Svajcarska

archy

Početnik
Poruka
4
Cao svima,

kao i mnogi ovde u Srbiji i ja imam zelju da odem odavde pa bih zelela znati da li je neko u mogucnosti da mi pomogne da se dokopam Svajcarske. Novac nije toliko bitan vec siguran ulazak i neogranicen boravak u Svici.
 
archy:
Cao svima,

kao i mnogi ovde u Srbiji i ja imam zelju da odem odavde pa bih zelela znati da li je neko u mogucnosti da mi pomogne da se dokopam Svajcarske. Novac nije toliko bitan vec siguran ulazak i neogranicen boravak u Svici.
Ako si sa Kosova imas sanse da dobijes azil
 
archy:
Cao svima,

kao i mnogi ovde u Srbiji i ja imam zelju da odem odavde pa bih zelela znati da li je neko u mogucnosti da mi pomogne da se dokopam Svajcarske. Novac nije toliko bitan vec siguran ulazak i neogranicen boravak u Svici.
Ostani u Srbiji u svici je zivot odvratan. Moze se ziveti ali kakvim zivotom, bolje da ne saznas!!!
 
takodje samo mogu da ti predlozim da ne dolazis u Svajcarsku sto ce biti i ovako tesko, jer bi trebala da se prijavis na azil ili da se udas za nekog od nasih ovde glupih gastarbajtera...zivot je grozan ovde, covek se samo namuci bezveze izgubi dragoceno zdravlje,svajcarci te jebu u zdrav mozak kako stignu, imas sva prava navodno a posle kad ti oni trebaju onda ti uvek ispadnes kriv ili nece da ti pomognu jer si sa Balkana.Onaj koji misli da ovde padaju pare sa neba taj se vara!
 
iluzije o svici kao raju na zemlji su stvorili nasi polupismeni i nepismeni koji su ovde dosli pre 30ak godina kad se u jugi fino zivelo-dakle trbuhom za kruhom.a onda sve pare na kucetine i aute a ovde zive kao psi 11 meseci da bi se mesec dana proseravali na odmoru i dokazali kako su uspeli u zivotu.i SVI slusaju krmetinu...
 
archy:
kao i mnogi ovde u Srbiji i ja imam zelju da odem odavde pa bih zelela znati da li je neko u mogucnosti da mi pomogne da se dokopam Svajcarske. Novac nije toliko bitan vec siguran ulazak i neogranicen boravak u Svici.

Svi ce da ti govore kako je svuda drugde osim u Srbiji sranje. I jeste, ali bar znas zasto trpis to sranje. Ako odes sa namerom da zivis 11 meseci kao pacenik da bi mesec dana pokazala svima kod kuce kako si uspela u zivotu, onda ce ti biti pakao. Ali ako odes s namerom da tamo (bilo gde) zivis, zaista zivis, onda to i ima smisla. Moci ces sebi da priustis nesto normalno. Nesto sto vecina u Srbiji ne moze, a to je stan, hrana (bez kalkulisanja tipa ako danas pojedem jednu sniclu vise, sutra mogu samo jaja i sl.), izlazak, pokoje putovanje... Razmisli samo sta hoces...
Ali down side toga je sto nema vracanja ako nisi nesto ustedela, nemas cemu da se vratis:(
 
vuk.k:
Ako si sa Kosova imas sanse da dobijes azil

Kako? Pojasni? Znas li koga da je uspeo u tome? Moj brat je vec dobio jedan negativ s obrazlozenjem da oni shvataju (prilozio gomilu dokumentacije) da on ne moze da zivi na Kosmetu ali ima maticnu zemlju, Srbiju, gde moze da zivi i uklopi se posto je mlad i bla bla bla. Ulozio je zalbu ali jos uvek nije dobio odgovor. Zato, ako znas nesto iz prve ruke, provereno, javljaj. Pozz.
 
...zeleo bih da te upoznam, da me upoznas. Da zajedno otkrivamo tebe u meni, mene u tebi.
Hm...o izgledu, ako je i to bitno...pa, kazu da lepo izgledam. Naravno, ako pozelis, mogu poslati i slikicu na PM.
Imam 42 godine, zivim u malom mestu u Srbiji.

