Svet šarene zabave ili prevara

Ona Marge

Veoma poznat
Poruka
10.590
Mada po prirodi optimista, kada su u pitanju deca vrlo sam obazriva.
Potrbne su mi informacije o sledecem desavanju. Naisla sam na plakat na kojem se pozivaju deca do 14 godina na tzv. kasting gde ce se izabrati 10 decaka i 10 devojcica za neki rad na reklamama.
Ako sam dobro razumela preko telefona radi se o agenciji Fango faid (ili neki slicni naziv) iz Golubca koji cak svakom detetu koje se pojavi na kasting daruju dvodnevni boravak u hotelu Golubac sasvim besplatno. Sva deca bivaju fotografisana i svi dobijaju besplatne fotografije na kucnu adresu. Jedino se ulaz placa 300 dinara po osobi.
Pa, znate li nesto o tome ?
 
Marge Simpson:
Mada po prirodi optimista, kada su u pitanju deca vrlo sam obazriva.
Potrbne su mi informacije o sledecem desavanju. Naisla sam na plakat na kojem se pozivaju deca do 14 godina na tzv. kasting gde ce se izabrati 10 decaka i 10 devojcica za neki rad na reklamama.
Ako sam dobro razumela preko telefona radi se o agenciji Fango faid (ili neki slicni naziv) iz Golubca koji cak svakom detetu koje se pojavi na kasting daruju dvodnevni boravak u hotelu Golubac sasvim besplatno. Sva deca bivaju fotografisana i svi dobijaju besplatne fotografije na kucnu adresu. Jedino se ulaz placa 300 dinara po osobi.
Pa, znate li nesto o tome ?

Da izvines kod mene u kraju je nekoliko takvih plakata, i meni ono dete lici na ***** zvezdu onako obuceno samo jos ne pise "ciko jebi me"
ONO JE NAJGORI MOGUCI VID PROMOVISANJA PEDOFILIJE
ALI NAJGORI
 
Ne moras da znas nista o tome, odvedes dete i vidis sta je to, i da li dete tu zeli da bude, ako se svidja detetu, ako se svidja tebi, onda ostavis dete tu da bude dva dana, a ovako kome ces da verujes i ako nesto neko zna o tome? Ako ti neko kaze "To je super za decu, ja sam tamo poslao svoju decu prosle godine i super su se proveli", to ne mora da znaci da ce tvom detetu to da se svidi. Retko ko pita prvo svoje dete o takvim stvarima da li im se svidja to, deca su mnogo pametnija nego onoliko koliko to smatraju roditelji.
 
А у коју школицу за моделе си ти ишла и са колико година? Колико година ти је требало да постанеш ТОП МОДЕЛ? Да ли ти се исплатило? Где си све радила до сада?
 
topmodelsica:
Ne moras da znas nista o tome, odvedes dete i vidis sta je to, i da li dete tu zeli da bude, ako se svidja detetu, ako se svidja tebi, onda ostavis dete tu da bude dva dana, a ovako kome ces da verujes i ako nesto neko zna o tome? Ako ti neko kaze "To je super za decu, ja sam tamo poslao svoju decu prosle godine i super su se proveli", to ne mora da znaci da ce tvom detetu to da se svidi. Retko ko pita prvo svoje dete o takvim stvarima da li im se svidja to, deca su mnogo pametnija nego onoliko koliko to smatraju roditelji.

Gospode! Gde bre dete da ostavis dva dana? I kome?
 
Pazi ovo, ovo je samo jedan od primera iz ovog priručnika o trgovini decom:
Maria is 16 years old. She dreams of marrying a foreign man and of leaving her home in the city where her father drinks and her mother is always complaining. Her friend tells her about an advertisement in the newspaper in which a marriage bureau is offering to send photographs of young women to agencies abroad. Maria goes along to the office of the bureau. There she is asked to take off her clothes to be photographed in only her panties. There are other girls there too. They think the request is strange, but they go along with it.
 
Evo još jedan sličan:
In conversation over coffee, a friend mentions to a social worker that a small travel agency in town appears to be doing very good business. The owner has bought a new car, and a house in the country. This is strange, because for many years the agency barely made a living for its owner, and the economy has not improved so much as to explain the change in circumstances. Even when she had been inside the office delivering a parcel, she could not see where the new business was coming from. There were no customers, no travel posters, and the secretary seemed to be doing nothing. The social worker is curious and keeps an eye on the agency as she passes on her way to work. She notices young schoolgirls going into the office on several occasions after school hours.
 
AcaBg82:
Devojcica od recimo 5-6 godina u kupacem kostimu deda mraza, nisam zagledao dole sta ima, gore ima da kazemo grudnjak u fazonu grudnjak deda mrazice.
Plakat lici na reklamu za udruzenje pedofila. Ne mozes da pogresis. Najpedofilskiji plakat u Srbiji.

Treba zabraniti sve te agencije. Promovisu pogresne poglede na svet. "Nije vazno biti vredan, pametan...ne treba uciti dovoljno je biti lep." Umesto da ucimo decu da budu subjekti, učimo ih da budu objekti, pozeri, da budu telo, a ne biće.
Mišljenja sam da su sve te agencije uvod i obuka za prostituciju. Jedna postane manekenka, a ostale...
Naročito je GROZNO u tu glupu priču uvlačiti malu decu! Ja bih kao acaBg82.. "sve te, brate, fensere, brate, što vode te agencije, brate, ošišao brate do glave brate" ;)
 
Topmodelsica ocigledno nema svoju djecu, kada tako lagodno govori o tome.
Ne, niposto mi se ne dopadaju kastinzi za djecu. Za djecije reklame se uzimaju klinci koje zapaze na nekoj predstavi, koncertu, plesnom ili sportskom dogadjaju, pa ih vide kako su slatki i talentovani, pa se raspita za roditelje. Cinjenica ,tako nece svi dobiti priliku da pokusaju, ali je mozda tako i bolje. Prosto, ljudi to zloupotrebljavaju. mozda grijesim,ali ako ne prodju na kastingu, to bude izuzetno razocarenje za dijete.
 
Najfora je bila sto deca dobiju besplatan boravak u hotelu,
a roditelji treba da plate da ih prate
ili da puste neke cike da se brinu o njima.
Pa kakva je to nagrada za decu boravak u hotelu i jos sa nepoznatim ljudima.
Na srecu ta manifestacija je otkazana.
 

Back
Top