Potencijalni kandidati za parlament

koja stranka sigurno prelazi cenzus.

  • G17+

  • SPS

  • LDP

  • SPO

  • Ne znam


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

urospo

Iskusan
Poruka
5.289
Opet dilema oni ili mi
Ivan LOVRIĆ, 23. novembar 2006

...
SRPSKA radikalna stranka, Demokratska stranka i Demokratska stranka Srbije sigurno, posle januarskih izbora, ulaze u Skupštinu Srbije. Ovo, već opšteprihvaćeno mišljenje analitičara, deli i Dušan Pavlović, profesor Fakulteta političkih nauka u Beogradu.
I među potencijalnim kandidatima za ulazak u parlament - LDP, SPS i G 17 plus - Pavlović ne bi ništa menjao, sem u pomenutom redosledu:
- Teško je reći koji bi redosled bio, ali verovatno SPS ima više šansi od ove dve stranke. Oni bi mogli da imaju sigurnu ulaznicu, ukoliko se ne pocepaju na kongresu. LDP i G 17 plus su na ivici cenzusa, i rano je da se kaže da li prolaze. Možda Dinkićevi imaju nešto veće šanse.
* Gde mogu da namaknu te glasove, među apstinentima ili od srodnih stranaka?
- Mislim da će se LDP i DS verovatno "tući" oko jednog dela glasača koji su isti, koji smatraju da su im te dve stranke najbliže. I ono što je DS uradila uključivanjem Ružice Đinđić na svoju listu, jeste da se LDP uzmu glasači. S druge strane, te dve stranke imaju dosta veliki rezervoar glasova - to su oni birači koji su 2000. godine glasali protiv Miloševića, a koji su trenutno politički uspavani i neaktivni. To su oni koji su nezadovoljni rezultatima 5. oktobra.
...
Novosti



Ko po vasem misljenju ima najvecih sansi za prelazak cenzusa i zasto?
Tj. koja stranka osim one tri sigurno prelazi cenzus.
Ja mislim G17+ jer imaju materijala za dobru kampanju, s obzirom da su postigli odredjene rezultate.
 
Багзи браћа симовић,млохави ловокрадица р.б и а.ти сретко каленић ако успе да угрози чедо љубави, е то су кандидати испред дсс,а студент ко је запалио жито?
 
Kako nema veze sa temom, i kako nije nerealno. Tvoj "avatar" se ne bi složio sa tobom. Ta je tema uvek otvorena , i da će Bog veoma ostvarljiva. Ako ne sad u ovom parlamentu i ovom sazivu, a ono u sledećem. Pa mi princa na tu varijantu i spremamo. Ovi u parlamentu su sami ološ i obična korumpirana boranija, bez obzira iz koje stranke. Lopovi i prodane duše............
Iza svakog poslanika postoji "lokalni" kriminalac koji ga tamo gura , a on za njega lobira...
 
LDP nije sam. Liga Socijaldemokrata Vojvodine je redovno premašivala cifru od 100.000 glasača u Vojvodini,a ovoga puta,nakon velike izdaje Vojvodine,biće i znatno bolje. Postojanje programski i ideološki čiste koalicije stranaka koje su autentični i neokaljani naslednici DOS-a sa takvim imenima kao što je Vesna Pešić će sasvim sigurno privući veliki broj razočaranih petooktobarskih glasača.

Gradjanska koalicija će sasvim sigurno preći cenzus i ne samo toliko...
 
Kira Neris:
LDP nije sam. Liga Socijaldemokrata Vojvodine je redovno premašivala cifru od 100.000 glasača u Vojvodini,a ovoga puta,nakon velike izdaje Vojvodine,biće i znatno bolje. Postojanje programski i ideološki čiste koalicije stranaka koje su autentični i neokaljani naslednici DOS-a sa takvim imenima kao što je Vesna Pešić će sasvim sigurno privući veliki broj razočaranih petooktobarskih glasača.

Gradjanska koalicija će sasvim sigurno preći cenzus i ne samo toliko...
Vesnu Pešić cenim još iz 1996 i koalicije Zajedno. Kapa dole. Ostali, nisu njen nivo. Da nema LSV, oni ne bi mogli ni 2% da naguraju. Ovako, realno je za ulazak.
 