Javi se...
 
Pedja65[B:
]...zeleo bih da te upoznam, da me upoznas. Da zajedno otkrivamo tebe u meni, mene u tebi. [/B] Hm...o izgledu, ako je i to bitno...pa, kazu da lepo izgledam. Naravno, ako pozelis, mogu poslati i slikicu na PM.
Imam 42 godine, zivim u malom mestu u Srbiji.

Javi se...
hahahhahahhahahhahahhhhhhhhhhhhhaaaahahah....e ulepsa mi dan.... :lol: :lol: :lol:
 
archy čedo,
hoćeš siguran ulazak i neograničeni boravak. Ni reč o tome da bi možda moglo malo i da se radi. To te znači ne interesuje!

Archy, da li to znači da ti očekuješ da se tvoj "neograničeni boravak" finansira iz poreza koji ja treba da zaradim?

Ja sam švajcarac i sasvim slučajno poznajem vaš jezik. Moja domovina jeste humana i spremna da pomogne. Na žalost, suviše mnogo je takvih koji to zloupotrebljavaju.

Samo gledam ove diskutante kojima je život u Švajcarskoj "sr..nje". Draga gospodo, mogu da vam kažem da ima jako mnogo Švajcaraca kojima je život u sopstvenoj zemlji isto tako težak i mučan.
Niko vas gospodo ne mrzi zato što ste Srbi. U ovoj zemlji ima jako mnogo Srba koji žive kao veoma cenjeni i poštovani građani. Ima naravno i onih koji ne žive tako - i to nisu uvek i samo Srbi!
 
SVI MISLITE DA JE SVAJCARSKA NESTO. TACNIJE BOLJE JE OD NASIH ZEMALJA ALI NIJE NI OVDJE KRASNO.JA ZIVIM U SVAJCARSKU VEC GODINU DANA.TROSKOVI ZIVOTA SU OGRAOMNI BAREM STO SE TICE ZENEVE.POREZ 2000 FRANAKA,OSIGURANJE OD 1000 I VISE,KIRIJA ZA STAN U ZENEVU RIJETKO KO IMA STAN I KIRIJA JE 1000,2000 NEKAD I VISE.ALI IMATE VELIKU PLATU I ONDA NIJE LOSE.I DJECIJI DODATAK PO DJETETU 200 FRANAKA NEGDE OKO 150 EURA.I SKOLSKE TROSKOVE NE PLACATE MISLIM KNJIGE PRIBOR I OSTALO.
 
vojo brate što's dereš?
vama kojima nije dobro tamo..nije vam dobro nigde.
vi ste od onih kojima je sve svuda sra.nje.

svuda mora da se radi da bi se dobro živelo.
a na foru nemože baš sve;)
možda nekad u srbiji..ali i ovde se promenilo.
 
bravo pajamaco,tako je.radio sam u parizu,svedskoj i sad sam vec dugo u grckoj i svugde ima "lezi hlebu....A moj komsija,vlanik dva super-marketa SVAKO JUTRO sat i po do dva cisti,brise,skuplja papire ispred radnji i na parkingu.Inace,poznajem 15-16 porodica koje su otisle sedamdesetih u svicu, i vecina je u izvrsnom zdr. stanju,sa lepim racunima u banci,kuca na zlatiboru ili moru i ne vidim da su ih svajcarci nesto ebali zato sto su balkanci.inace da nije ovog bogom danog turizma,vratio bih se ja na "truli" zapad.nista mu ne fali,kad mi deda vec nije ostavio neku fabricicu......
 
Nisam uopste rekao da je svajcarska sra.nje bolje je nego u srbiju milijardu puta ali kad si stranac tako ti je pogotovo mi srbi,zato sto u svajcarskoj ima dosta albanaca sa kosova i oni prave probleme kroz svajcarsku kad ih svajcarci pitaju za nacinalnost oni kazu da su srbi a ne albanci i onda smo mi na glavnoj meti.Nije zato sto smo balkanci jer naprimer hrvate oni mnogo cjene.a je si li ti nekad bio u svajcarsku pa sve znas?
 
