Bullshido :)

djoni1980

Zainteresovan član
Poruka
235
Svi znamo da u svetu borilackih vestina ima mnogo sharlatana, ljudi koji prodaju maglu. Ne mislim kod nas, nego svuda u svetu. Razlog zasto ovo pishem su 2 presmeshna videa koja sam danas gledao.
Prvi video prikazuje Yanagiryukena, "daitoryu aikido" majstora, koji se sa protivnicima obracunava koristeci samo svoj "Ki". Pogledajte kako to izgleda:

Ako znate za josh neki ovakav video, postujte :)
 
gnjec:
ma daj meni ovo izgleda ko da je namesteno...nema sanse da je neko toliko istripovao
Naravno da ne verujem u njegove "moci". uostalom, pokazao ih je u drugom videu...pazi, ja ne ulazim u to dali njegovi studenti glume, ili im je toliko ushao u glavu da su pocheli da se rushe cim mahne rukom. Ali poenta je da stari stvarno utripovao da ima moci. Video si ga pre borbe sa ovim izazivachem - opusten, samouveren. Potpisuje chovek ugovor za kesh koji se ulaze...A onda kad ga je izazivach prvi put udario - sok na njegovom licu :o shvatio je da je u nevolji...
 
Kung fu skola "pijani stil" gostuje kod Kyokoshinkai karatista

fin primer koliko je nesto sto je ocisceno suvisnih "andrmoljaka" dominira

vrlo jednostavno i efektivno.. cak su ih postedeli pumpanja pesnicama u grudnu kost :-)

Naravoucenije: "Ne dolaziti pijan na treninge :-)"

 
djoni1980:
Naravno da ne verujem u njegove "moci". uostalom, pokazao ih je u drugom videu...pazi, ja ne ulazim u to dali njegovi studenti glume, ili im je toliko ushao u glavu da su pocheli da se rushe cim mahne rukom. ji...

U psihologiji su poznate teme o sugestiji i autosugestiji gde subjekt cini ono sto manipulator zeli od njega, kao neka vrsta "placebo" efekta, gde taj matori Master baci "ki" strike, a ovaj se sam onesvesti jel je toliko podsvesno ubedjen i izmanipulisan da se stvarno onesvesti. vegetativni sistem reaguje na odredjene psiholoske paterne, tako da je cak stvarno moguce da se npr. neki od tih studenata ne folira i stvarno na videu kolabira. ali to nema naravno veze sa stvarnim Ki "mocima". Ja iskreno gajim neskriveni animozitet preme kineskim bor. vestinama kao kung fu jer mislim da je gro stvari zasnovano na bullshit-u, medijskoj propagandi, filmovima, misticnim sranjima. Kad gledas film pa neki matorac od 40 kila sidje sa planine i razbije svaciji "stil" ili lika od 100 kg (Bolo young). Mislim daj. Za razliku od Shaolin kung fua npr. muat thai se dokazao i stekao reputaciju godinma kroz ringove, bojna polja (Thailand vs. Burmese rat). Cak je i zanimljivo u MMA, danasnji sampioni, Mirko Filipovic, george St. Piere, anderson silva..sve sami strajkeri koriste efektivno low kickowe,i ostali Mt arsenal).
 
Posle pazljivog gledanja oba videa jos jednom, nisam primetio nista pametno osim:

Izazivac je levak (zakiva levom i rukom i nogom)
Utripovani magijas je "levak"
Puna sala ucenika sa prvog filma treba da porazmisli gde su trosili vreme
 
gnjec:
packe ne vidim zasto potenciras to da mu je otac srbin? to je u tim vrstama rasprava uopste nepotrebno, a kao sto vidis i nije produktivno
Slazem se sa gnjecom. Mislim, i ja sam to chuo davno, ali chovek je ostao da zivi u Hrvatskoj, clan je hrvatskog parlamenta, bori se pod hrvatskom zastavom - mislim da tu vishe nema sta da se kaze na tu temu. S vremena na vreme u Hrvatskoj pokrenu to pitanje oni koji ga ne vole, npr. 2004-e njegovi politicki protivnici, kad se kandidovao na izbore na listi SDP-a; ove godine Branko Cikatic u Sukoshanu (malo mesto nekih 8 km od Zadra), gde je Mirko trebao da prisustvuje nekom mma turniru: Link
Toliko od mene na tu temu.
 