Mislim sa ce cenzus sigrunno proci SPO jer imaju stabilne i tradicionalne birace a istrazivanja javnog mnjennja su im uvek davala manje nego sto su dobijali na izborima. I pored svih zamerki vazno je da stranka bude vazan faktor jer cesto govore ono sto drugi nece i ne smeju. Bilo bi mi drago da i Cedina koalicija prodje i to pre svega zbog Vesne i Canka koji su mnogo toga uradili za demokrstizaciju zemlje
 
Ima li ovde neko pametan pa da napiše ko će da formira Vladu, a ne da li će neka minorna stranka da prođe cenzus. Pa ko njih "zarezuje", bitna je budućnost ove zemlje i ko će nju da vodi posle 21 januara.Ispred te Vlade postavljaće se istorijski zadaci, to je ono što treba da Vas interesuje a ne , ko će da prođe cenzus.........
Pa ako Čedina koalicija ne pređe cenzus , a u njoj ima dosta stranaka, onda nek me i Čeda a i ostali u koaliciji uhvate za ....................
 
Данас сам дефинитивно схватио да ће и ЧОВИЋ да буде озбиљан играч - направио је коалицију са Странком пензионера - а и сами знате колико пензоса има..........
 
prof.Grof:
Ima li ovde neko pametan pa da napiše ko će da formira Vladu, a ne da li će neka minorna stranka da prođe cenzus. Pa ko njih "zarezuje", bitna je budućnost ove zemlje i ko će nju da vodi posle 21 januara.Ispred te Vlade postavljaće se istorijski zadaci, to je ono što treba da Vas interesuje a ne , ko će da prođe cenzus.........
Pa ako Čedina koalicija ne pređe cenzus , a u njoj ima dosta stranaka, onda nek me i Čeda a i ostali u koaliciji uhvate za ....................

Из ДОСадашњег искуства знаш да те минорне странке увек буду језичак на ваги, у томе је проблем.

Мислим да је мЛого неизвесно КО ће да формира Владу Србије, за сада ми је јасно да НАРОДЊАЧКИ БЛОК иде самостално и већ је ДС-у а и СРС-у ударила бела пена јер се ДСС не изјашњава са ким би у коалицију... Коштуњави је "поспан" чо'ек........хехехе.........

п.с. Престолонаследник Александар НИКАКО НЕ СМЕ да буде некакав "посланик" то би било потпуно испод нивоа а и провео би се као онај у Бугарској, још је рано за праву презентацију монархије........полако, тј. брзо-полако........:razz::razz::razz:
 
Kakav crni Aleksandar. Na Petra III-eg, mi monarhisti mislimo. Čitao sam pre nekoliko minuta o Špancima, na jednoj temi. Isti imaju problem sa separatistima , ali oni imaju još jedno što im je sigurno a to je - prestolonaslednika.


E........................., taj prestolonaslednik i naš Petar III, su najbolji prijatelji ako nekoga interesuje. To je naš interes...........
 
prof.Grof:
Kakav crni Aleksandar. Na Petra III-eg, mi monarhisti mislimo. Čitao sam pre nekoliko minuta o Špancima, na jednoj temi. Isti imaju problem sa separatistima , ali oni imaju još jedno što im je sigurno a to je - prestolonaslednika.


E........................., taj prestolonaslednik i naš Petar III, su najbolji prijatelji ako nekoga interesuje. To je naš interes...........
ko je sad pa taj petar III ?!
 
prof.Grof:
Kakav crni Aleksandar. Na Petra III-eg, mi monarhisti mislimo. Čitao sam pre nekoliko minuta o Špancima, na jednoj temi. Isti imaju problem sa separatistima , ali oni imaju još jedno što im je sigurno a to je - prestolonaslednika.


E........................., taj prestolonaslednik i naš Petar III, su najbolji prijatelji ako nekoga interesuje. To je naš interes...........

Петар Трећи је сјајан... сећам га се када се још као дете први пут обратио Србима када су Карађорђевићи тек дошли у Србију. То је било испред Храма Св.Саве - прве речи су му биле на чистом и лепом српском језику: НАРОДЕ МОЈ!........људи су падали на колена и гласно ридали и плакали......то је била незаборавна сцена........прелепи плавокоси принц... 8-)
 

Back
Top