Prvo,nisam se obratio na tvoj komentar.Drugo,posle godinu dana boravka u svajcarskoj,ne mislis li da je rano da izvodis zakljucke.Sacekaj koju godinicu,pa ustedis za luksuzan auto,pa stancic u bg,pa vikendica na kopu ili zlatiboru i sve to zahvaljujuci tvom radu i nekoj od zemalja eu.nije samo svica u pitanju.Ja nisam bio u svici, i ne zelim,jer nisam osoba koja bi radila 8 sati i cekala subotu da me plate.Usput u inostranstvu sam oko 16 godina i poceo sam bas tako,kao placenik.Inace u svajcarskoj mi zivi sva majcina rodbina,oceva sestra u parizu a u svedskoj rodbina od supruge.medjutim svugde smo mogli biti i bili smo samo radna snaga,jer treba veliki kapital da se nesto pocne.medjutim ovde (u grckoj) zahvaljujuci turizmu i radu od 15-16 sati dnevno u toku sezone,postizemo mnogo vise a i drugi rade pomalo za nas.Ali opet ne kukamo sto je stan 600 evra,dva djaka u dve skole,karta za brod 55 evra i sl.Zato kao sto moja supruga kaze,prekrsti se i kazi hvala bogu,sto svojim radom mozes sebi da obezbedis za kvalitetan zivot.videces posle par godina,bitno da si uspeo da odes iz srbije,da se vratis..mozes kada hoces.
 
vojo, ako mene pitaš dal' sam bila u ch...
ja sam tamo živela...roditelji mi stigli do penzije.
imamo nekretninu u ch:)
a i govorim tečn sva tri jezika;)
i u školu sam tamo išla....
imam iskustvo;)
 
Eeeee... i ja bih da zivim u Svici... To je zemlja!
Stajskim djubrivom se djubre livade pored puta, da bi onima koji se voze tuda bilo lepo na oko... i zeleno...

A piiiiivoooo... Schuetzengarten, majka svih piva!
A cokolaaaaadeeee... Pa svako selo ima po tri radionice za izradu cokoladica...
MMmmmmmm...
I Lindt sa medom i orasima koju sam samo jednom jela, i vise je ne proizvode...

I zato, ako neko dolazi u Beograd skoro, neka mi ponese jedan sixpack Schuetzengarten-a, kutijicu cokoladica i sredjivacu mu stan mesec dana!
 
pajamaca:
vojo brate što's dereš?
vama kojima nije dobro tamo..nije vam dobro nigde.
vi ste od onih kojima je sve svuda sra.nje.

svuda mora da se radi da bi se dobro živelo.
a na foru nemože baš sve;)
možda nekad u srbiji..ali i ovde se promenilo.
tako je pajamaco.
vecina tih sto ode,pa bi da se vrati,pa kad se vrati,shvati da je ovde jos teze,pa bi opet da ode - ni sami nisu raskrstili sa sobom sta i kako hoce.
i upravu si - ko radi i trudi se,moci ce da zaradi :) a onome kome se rad ne mili i ko ne zna sta hoce,bice nezadovoljan kud god da krene.
 
.
vecina tih sto ode,pa bi da se vrati,pa kad se vrati,shvati da je ovde jos teze,pa bi opet da ode - ni sami nisu raskrstili sa sobom sta i kako hoce.
i upravu si - ko radi i trudi se,moci ce da zaradi :) a onome kome se rad ne mili i ko ne zna sta hoce,bice nezadovoljan kud god da krene


Ne bi se nikad vratio u srbiju i sta ti uopste lupetas nemas pojma nista od svajcarskoj niti si bio tamo niti ces bit a i ako budes ima da u umres od rada i svajcarci bi te j.bali za svaku malu ali se navkines na njihove trikove pa je lako.ali je i lijepa svajcarska.I tacno je sto je onaj lik rekao posle imas para pogotovo kas dobijes svajcarsko drazavljanstvo.
 

Back
Top