Albanci skinuli zastavu Srbije

Chedo Kokardic

Primećen član
Banovan
Poruka
963
Priština, Preševo -- Albanci u Preševu skinuli su zastavu Srbije za zgrade opštine i istakli tri zastave Albanije, tokom proslave Dana zastave.

Predsednik opštine Preševo Ragmi Mustafa rekao je novinarima da taj događaj ne treba tumačiti kao incident jer, kako se izrazio, "i Albanci u Srbiji imaju pravo na svoje simbole". Predsednik Demokratske unije doline Skender Destani izrazio je nezadovoljstvo zbog skidanja srpske i isticanja albanske zastave i rekao da je zbog toga "iznenađen, deprimiran i uvređen".

Nešto više od 2.000 Albanaca, uglavnom učenika osnovnih i srednjih škola, prisustvovalo je obeležavanju tog praznika Albanije u Preševu. Oni su nosili nešto više od deset zastava Albanije.

Nakon intoniranja himne Albanije, održan je minut ćutanja poginulim pripadnicima zvanično rasformirane Oslobodilačke vojske Preševa, Medveđe i Bujanovca, a na skupu su govorili i albanski političari sa juga Srbije Ragmi Mustafa, Skender Destani, Riza Halimi, Nagmi Hajredimi i Orhan Redžepi.

Albanci obeležavaju Dan zastave

Pokret Samoopredeljenje Aljbina Kurtija u Prištini će organizovati demonstracije, najavljene svečanosti i na jugu Srbije.

U Bujanovcu je takođe u podne počeo kultuno-zabavni program u čast praznika. Grupa od dvadesetak mladih Albanaca ušlo je oko 12 sati u zgradu Skupštine opštine Bujanovac i na njoj postavilo albansku zastavu.

Posle programa će se okupiti albanski odbornici u lokalnom parlamentu, kako bi izrazili tihi protest srpskim vlastima, koje, kako kažu Albanci, još nisu legalizovale upotrebu nacionalnih simbola, zastave pre svega.

Predsednik odbora za ljudska prava Šajed Skamberi kaže da će ovim skupom biti poslata poruka vlastima u Srbiji da su Albanci spremni da reše nesporazume nastale u vezi sa upotrebom zastave Republike Albanije. On kaže da će pismo sa ovoga skupa biti poslatu Borisu Tadiću, Vojislavu Koštunici i drugim srpskim zvaničnicima.

Iz Vlade Srbije poručuju Albancima da nemaju pravo da slave “Dan zastave Albanije”.

Direktor Službe Vlade Srbije za ljudska i manjinska prava Petar Lađević izjavio je da albanska nacionalna manjina trenutno nema prava na proslavu nacionalnih praznika i obeležja svoje manjine jer nije formirala svoj nacionalni savet.

Ipak, predsednik Koordinacionog tela za jug Srbije Rasim Ljajić ne očekuje nikakve incidente na jugu Srbije, iako smatra da je to neprijatna situacija i nekome može da izgleda kao provokacija.
 
Ови у Прешеву ШТО СУ УКЛОНИЛИ ЗАСТАВУ СРБИЈЕ А ПОСТАВИЛИ СВОЈЕ ТРИ - треба да добију од мурије пребројавање ребара.

Ови у Бујановцу су поред СРПСКЕ ЗАСТАВЕ ПОСТАВИЛИ И АЛБАНСКУ то је мислим и по закону и прихватљиво је.
 
Naravno da su skinula zastavu albanska "MALJI DECA" . Oni uvek za te prljave poslove isturaju decu.

Ono sto je sustina jeste da je na ovaj nacin ponizena drzava Srbija , jer je drzavna zastava simbol jedne drzave i na ovaj nacin je receno da to nije deo Srbije vec da je albanska teritorija gde za Srbe nema mesta i odakle ih treba sve proterati.

