cela ta pricha...

AntunTun

Veoma poznat
Poruka
10.793
oko emancipovanja...samostalna uspeshna zhena koja mozhe bez oslonca...ta vizija jake samosvesne zhene koja gura napred...je shit...zhena treba da je krhka znash ono slabiji pol...mislim tako je dobro kad je neko krhk...imal shta lepshe?...
reshenje je u hronichnim bolestima koje nemaju falatni ishod...natji curu sa anemijom...il bronhitisom astmom nechim...to sam neshto razmishljao...super je to kao nekome trebash neko je slab i ti si tu da pruzhish potporu...mushkarac...jer tvoja pletja bez tereta inemaju preterano puno smisla...princeze su krhke ne?...
 
od anemije se umire... neka brazilska manekenka skoro capnula... astma i bronhitis mogu da budu zaebani... kao i svaka bolest... a cinjenica je da je i nama potreban oslonac u zenama... mozes da lazes sebe, da se foliras, i da izigravas maco tipa... ali bottom line je da su nam potrebne... samo sto mi cesto nadjemo utehu u nekim drugim stvarima... verovatno i one.. i onda imas kres kombinaciju a ne vezu
 
Pitanje shta je krhko.Po meni kod vetjine tih utripovanih da su "jake"to je samo tvrd okoreli spoljni oklop a unutra meko,slabashno,tako se i brani.Dok je kod po meni stvarno jakih upravo obrnuto-deluju slabashno(ne,nije ona fora trepka okicama da izmanipulishe) jer nemaju potrebu da dokazuju sebi ili drugima kakve su...ali im se u odr.zivotnim situacijama snaga pokaze sama od sebe...to znam iz iskustva.Ja bash volem stvarno jake...mada ni ove druge nisu za bacanje u odr.sluchajevima....razliqe u karaktrima..i kako se ispoljavaju.
 
AntunTun:
oko emancipovanja...samostalna uspeshna zhena koja mozhe bez oslonca...ta vizija jake samosvesne zhene koja gura napred...je shit...zhena treba da je krhka znash ono slabiji pol...mislim tako je dobro kad je neko krhk...imal shta lepshe?...
reshenje je u hronichnim bolestima koje nemaju falatni ishod...natji curu sa anemijom...il bronhitisom astmom nechim...to sam neshto razmishljao...super je to kao nekome trebash neko je slab i ti si tu da pruzhish potporu...mushkarac...jer tvoja pletja bez tereta inemaju preterano puno smisla...princeze su krhke ne?...

Bingo!... :D :D :D

...Sve bi to normalno funkcionisalo da nam drustvo u globalu nije poremeceno...ali posto jeste..svi se krijemo iza nekih maski koje nas barem stite od povreda... :)

...Dacu malo slikovitiji primer...zamisli da se nalazis u sobi sa ogledalima ...svako ogledalo izvrce lik...sem jednog..sigurno ces ga naci...ako budes pozeleo... :)
 
Pa sta znam, mislim, sta je starije, kokos ili jaje? Zena koja je sama mora da bude jaka, jer nema oslonac :) Naravno da neko ko ima oslonac / decka, muza, nebitno / moze da bude skeptican prema "celoj toj prichi", ali to je prilicno dobra filozofija za nekoga ko, u stvari, i ne moze drugacije.

Meni je jasno zasto muskarcima to ide na zivce... ali, znas, zivot je za devojku koja nije sa muskarcem (a tek ako nema caleta ili brata!) u stvari jako tezak u patrijarhatu. Ne znam u cemu je fora, ali dosta muskaraca se ponasa grubo, ili nepazljivo, prema zenama koje "ne stiti" neki muskarac. I to verovatno nije svesno, nego instinktivno ponasanje. I onda takva sama zena moze da bira izmedju dva glavna pravca (ima i treci, i cetvrti, naravno, ali tesko je biti stvarno drugaciji): ili da flertuje, ili prosto bude "dobra", krhka, slabasna u odnosu sa muskarcima, da pokusa da ih nadmudri i tako se zastiti - ili da ih potpuno odyebe (ova varijanta odgovara ponosnijem, prkosnijem duhu).

ps. ja sam, recimo, postala "krhka" tek kada sam se udala i pocela da zivim sa muskarcem. Em sam se opustila, jer delim zivot i probleme itd. sa nekim, em, bre, zivim sa muskom zivotinjom koja se dere, zdere, pravi lom na gajbi :) i ostalo - a to je dovoljno da skrha i divljakushu poput mene :lol:
 
AntunTun:
oko emancipovanja...samostalna uspeshna zhena koja mozhe bez oslonca...ta vizija jake samosvesne zhene koja gura napred...je shit...zhena treba da je krhka znash ono slabiji pol...mislim tako je dobro kad je neko krhk...imal shta lepshe?...
reshenje je u hronichnim bolestima koje nemaju falatni ishod...natji curu sa anemijom...il bronhitisom astmom nechim...to sam neshto razmishljao...super je to kao nekome trebash neko je slab i ti si tu da pruzhish potporu...mushkarac...jer tvoja pletja bez tereta inemaju preterano puno smisla...princeze su krhke ne?...
Jao boze kakav shovinizam.............
Ma vi ne mozete da podnesete da je zena sposobnija.................naravno da vam je lakse pored slabije.................nema ko da vas zaseni!!!!
 
