ultra laki avion za jednu osobu

Ljudi Stigo mi plan ... ne da je dobar nego do jaja .... EXTRA SU ODRADILI posao ... znaci do srafa .... koliko matica koliko srafova, sta se lepi a sta srafi .... neverovatno detaljan plan ...

motor ce mi naruciti cale ili majka posto rade na zapadu, ali oni predlazu da motor uzmem ovde da se ne c imam motor je inace 50 HP kazu da moze da se nadje i od necega ... ali imaju oni neke Honde i neki Americke njihove neznam kako im bese ime ...
 
A od Kultivatora ??? on nije mnogo tezak ali je laksi od jugov sigurno, sta mislite za neki motor od Motora na 2 tocka ... neznam kako su oni izveli to sa brzinama ??? ... ako neko zna vise o ovome ja sam vec postavljao temu Avioni za 2 osobe, ali mi nije niko pomogao oko motora, jer sam imao peh sa motorom od wolksvagena ... ajde ....
 
ne nasao sam da je od Citroena mislim na AMI ili Dijanu, jer njegov motor je od Dur Aluminijuma i nije toliko tezak, a imam n eke ideje da probamo sa Jawinim motorom, on isto ima snagu a i tezina mu je prilicno pohvalna, samo cemo prvo da vidimo sa Citroenovim.

Pozdrav ...
 
Cao GT ... e ali u planu pise da motor treba da bude od 35-50 a ne od 40-50 ... u ostalom Dijana ima 8000 obrtaja, sto i nije malo ima 25-28 konja tako mi rece majstor, a sto se jawe tice nisam reko da cu da stavim, samo me zanima vase misljenje .. neverujem da moze ni od juga, jer je to zastava radila ... a Buba ili Maruti su teski vidis da tema i nosi ime ULTRA LAKI AVION !!!
 
Ajde vidi nije mi nista hitno, ja tek treba da pocnem da sklapam, idem da se raspitam sutra za cevi pa cu da krenem od ponedeljka da polako prikupljam i da sredjum delove sto mi treba. Znaci planiram startovanje tamo posle nove godine a i dok se sredi ova hladnoca da bi mogao i da se testira kad je toplije da nebude bila i to otezavajuca okolnost ....
 
Е видех сад ово,не мој да се зезаш са мотором најбоље узми Ротакс и то 503 УЛ мада кад већ правиш "од нуле" боље је да узмеш неки четворотактни.Ротакс је најпоузданији и један од најбољих авио-мотора до 150КС, само тражи пажљиво руковање и одржавање,исто тако је веома битно препустити професионалцу да изврши пробни лет а исто мораш га тестирати на оптерећење(то је свакако облигатно ако желиш да га региструјеш мада и ако летиш на "дивље" уради то свакако ако ни због чег другог због себе).
Солидна алтернатива Ротаксу је можда мотор од неког фолксвагена или можда неки други двотактни али је обавезно да буде хлађен ваздухом и добро испитан да не откаже у одсутном трнутку због тога Ротакс и не мораш да бринеш(једино што је много бучан)
 

Back
Top