Hapšenje regruta

pavlea

Početnik
Poruka
36
Pozdrav svim forumašima.

Zanima me sledeće, a siguran sam da će bar neko od vas znati. Ja sam dvojni državljanin, imam slovenački i jugo pasoš. Ako naprimer ja pomenem na granici, da sam dvojni državljanin a imam trenutno sa sobom samo slovenački pasoš, dali me mogu na osnovu toga pridržati zbog neodsluženja vojnog roka? Ili recimo da jim pokažem pored slovenačkog pasoša i fotokopiju jugoslovenskog. Ja bi voleo da me privedu, jer mi kući zabranjuju služenje vojnog roka u Srbiji, a voleo bi da odslužim. Pa sam mislio da ostavim kući srbski pasoš, jer znaju da bi me priveli kad bi ga pokazao na granici, i da sam sam to namerno uradio ako bi uzeo sa sobom na "putovanje" srbski pasoš. Pa me baš zanima, dali me mogu privesti samo na osnovu reči i fotokopije srpskog pasoša. Pozdrav.
I molim vas ne mojte me ismejavati, voleo bih stvarno još to jedno iskustvo, koje bi mi mnogo značilo.
 
Ja bih baš voleo da služim vojsku. Ali pošto se kući protive da služim u Srbiji, mi namerno nedaju da putujem sa srpskim pasošem :) A ja bi baš voleo da na granici kad budem došao, da lepo kažem da želim odslužiti vojni rok i pokazao bi im fotokopiju pasoša. Mislite li da bi išla ta varijanta? Kući bi onda imao dobar razlog da im kažem kao da su me uhvatili i da to moram da odradim i basta! Jer sam čitao da se je sličan slučaj desio sa jednim od vojnih obveznika, pa su na granici zvali vojnu policiju i on se sve sa njima dogovorio i odslužio:)
Imam inače 24 (skoro25) godine, polako se staram, nisam više ni rosno mlad za u armiju pa bi bilo bolje što pre:) Mada s obzirom na izgled, bi se moglo reći da imam jednu 18 godina :lol: :lol: :lol:
 
Ako hoces da sluzis Srpskoj vojci t.j. narodu Srbije jednostavno dodji i prijavi se, punoletan si prema tome nerazumem sta tvoji imaju sa tvojim zeljama, inace po starom zakonu mogo si da odaberes gde zelis da sluzis vojni rok, sad je sve na dobrovoljnoj osnovi
 
Gle 'vako:

1. On je Slovenac poreklom Srbin
2. Zeli da sluzi vojsku kod nas (nosi pusku, uniformu, jede puzeve voza se u poluraspadnutim vozilima i slicno)
3. Verovatno smatra to nekom avanturom za dz (ili mu je neki starkelja napunio usi sa "tako je bilo kad sam ja bio u vojsci..."
4. Njegovi mu nedaju, te su mu djornuli pasos, a on ne sme da sa pasosom Srbije predje granicu EU u Hrvatsku, jer ce ga uhapsiti...
5. To je to, ako sam pogresno shvatio neka me neko ispravi...
 
ma brate kad te uhapse ti kazi da hocesh na CIVILNO SLUZENJE .... kazi im ovako : hocu da budem baba sera , da cuvam gradsku biblioteku , PTT , fakultet ... od eventualnih teroristichkih napada ... u opkladu da te nece uhapsiti .... puna Srbija je pichkica tako da nisi ti jedina :)))))
 
Pjer_Nis:
Ajd ne mlati. Bolje dodji i sam se prijavi, jer ako ispadne da su te uhapsili, tvoji ce da dignu frku, ima da se ukljuce mediji i opet cemo mi da ispadnemo djavoli.
Upravo to,ako hoces da sluzis dodji i prijavi se u vojni odsek gde si u evidenciji,mada mislim da si zakasnio za decembar,a sledece regrutovanje je za mart.Sto da komplikujes i svojoj porodici i nasoj vojsci zivot nadajuci se da ces biti uhapsen.
A i koji ces moj da sluzis 6 meseci u ovakvoj vojsci kakvu imamo,em nista neces nauciti za to vreme em ces uglavnom biti besplatna radna snaga.Ako bas volis vojsku onda idi u specijalne jedinice ili V.Policiju ako mislis da imas snage za to.Tu ces jedino dobiti dobru obuku.Sve ostalo je gubljenje vremena.
 

Back
Top