Ubi nas bela kuga

Chedo Kokardic

Primećen član
Banovan
Poruka
963
Beograd -- Ministar za rad, zapošljavanje i socijalnu politiku Slobodan Lalović kaže da je bela kuga najveći problem Srbije.

Lalović kaže da razni vidovi državne pomoći, roditeljski i dečji dodaci, nisu pomogli rast prirodnog priraštaja i zato najavio da će do kraja godine Vladi Srbije predložiti pronatalitetne mere koje bi zaustavile opadanje broja stanovništva.

"U okviru tih mera sigurno ćemo formirati fond, koji ja sada radno zovem Dinar za dete. Od svake finansijske transakcije u Srbiji po dinar će ići u taj fond, odakle bi bila finansirana dodatna materijalna davanja za roditelje", rekao je Lalović za Večernje novosti.

On je rekao da će ta inicijativa podrazumevati rast dečjih dodataka. "Primera radi, za prvo dete 10 dinara, za drugo 15, za treće 30 i za četvrto 50 dinara. Ideja je da kroz te dečje dodatke omogućimo ženi, odnosno majci, relativnu ekonomsku nezavisnost, da visina tih dodataka za četvoro dece bude na nivou prosečne plate u Srbiji. U tom slučaju, ta majka ne mora da radi ako neće", rekao je Lalović.

Lalović je rekao da bi iz tog fonda bili finansirani stambeni krediti za mlade bračne parove. "Sa svakim sledećim detetom rata bi bila manja, a moguće je da bi parovi, kada dobiju četvrto dete, prestajali da otplaćuju kredit. Ostatak tog kredita isplatila bi država sredstvima iz tog fonda", objašnjava ministar.
 
U Srbiji se trenutno radja 0.88 dece po zeni i po ovoj progresiji Srba ce za 50 godina da bude 50% manje a za nekih 450 godina cemo potpuno bioloski nestati.

Kada covek procita ove podatke ne moze da ne zakljuci da su Srpkinje najgore zene u Evropi (u proseku - cast izuzecima) , a ni mi Srbi muskarci nismo nista bolji. Generalno mi Srbi smo najgori narod u Evropi, jer u prirodi sve sto ne valja to propada i nestaje. Surova realnost.
 
Elem, konacno jedna dobra stvar u Srbiji da neko uoci sta je danas najveci problem Srbije.

Jos davno sam ja predlagao da se u Srbiji uvede porez na nezenjene/neudate u iznosu od 30% plate. Ko ima preko 30 godina a nema decu uzima mu se 30% od plate. Ko ima 1 uzima mu se 20% ko ima 2 uzima mu se 10% a ko ima troje ne uzima mu se nista, dok ko ima cetvoro dobija 400e mesecno. Pa onda sami Srbi nek odluce dal ce taj deo svoje plate da daju svojoj deci ili tudjoj.
 
ХЕРЦ:
Ma mi smo indijanci i zavrsit cemo isto... :|
Jeste, i ono malo sto preostane, bice zatvoreno u rezervate, pa ce nas obilaziti i zagledati kao retku prezivelu vrstu.
Mislim, sta reci, evidentno je da natalitet opada (bar da stagnira) i nema pomaka u tom pravcu.
Inace, podrzavam Cedu u njegovim razmisljanjima, a i predlogu.
Jos nesto, u Srbiji se vise ne zene i ne udaju mladi, to predje 3O-tu, i onda dok se odluci, dok ovo i ono, prodje voz.
Ne znam zasto je tako, i sta je uzrok tome, ali da ima razmazenosti, ima.
Cast izuzecima, ali, ovo se sada staro udaje-staro zeni, i podmladak je u znaku pitanja.
Sat zivota neumito otkucava, a najenumitnije bioloski.
Vise skoro ne razumem o cemu se radi, i otkud ova pojava?
Sad ce neki reci- neamju posao, nemaju stan.....OK, ali nas narod kaze: Ko do dvadesete ne nauci a do tridesete ne skuci, nije vredan ni da zivi.
Znaci, ne opushtati se, i hrabro napred, jer hrabre sreca prati:)
 
Mozda je vec stara vest ali nedavno je objavljeno da se u Vojvodini majkama daje pomoc u iznosu od 100.000 dinara, kako bi opremile bebu po izlasku iz porodilista. U Beogradu i Srbiji, ta novcana pomoc iznosi 10.000 dinara. Ko to odredjuje i zasto su majke u Srbiji degradirane u odnosu na majke u Vojvodini ? :roll:
U ostalom, zar Vojvodina nije jos uvek u Srbiji? :roll:
Ne kazem da je to opravdanje za belu kugu koja nam evidentno preti, ali... :?
 
Pa, u Srbiji je za trece dete pomoc negde oko 75. OOO dinara, ali, to ne daju odjednom, nego na rate, pa ljudi tesko mogu nesto vise da ucine od novca dobijenog na taj nacin.
Jeste, Vojvodina je u Srbiji, i tu ostaje:)
 
*BILJA*:
Kako je metropoli, SANDRINA?:)
У метрополи (бивша Турска касаба) нема страха од беле куге! **** луд збуњеног, а политичари из престонице поготову нас, народ. Чуди ме како до сада нисам неколико пута затруднео. Мислим види ми се стомак, али то ј еод нечег другуг... :lol: :lol: :lol:
 
SANDRINAbg:
Ma dobro...suncano...'nako, nista novo...kako je kod tebe? :wink:
Pravo prolece:)
Sad vas pozdravljam, i odoh da iskoristim ovaj "prolecni" dan za jednu dobru relerijadu, pisemo se kasnije.
Pozdrav i hvala na lepom razgovoru, eto, kad su ljudi ljudi- i kad ne ne slazu, mogu lepo da razgovaraju.....
Cao:)
 
srbija do grcke:
ajmo djeco na razmnozavanje..odmah! :)

Борат је већ у току!

cannes-borat25.jpg
 
Torrente-BG:
E ako to kaze onaj smrad Lalovic ima iz inata 5 kurtona da stavljam kada se sexam.Da budem 100% siguran.

Torente,pa ***** mu zivot kako ne znas da ne valja da se stavlja vise kurtona?
Onda lakse pucaju zbog trenja izmedju njih. Tek onda nisi siguran. :D

Inace,sve ovo napisano u uvodnom postu lepo zvuci,ali dzabe svi ti fondovi dok imamo gomilu njih koji DRPAJU te fondove.
 
Chedo Kokardic:
Elem, konacno jedna dobra stvar u Srbiji da neko uoci sta je danas najveci problem Srbije.

Jos davno sam ja predlagao da se u Srbiji uvede porez na nezenjene/neudate u iznosu od 30% plate. Ko ima preko 30 godina a nema decu uzima mu se 30% od plate. Ko ima 1 uzima mu se 20% ko ima 2 uzima mu se 10% a ko ima troje ne uzima mu se nista, dok ko ima cetvoro dobija 400e mesecno. Pa onda sami Srbi nek odluce dal ce taj deo svoje plate da daju svojoj deci ili tudjoj.


Šteta što Vuk Karadžić nije živ pa da prizabeleži i moju mladalačku mudrost: Ja sam recimo predlagao da vlast biraju samo vojno sposobni a ostali ništa.
Ovako tri babe glasaju za bombardovanje i odu da gledaju Kasandru a onaj jedan mučenik (vojnosposobna manjina) hteo da ne bude rokanja. Rezultat izbora - rokaj!
 

Back
Top