Hammerhead:
od anemije se umire... neka brazilska manekenka skoro capnula... astma i bronhitis mogu da budu zaebani... kao i svaka bolest... a cinjenica je da je i nama potreban oslonac u zenama... mozes da lazes sebe, da se foliras, i da izigravas maco tipa... ali bottom line je da su nam potrebne... samo sto mi cesto nadjemo utehu u nekim drugim stvarima... verovatno i one.. i onda imas kres kombinaciju a ne vezu

anoreksija je gadna stvar,ja ne znam zašto žene vole da budu kosturi....ja brate volim obline i gotovo...... ;-) :cry:
 
postoji taj trip obozavanja krhih i neznih devojaka, anemicnih,anoreksicnih, bolesnih ali u nekoj varijanti, kao sto neko voli rumene i jedre. ali, onda kapiram da ti volis u stvati njenu bolest, ili to spolja sto izgleda nezno kao biljka.
meni formulacija krha devojka odmah stvara sliku neke smotane. nesto slabo i tunjavo.
ne svidjaju mi se ni kaubojke. volim ravnopravne, ali u tom smislu da je ipak muska snaga na mojoj strani i da ja osetim da joj pruzam neku sigurnost. e presrao sam, ali to je to...
 
Можда је боље купити фикус.....он је тако беспомоћан, нежан, крхак, не може без бриге, нигде не мрда без тебе, треба га неговати, заливати, држати на сунцу, штитити од мраза...
Поред фикуса би се свако осетио као моћан заштитник!
 
Ne znam sta je poenta? Svakoj zenskoj bebi po rodjenju odstraniti mozak? Ne znam sta si hteo reci. Pa ako se ne osecas dovoljno emancipovanim, samosvesnim, sposobnim vec se osecas ugrozenim od zenskog roda, poradi na sebi. Citaj, uci, trci, radi, zaradi... ili stagod vec mislis da ti moze pomoci da budes bolji.
 
Peta W.:
Aha...a jeli Tutune,jel tu dolaze u obzir i tuberkoloza,leukemija & Co. ? :?

ma sve dolazi u obzir...ja sam ko prekrupach...znash shta je prekrupach?...

Hammerhead:
od anemije se umire... neka brazilska manekenka skoro capnula... astma i bronhitis mogu da budu zaebani... kao i svaka bolest... a cinjenica je da je i nama potreban oslonac u zenama... mozes da lazes sebe, da se foliras, i da izigravas maco tipa... ali bottom line je da su nam potrebne... samo sto mi cesto nadjemo utehu u nekim drugim stvarima... verovatno i one.. i onda imas kres kombinaciju a ne vezu

od anemije se ne umire ne lupetaj...mozhe da poremeti srce il neshto...al anemija se lechi zadnjih 50god...ok lupetam godine...ne ovaj pazi rak je zayeban brohnitis je nezayeban...meni nije potreban oslonac...ja ne izigravam ja zapravo jesam macho tip!...jesu nam potrebne mora neko i djecu da radja kaj ne?...ja nalazim utehu u rachunaru...neke veze funkcionishu kao neke kres kombinacije a neke kres kombinacije funkcionishu bolje nego neke veze...shto opet nema veze s tim da su zhene krhke...i obrnuto...dakle bottom line is...ako imash kres kombinaciju koja je ujedno anemichna il neshto...ti zapravo folirash sebe da je svaka bolest ko i svaka bolest jer...je neka manekenka skoro umrla...dakle uteha je u vezama jer i one foliraju da su macho i da im ne treba oslonac...shto nas stavlja u nezavidan polozhaj...shtaaaaa jeeee...shtaaaas zinoooo

ako tako treba s ovim novima...samo bjazhi bolan bjaaaaazhi...

Enfroz2891.:
Pitanje shta je krhko.Po meni kod vetjine tih utripovanih da su "jake"to je samo tvrd okoreli spoljni oklop a unutra meko,slabashno,tako se i brani.Dok je kod po meni stvarno jakih upravo obrnuto-deluju slabashno(ne,nije ona fora trepka okicama da izmanipulishe) jer nemaju potrebu da dokazuju sebi ili drugima kakve su...ali im se u odr.zivotnim situacijama snaga pokaze sama od sebe...to znam iz iskustva.Ja bash volem stvarno jake...mada ni ove druge nisu za bacanje u odr.sluchajevima....razliqe u karaktrima..i kako se ispoljavaju.

