Misli poznatih mislilaca

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kad god neko kaze da vas voli, cuvajte se! To je lako poverovati - svako moze naci primere iz vlastitog zivota: ili zivota bliznjih: roditelji koji zlostavljaju decu, uzvikujuci kako ih vole, zene i muzevi koji se ubijaju verbalno ili fizicki na ostrici noza, voleci jedni druge. Zasto rec koja toliko obecava mora biti razapeta na krstu obaveza, izbodena duznostima, zadavljena hipokrizijom, ugusena obicajima? Pose "Boga" "ljubav" je najosakacenija rec u svakom jeziku. Najvisi oblik paznje izmedju dva ljudska bica je prijateljstvo, a kada se pojavi ljubav, prijateljstvo umire,
R.Bach
 
Kad god neko kaze da vas voli, cuvajte se! To je lako poverovati - svako moze naci primere iz vlastitog zivota: ili zivota bliznjih: roditelji koji zlostavljaju decu, uzvikujuci kako ih vole, zene i muzevi koji se ubijaju verbalno ili fizicki na ostrici noza, voleci jedni druge. Zasto rec koja toliko obecava mora biti razapeta na krstu obaveza, izbodena duznostima, zadavljena hipokrizijom, ugusena obicajima? Pose "Boga" "ljubav" je najosakacenija rec u svakom jeziku. Najvisi oblik paznje izmedju dva ljudska bica je prijateljstvo, a kada se pojavi ljubav, prijateljstvo umire,
R.Bach

Jedan veliki cinik je rekao da je prijateljstvo dovoljno veliki brod za dvoje po lepom vremenu ali samo za jednog po lošem. Ljubav i prijateljstvo ne idu uvek zajedno tu se slažem. Prijateljstvo može da preraste u ljubav, ali posle raskida obično nema prijateljstva, barem onog pravog i iskrenog i barem kod mene.

Na temu "Never get out of the boat. Unless you were goin' all the way".

John Milius
 
Na zalost ali cini mi se da je taj cinik o kome pricamo u sve vise u pravu..
mislim da svoje prijatelje mozete imati kao takve samo ako ih ne dovodite u iskusenja i situacije da moraju da odlucuju preko svojih mogucnosti ..

"Kada me neka osoba ocarava, onda mi je drag svaki nacin na koji ona svoju licnost izrazava." O.Vajld
 
Pitanje je šta je to iskušenje. Koliko je meni poznato svako preko 18 godina je dovoljno zreo da odlučuje u svoje ime, pa čak iako pogreši tom odlukom. Život nam se obično sastoji od grešaka koje ispravljamo manje ili više uspešno.

"Zalud mi je biser kad mi grlo davi" Narodna mudrost
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top