Profesionalna orijentacija 2

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Marge

Domaćin
Poruka
4.255
Posto vidim da je tema <Profesionalna orijentacija> zatvorena, moram ovde da postavim pitanje. Da li neko zna gde sve moze da se ode na prof. orijentaciju, jer meni matorci vec vise od godinu dana govore kako ja treba da upisem gimnaziju, a ja bih srednju muzicku, pa bih da odem na prof. or. da mi kazu za sta sam!
 
Moj ti je savet, razgovaraj sa omiljenim nastavnikom ili sa razrednim staresinom, a najvaznije je da tvoji roditelji cene misljenje tog nastavnika, pametno izaberi nastavnika, kazi im sta zelis, i onda pozovi roditelje u skolu nek razgovaraju sa tim nastavnikom, to je komplikovano ali ako si vec spremna da ides na neku tamo profesionalnu orjentaciju o kojoj niko nista ne zna, onda si spremna i da izvedes ovo sa nastavnicima i roditeljima, zar ne?
 
ma daj iskreno mi reci da nemate po u skoli obavezo...ovako dace ti samo da uradis test na kojem ti je glavno pitanje kojim bi poslom volela da se bavis pa pobogu da to znas ne bini dolazila kod psihica oni ti nece resiti problem vec ti samo reci za sta si talentovana moj ti je savet da poslusas topmodelsicu
 
Sofika:
ma daj iskreno mi reci da nemate po u skoli obavezo...ovako dace ti samo da uradis test na kojem ti je glavno pitanje kojim bi poslom volela da se bavis pa pobogu da to znas ne bini dolazila kod psihica oni ti nece resiti problem vec ti samo reci za sta si talentovana moj ti je savet da poslusas topmodelsicu

Nije psiholog bauk, to je isto kao kad resavas testove u casopisima, pretpostavljam.Samo sto ce posle da pricaju viceve o tebi kao da si se udala za ciganina, predrasude!
 
Peleplay, i mi... DOdushe, taj test nije toliko pouzdan... Jer se ne radi u uslovima u kojim bi trebalo..
Inache, najbolje je prichati sa psihologom shkole (znam iz iskustva...)
Ali opet.... Niko ne mozhe da ti kazhe shta ti hotjesh da radish...
 
e test je katastrofa.
pitanja su tipa:
Sta bi zeleo da budesh u zivotu?
Da li bi zeleo da budesh arhitekta? itd
Pa mislim stvarno ako znash da odg na ova pitanja onda ti ni ne treba glupi test, ako ne znash naebo si u svakom slucaju
 
mozda cu te slagati ali koliko se ja secam ja sam isla kod psihologa u lokalnom centru za socijalni rad.
mislim da i u nacionalnoj sluzbi za zaposljevanje postoje neki programi, ali su oni, pretpostavljam namenjeni starijim ljudima koji su zreli za rad...
 
Ben_Adam:
Peleplay, i mi... DOdushe, taj test nije toliko pouzdan... Jer se ne radi u uslovima u kojim bi trebalo..
Inache, najbolje je prichati sa psihologom shkole (znam iz iskustva...)
Ali opet.... Niko ne mozhe da ti kazhe shta ti hotjesh da radish...
Da, to je i meni prvo palo napamet, ali je u mojo osnovnoj psihic neki tutumrak, kome kad se javis na ulici, imas utisak da ce ti se dzigerica prevrnuti kol'ko je odvratan. Mada, jeda komsinica koja je psiholog mi je rekla da bi mi bilo sasvim dobro u muzickoj, a da nikako ne idem u obe skole paralelno, sto sam ja i pre toga znala, jer tu nema teorije da ostanes normalan... Cimas se od skole do skole ceo dan, ucis jedno 25 predmeta... A jedini je problem sto mojim matorcima ne ulazi u glavu, jer oni misle da posle muzicke, ako me ne prime na akademiju, nema sanse da upisem bilo koji drugi fakultet, a ja ZNAM i sta mogu da upisem i sta ZELIM da upisem ako me ne prime na akademiju.....
 
Pah... Shta da ti kazhem... Mislim da su ti roditelji u pravu..
U muzichkoj nemash strane jezike, matematiku, fiziku, hemiju i tako to..
Imash npr. dirigovanje, solo pevanje, istoriju instrumenata/muzike itd...
Mislim teshko da mozhesh da upishesh medicinu ili farmaciju, ili mikrobiologiju, ili ne znam iti ja shta....
Njet' znam... Mozhda greshim.. Raspitaj se..

Inache, mi u osnovnoj nismo radili test sa konkretnim pitanjima.. Nego neki debilni tipa, daju ti 60 crtezha nekih kocki poredjanih na razne nachine, pa ti preba da pogodish kako izgledaju iz druge perspektive... Ili neke sinonime, homonime, antonime ili tako neshto nam chitaju, pa mi gledamo slazhe li se... BLAH ... I onda ti tu ocene i IQ donekle... (Uz napomenu da treba josh 9 testova da bi se dobio tvoj IQ... kmex ....)
Usw. usw..
 
Trebalo bi psihologu da se obratis, ali ako neces, onda se obrati direktoru. On ce ti sigurno pomoci.
Moje misljenje je da treba da upises muzicku, tj. skolu koju ti zelis, a ne skolu koju tvoji roditelji zele da ti upises. Pokusaj da razgovaras sa njima i objasni im da postoji mogucnost da studiras nesto drugo ako te ne prime na akademiju.
 
Ben_Adam:
Pah... Shta da ti kazhem... Mislim da su ti roditelji u pravu..
U muzichkoj nemash strane jezike, matematiku, fiziku, hemiju i tako to..
Imash npr. dirigovanje, solo pevanje, istoriju instrumenata/muzike itd...
Mislim teshko da mozhesh da upishesh medicinu ili farmaciju, ili mikrobiologiju, ili ne znam iti ja shta....QUOTE]
Znam ja koje cu imati predmete u muzickoj, i znam da nema sanse sa takvom skolom upisati neku prirodnu nauku. A opet, nisam ja za te hemije, mikrobiologije i ostala cuda. A i u muzickoj se uce dva strana jezika (engleski i italjanski), a u prvom razredu i fizika, tako da se ne slazem da se bas nista ne uci.
Ne znam... moji roditelji jos imaju i fix ideju da ja upisem XIII gimnaziju, sto meni ni u ludilu ne bi palo na pamet........

A, ljudi, jel neko od vas isao na prof. orijentaciju van osnovne skole? Posto bih ja da odem, cisto da mi kazu da li sam ja u pravu, ili moji matorci...
 
Pah... Shta da ti kazhem... Mislim da su ti roditelji u pravu..
U muzichkoj nemash strane jezike, matematiku, fiziku, hemiju i tako to..
imaju oni svasta, ubedjena sam da imaju matu - tako nesto sam nacula od keve koja predaje u muzickoj ;)
inace naravno da je zajebano ici paralelno u obe skole, ne vidim stvarno ni razlog za to! znas sta, necu sigurno otkriti toplu vodu sad kad ti kazem da treba da razgovaras sa roditeljima ;) ali TAKO JESTE. objasni im sve.
, mi u osnovnoj nismo radili test sa konkretnim pitanjima.. Nego neki debilni
i mi isto... tako je valjda kod svih.
und so weiter? :D
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top