Packe:
Matori nisam potencirao, samo pomenuo, pa se hijene okomile. Mislim jos ne kapiram koliko smo nepopularni u svetu, ne ulazi mi u glavu.

ja mislim da je decko u pravu sto se jedne stvari tice... kakve veze ima sto je pomenuo da mu je otac Srbin... to nije ni uvredljivo niti se moze staviti u bilo kakav negativan kontekst... npr. da je rekao da mu je otac iz Hong Konga reakcije bi bile REALY??!! a, opet sa druge strane mislim da je glupo sto je ulazio u dalju raspravu... te rasprave ne vode nikuda, a ako vec hoce da promeni necije misljenje o nama forum o MMA sigrno nije pravi nacin... u ostalom sve ovo nema veze sa "Bullshido :)" :D :D :D
 
huhyee:
ja mislim da je decko u pravu sto se jedne stvari tice... kakve veze ima sto je pomenuo da mu je otac Srbin... to nije ni uvredljivo niti se moze staviti u bilo kakav negativan kontekst... npr. da je rekao da mu je otac iz Hong Konga reakcije bi bile REALY??!! a, opet sa druge strane mislim da je glupo sto je ulazio u dalju raspravu... te rasprave ne vode nikuda, a ako vec hoce da promeni necije misljenje o nama forum o MMA sigrno nije pravi nacin... u ostalom sve ovo nema veze sa "Bullshido :)" :D :D :D

Ljudi, samo sam se iskreno, skenjao, kad sam skontao kakav je to big deal strendzerima, kao da sam rekao da mu je otac Bin Laden. Mislim, stvarno nas ne vole. Neznanje, predrasude, mrznja i medijska manipulacija su bezgranicno jake. Sklroz sam ima drugaciji uvid.
 
huhyee:
ja mislim da je decko u pravu sto se jedne stvari tice... kakve veze ima sto je pomenuo da mu je otac Srbin... to nije ni uvredljivo niti se moze staviti u bilo kakav negativan kontekst... npr. da je rekao da mu je otac iz Hong Konga reakcije bi bile REALY??!!
Takvih primera imas koliko hoces. Npr. Drazen Petrovic - otac srbin iz Hercegovine, policajac koji je ziveo u Shibeniku, majka hrvatica. Drazena smatraju najvecim hrvatskim kosarkasem svih vremena, a njegovog brata Acu, koji je trenirao Cibonu i kosarkasku reprezentaciju Hrvatske docekuju povicima: Aco cigane....Ne vredi to komentarisati :?
A kako kaze milos, ovo definitivno ne spada u bullshido :)
 
djoni1980:
Svi znamo da u svetu borilackih vestina ima mnogo sharlatana, ljudi koji prodaju maglu. Ne mislim kod nas, nego svuda u svetu. Razlog zasto ovo pishem su 2 presmeshna videa koja sam danas gledao.
Prvi video prikazuje Yanagiryukena, "daitoryu aikido" majstora, koji se sa protivnicima obracunava koristeci samo svoj "Ki". Pogledajte kako to izgleda:

Ako znate za josh neki ovakav video, postujte :)


OVI NJEGOVI STUDENTI SU EPILEPTIČARI ... ljudi padaju bez da jih pipne pre nekog vremena je bilo na discovery-ju nešto slično ali u americi kao neki tip uči bacanje ki energije i izazvao ga neki naučnik, ovaj majstor mu rekao da stoji na miru i počeo da baca tu svoju energiju na njega kad ono čuda ništa se nije dogodilo a objašnjene je bilo još najbolji deo kaže ako digne jedan palac na nogi ili nešto slično napravi onda tehnika nefunkcioniše ... :oops: :oops: :oops: NASLOV SI DOBRO POGODIO
 
sto se tice zutog bambusa...video sam snimak gde je pokusao da zadrzi na taj nacin majstora bjj-a koji je prethodno uhvatio zalet od 20m ...sta mislite sta se dogodilo

inace pricao sam sa ortako o ovom ki glupiranju..ako bi to bilo moguce...on bi mogao mozda da obori jednog coveka i onda bi morao da se oporavlja par godina..
 

Back
Top