Najstrasnije jeste sto na ovo nije reagovala policija, a Srbe hapse zbog grafita i verbalnog delikta banditi jedni policijski Kostunicini :evil:

Idite na Kosovo kerovi pandurski :evil:
 
Јој, да сам власт па да им пошаљем полицијску јединицу па после нек каче заставе на ковчеге. Добро, не бих баш толико грубо ал би им, рецимо, поразбио све зубе па би држава још могла да заради на оправци истих. ;)
 
Izvinite sto se ja kao Bosnjak ubacujem u ovu temu.Mislim da je sudbina Srbije u rukama demokratski opredijeljenih ljudi.Kada kazem na demokratske opredijeljene mislim proevropske opredijeljene Srbe.Licno bih volio da Srbi pronadju sami sebe ali zaista je tesko od srpskih fasista zivjeti u Srbiji.Znam sto je namjera strankama kao sto su LDP i slicnim strankama, a to je da Srbijeu ucine privlacnom drugim narodima a narocito manjinama.Licno zelim uspjeh Cedi i drugim progresivnim snagama ali zaista da im nisam u kozi sa kime se oni bore sve vrijeme i u kakava iskusenja padaju. Svi bismo mi voljeli drugacuju Srbiju.Modernu Srbiju.Evropsku Srbiju. Slobodnu Srbiju.itd.
 
David Coverdale:
Izvinite sto se ja kao Bosnjak ubacujem u ovu temu.Mislim da je sudbina Srbije u rukama demokratski opredijeljenih ljudi.Kada kazem na demokratske opredijeljene mislim proevropske opredijeljene Srbe.Licno bih volio da Srbi pronadju sami sebe ali zaista je tesko od srpskih fasista zivjeti u Srbiji.Znam sto je namjera strankama kao sto su LDP i slicnim strankama, a to je da Srbijeu ucine privlacnom drugim narodima a narocito manjinama.Licno zelim uspjeh Cedi i drugim progresivnim snagama ali zaista da im nisam u kozi sa kime se oni bore sve vrijeme i u kakava iskusenja padaju. Svi bismo mi voljeli drugacuju Srbiju.Modernu Srbiju.Evropsku Srbiju. Slobodnu Srbiju.itd.

Хвала лепо........

 
David Coverdale:
Izvinite sto se ja kao Bosnjak ubacujem u ovu temu.Mislim da je sudbina Srbije u rukama demokratski opredijeljenih ljudi.Kada kazem na demokratske opredijeljene mislim proevropske opredijeljene Srbe.Licno bih volio da Srbi pronadju sami sebe ali zaista je tesko od srpskih fasista zivjeti u Srbiji.Znam sto je namjera strankama kao sto su LDP i slicnim strankama, a to je da Srbijeu ucine privlacnom drugim narodima a narocito manjinama.Licno zelim uspjeh Cedi i drugim progresivnim snagama ali zaista da im nisam u kozi sa kime se oni bore sve vrijeme i u kakava iskusenja padaju. Svi bismo mi voljeli drugacuju Srbiju.Modernu Srbiju.Evropsku Srbiju. Slobodnu Srbiju.itd.


Svi bi vi zeleli Srbiju na kolenima tako ea mi je jasno zasto simpatises Cedu. On vam je jedina garancija i jedini koji zeli da Srbiju svede na granice nekadasnjeg Beogradskog pasaluka. No ima nas dovoljno pravih Srba da se izborimo i sa njim i sa vama.
 
Kira Neris:
Dan zastave Albanci slave širom sveta bez smetnji...

Lepo ti piše da su zastavu skinula uglavnom deca...

S obzirom da je Srbija banana-repblika u kojoj sve može,može i ovo...
Деца!?А,деца знају да им је сада неки празник и да треба да поскидају државне заставе!?Шта се правиш мутав?Па свима нам је познато како шиптари искоришћавају децу за своја недела.Посебно било изражено на Космету,и још увек је...

Важно да Мађарска није банана-република...Поготову се види да није ако узмемо у обзир скоре догађаје... :roll:
 
Ко је гледао вести(било које ТВ),могао је видети да су одрасли људи починили кривично дело скидања државне заставе.Тако да је прича о деци смешна и лажна...
Власт ништа није предузела!
 
Лош покушај да се испровоцира реакција државе.
Зна се да су пре тога тражили повлачење Жандармерије итд,па најбоље би било да им се дају и те три општине,онда би нам тражили и Врање Пирот и Ниш .....
ма лош покушај,
Србија губи позиције на Југу централне Србије само лошом економском политиком а супротна страна добија исто тако.
 

Back
Top