je krenuo fakultet tako da sam to odlozio za ovo leto.
Dijagnoza je: deviatio septi nasi. Nestasan sam bio kao klinac pa tako i padoh na ivicnjak :)
ORL lekar je hteo da se uradi funkcionalni, ne i estetski zahvat, kao u fazonu - sta ce ti, lep si i ovako.
Jel da odem onda u neku drugu ustanovu, ili da na VMA insistiram i na estetskom zahvatu? Postoji neki opravdani razlog zasto ne i estetika? Mislim da je bolje resiti dva problema jednim zahvatom,

Ja sam operisala devijaciju na VMA.I meni su lecili kijavicu raznim Nasonexima, Beconase sprejevima...Ali sam tek tad saznala da imam devijaciju.Pa sam kod njih resila da se operisem. I bila sam zadovoljna. Sto se tice estetike i meni je nisu preporucili mada je moglo da se uradi.Ali ja nisam htela.Ali je u sobi sa mnom bila devojka koja je operisala i devijaciju i estetiku.Kasnije kad je sve to proslo,cule smo se i rekla mi je da joj je nos savrsen! Ja ti preporucujem svim srcem VMA. Strucnost, ;ljubaznost, briga o pacijentima,sigurnost...Mislim da je ipak bolje ici na VMA nego na privatnu kliniku.;)
 
Pozdrav!

Imam 19 godina, trebalo je da operisem nos na VMA pre nekih 5 meseci, ali sam se razboleo(u septembru bese, a tad se kao po nekom pravilu razbolim) tako da od toga nije bilo nista. Onda je krenuo fakultet tako da sam to odlozio za ovo leto.
Dijagnoza je: deviatio septi nasi. Nestasan sam bio kao klinac pa tako i padoh na ivicnjak :)
ORL lekar je hteo da se uradi funkcionalni, ne i estetski zahvat, kao u fazonu - sta ce ti, lep si i ovako.
Jel da odem onda u neku drugu ustanovu, ili da na VMA insistiram i na estetskom zahvatu? Postoji neki opravdani razlog zasto ne i estetika? Mislim da je bolje resiti dva problema jednim zahvatom,

Ja sam operisala Deviatio septi nasi još pre 18 godina u zemunskoj bolnici. Ujedno je radjena i korekcija. Ne znam što se ne bi odradilo odjednom. Bilo je nas više u sobi. Isto je tekao oporavak i onima sa devijacijom i nama sa kombinovanom operacijom. Najbolje pitaj još nekoga od doktora. Njima je verovatno lakše samo da urade devijaciju. Ne znam.
Ne boli puno, samo je neprijatno prva dva, tri dana. Čini mi se da su se više mučili oni što su vadili krajnike! Nadam se i da je to sada naprednije nego pre 18 godina. Podržavam sve one koji se muče sa devijacijom da se odluče za operaciju. Ja od tada nemam nikakvih problema sa disanjem!:D
 
cao svima...mozda mogu da pomognem...
prosle srede 09.04.2008. operisala sam nos. radila sam devijaciju i korekciju u gradskoj bolnici na zvezdari kod doktorke BRANKE MIHAILOVIC-KOKIC, sve pohvale za nju-PREZADOVOLJNA SAM, kako disanjem, tako i izgledom....
operacija kosta 20 000 dinara, ide se jedan dan pred operaciju u bolnicu-osmi dan se skida maska i vade tamponi. nista ne boli, ni jednu injekciju protiv bolova nisam dobila. danas je jedanaesti dan od moje operacije i ja se osecam super i nastavila sam normalan zivot-podlivi i otok (nije bilo mnogo) su spali vec peti dan, ostalo je malo zuto, al i to je sada proslo...sada mi je samo nos malo otecen,al nista primetno....
svima bih preporucila tu doktorku i nemojte se bojati, nije nista strasno niti bolno kao sto pricaju...
:D:D:D
 
Ja imam devijaciju takodje. Ovih dana vadim krajnike, a posle ce i operacija devijacije doci na red. Medjutim, ja bih radila i estetiku kada mi se vec lomi nos, ali u klinichkom (tamo se operishem) su mi rekli da je okvirno estetska operacija nosa 40 000din :( da li je moguce da se cene u drzavnim ustanovama toliko razlikuju?
 
@Marijastarter imam par pitanja u vezi sa tvojom operacijom, jer planiram da uradim isto, pa ako ti nije problem molila bih te da mi odgovoris :)
Da li si samo kod te doktorke isla na pregled ili si dobila uput za nju? Ja isto imam i devijaciju i vrlo malo ukrivljen nos (sve to je posledica nekog pada sa bicikla u detinjstvu) i mislim da je krajnje vreme da resim taj problem, ali nikako da preduzmem prvi korak. Gde tacno u gradskoj bolnici mogu da potrazim tu doktorku? I koliko unapred si zakazala operaciju? Da li svi vizuelno upadljivi otoci spadnu vec posle 10-ak dana i mozes normalno da ides na posao, fax.., ili oporavak i otoci traju znatno duze? I da li je cena zaista samo 20.000, jer sam do sad uvek cula ze neke mnooooooogo vise cifre kod operacija nosa? Izvini molim te na ovolikim pitanjima, ali zaista mi je bitno da saznam sve ovo. Hvala ti PUNO unapred :)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top