Underneath her skin and jewelry,
hidden in her words and eyes
is a wall that's cold and ugly
and she's scared as hell.
Trembling at the thought of feeling.
Wide awake and keeping distance.
Nothing seems to penetrate her.
She's scared as hell.

mada ja neshto sumnjam u celu prichu...jer znam mushkarce koji su u tripu posao karijera ludilo...i niko od njih nije lep iznutra...svi su mahom naaajgori onaj oportunistichko-licemerni shljam ove planete...tako da ne znam mozhda al kao moooozhda...

CURSE:
...Dacu malo slikovitiji primer...zamisli da se nalazis u sobi sa ogledalima ...svako ogledalo izvrce lik...sem jednog..sigurno ces ga naci...ako budes pozeleo... :)

joj jeste ihihi gugugiligi hihihihi...

muvalo:
Meni je jasno zasto muskarcima to ide na zivce... ali, znas, zivot je za devojku koja nije sa muskarcem (a tek ako nema caleta ili brata!) u stvari jako tezak u patrijarhatu. Ne znam u cemu je fora, ali dosta muskaraca se ponasa grubo, ili nepazljivo, prema zenama koje "ne stiti" neki muskarac. I to verovatno nije svesno, nego instinktivno ponasanje. I onda takva sama zena moze da bira izmedju dva glavna pravca (ima i treci, i cetvrti, naravno, ali tesko je biti stvarno drugaciji): ili da flertuje, ili prosto bude "dobra", krhka, slabasna u odnosu sa muskarcima, da pokusa da ih nadmudri i tako se zastiti - ili da ih potpuno odyebe (ova varijanta odgovara ponosnijem, prkosnijem duhu).
:

ja sam neshto sklon da poverujem da postoje zhene koje bole sisa za mushkarce i celu prichu patrijarhata...znash ono profesorka filozofije na koju sam se lozhio...svoja al kao meeeentalno brate...

gucci_novosadjanka:
Jao boze kakav shovinizam.............
Ma vi ne mozete da podnesete da je zena sposobnija.................naravno da vam je lakse pored slabije.................nema ko da vas zaseni!!!!

e ti si posebno draga...cmok pusica sheeeetjeru nash slatki...

La Compadre018:
a što se generalno tiče žene mogu da budu dosta jake.....samo je potrebno samopouzdanje.....i ja baš volim jake žene......


anoreksija je gadna stvar,ja ne znam zašto žene vole da budu kosturi....ja brate volim obline i gotovo...... ;-) :cry:

dakle volish jake i debele?...hvala ti shto si to podelio s nama...a gotivan ti avatar ko bi reko...

Lexa:
Da da krhke... A odakle kod mene koji ***** ovaj džemper jutros?

lexo o chemu ti govorish?...kakav dzemper brateee?...

moonja:
postoji taj trip obozavanja krhih i neznih devojaka, anemicnih,anoreksicnih, bolesnih ali u nekoj varijanti, kao sto neko voli rumene i jedre. ali, onda kapiram da ti volis u stvati njenu bolest, ili to spolja sto izgleda nezno kao biljka.
meni formulacija krha devojka odmah stvara sliku neke smotane. nesto slabo i tunjavo.
ne svidjaju mi se ni kaubojke. volim ravnopravne, ali u tom smislu da je ipak muska snaga na mojoj strani i da ja osetim da joj pruzam neku sigurnost. e presrao sam, ali to je to...

e nisi super si odgovorio...zapravo sasvim dobar odgovor...nisi presrao super je...e pa ne znam nije mi nekako krhko i tunjavo isto...e i nije to bash moj trip al ti si mushko pa da ti ne objashnjavam uzalud...misim...nego norp poznavao sam curu/icu koja se lozhila na narkomane...znash ono kad dobar momak posrne u pakao heroinske ovisnosti...na one prebrzo stasale mladitje kojima su starija bratja slushala ekv pa i oni od malih nogu odrasli uz vijetnamq...i kao navukli se vechiti buntovnici na pajdo...e takve...misim prichali smo o tome ova definicija to su njene rechi...

Hellen:
Можда је боље купити фикус.....он је тако беспомоћан, нежан, крхак, не може без бриге, нигде не мрда без тебе, треба га неговати, заливати, држати на сунцу, штитити од мраза...
Поред фикуса би се свако осетио као моћан заштитник!

helen prava si...zhena...

vanjusica:
Ne znam sta je poenta? Svakoj zenskoj bebi po rodjenju odstraniti mozak? Ne znam sta si hteo reci. Pa ako se ne osecas dovoljno emancipovanim, samosvesnim, sposobnim vec se osecas ugrozenim od zenskog roda, poradi na sebi. Citaj, uci, trci, radi, zaradi... ili stagod vec mislis da ti moze pomoci da budes bolji.

sad tju biti ko kojot i pitati...a da poradim na tebi?...gradimo se kroz druge ljude i uticajem na njihove zhivote...ovo ono...

?:
umrla je od anoreksije a ne od anemije

e zdravo jagodice...kako si ti?...

Kad_LupimLupim:
Ma samo da su lomne u struku 8)

vjechna ja pamjaaat..


joj shto je dobro provalio sam kako rade tab-ovi na firefoxu...sad ownujem internet...
 

Back
Top