Registarske tablice u Srbiji

P policijska vozila si vidjao kod nas ali to su bila vozila crnogorske policije,davno su oni promenili M,ja sam ih najvise vidjao ispred Mercedesa na Novom Beogradu ili u Sarajevskoj ispred hotela Rex a sta su ovde radili nemam pojma,bili smo ipak jedna drzava.
Za vojne oznake pitaj manijake sa politike na forumu posto oni znaju sve o svacemu,jadan Jomini.
 
bojan p:
Slova na diplomatskim tablicama označavaju odeljenje. Koriste se četiri: A - administracija, M - vojno, P - političko i E - ekonomsko.

Netačno!

Slovne oznake delatnosti predstavništva, odnosno statusa lica u tim predstavništvima na registarskim tablicama su sledeće:

1) "A" - za vozila u vlasništvu diplomatskih i konzularnih predstavništava, misija stranih država i predstavništava međunarodnih organizacija u Srbiji i njihovog osoblja koje ima diplomatski status;

2) "M" - za vozila čiji su vlasnici stranci koji su zaposleni u diplomatskim i konzularnim predstavništvima, misijama stranih država i predstavništvima međunarodnih organizacija u Srbiji, a nemaju diplomatski status;

3) "P" - za vozila u vlasništvu stranih kulturnih predstavništava, stranih dopisništava, stalnih stranih dopisnika i stranaca stalnih službenika u tim predstavništvima i dopisništvima;

4) "E" - za vozila u vlasništvu stranih trgovinskih saobraćajnih i drugih predstavništava i stranaca stalnih službenika u tim predstavništvima.

edit: lapsus lingve - R umesto P
 
Što se tiče elipsastih tablica, one imaju sledeće značenje:

- vozilo koje koristi šef diplomatskog predstavništva ili misije - "CMD"
- vozilo koje koristi lice sa diplomatskim statusom - "CD"
- vozilo koje koristi konzularni funkcioner - tablica sa slovima "CC"
 
Ja sam mislio da je M za vonjog atasea...
Nikada do sada nisam video R, samo P.
A ovo su diplomatski brojevi (ne znam strucan naziv), koje sam provalio (? znaci da nisam 100 posto siguran) :

10 - Rusija
11 - Ukrajna
14 - Madjarska
16 - Bugarska
19 - Makedonija
27 - BIH ?
33 - Nemacka
36 - Holandija
37 - Neka zgrada sa Francuskom zastavom u Krunskoj (nisam video naziv)
38 - Spanija
39 - Francuska
41 - Italija
43 - Svajcarska
47 - Grcka
50 - Slovenija
55 - Belorusija
60 - USA
61 - Gabon ?
77 - UNHCR ?
92 - Vatikan
111 - Kanada ?

Najveci br. koji sam primetio je 138
Da li neko zna kakve tablice imaju diplomatski motori (znam da Franckuska amb. ima motor sa CD nalepnicom ali nisam video reg.)
Osim ovih vrsta tablica postoje i : agrikulturne, prikolica agr. , prikolica kamiona, radna vozila, RP (privremene), RPE (za eksport), motorciklicne (opstina ili grad verzije), Proba, i 999 (stranci koji su zaposleni ovde), i policijski motorcikl ......
 
Jumbolino:
...
Osim ovih vrsta tablica postoje i : agrikulturne, prikolica agr. , prikolica kamiona, radna vozila, RP (privremene), RPE (za eksport), motorciklicne (opstina ili grad verzije), Proba, i 999 (stranci koji su zaposleni ovde), i policijski motorcikl ......
Promeni temu u Registraske tablice u Srbiji, da se zna o čemu se ovde diskutuje, ako već hoćeš da dodaš i gore citiranu temu.
 

Back
Top