RETROGRADNI MERKUR-KOJI IZBOR ZANIMANJA?

lindica

Obećava
Poruka
70
Da li se negativni utjecaj retrogradnosti merkura može izbjeći bavljenjem nekim zanimanjem koje je u toj simbolici retrogradnog merkura (npr.da li je to revizija) na način da retrogradni merkur ispuca svoju negativnu snagu nespretnosti i problema u izražavanju kroz neku pozitivnu simboliku?nadam se da nisam previše zakukuljila pitanje :D
 
MISIJA:
Ja imam retrogradni merkur na 25.step. blizanaca u 5.polju i odmah da kazem da nikada nisam zadovoljna sobom.Da li to ima neke veze sa tim?

možda ti se događa sobzirom da ti je retrogradna planeta u 5.kući ljubavi da si sklona mirenju i vraćanju na stare veze,jel ti se događa to?čak bi blizanac mogao značiti i puno veza a i da te privlače mlađi muškarci ali mislim da si sklona mirenju sa bivšima
 
lindica:
meni moj retrogradni merkur stvara probleme u smislu da se blokiram u komunikaciji i tad se osjećam glupo,a događa mi se i da zaboravljam npr.imena i da gubim papire,olovke,ključeve,gumice i sl.a što se tiče pisane komunikacije tu mi dobro ide!

Ha ha ha ha ha, vazno je da dobro slusas! Samo dobro slusaj i upijaj sve pametno sto mozes da cujes, imena zapisuj, kljuceve narezi, olovke kupi nove, tebi nije dosadno, po ceo dan zahvalju retrogradnom merkuru mozes da se setkas od kjnizare do knjizare :D . Imas i forum i SMS za komunikaciju, super ti je sad! :D
 
MISIJA:
Ja imam retrogradni merkur na 25.step. blizanaca u 5.polju i odmah da kazem da nikada nisam zadovoljna sobom.Da li to ima neke veze sa tim?

Retrogradni Merkur u Blizancima govori o potrebi razvijanja umeća komunikacije i ostalih sektora kojima vlada znak Blizanaca, kod jačih aflikcija mogući ozbiljniji problemi u tim
područjima.

U 5 polju, spisateljski ili dramski talenat, površan odnos sa decom.
Često kod aflikcija osoba odlučuje ne imati decu ili ih napustiti.

Ja takođe imam retrogradni Merkur ali u 10 polju u Blizancima. ;)
 
mene zanima ako netko zna da li retrogradni merkur u 10.kući u djevici može predstavljati dobru poziciju za bavljenje revizijom sobzirom da me to u zadnje vrijeme kopka a ne znam kojom je planetom predstavljena revizija,čula sam da merkur znači knjigovodstvo a djevica analizu a retrogradnost da nešto radiš unazad pa sam slijedom logike zaključila da bi ta moja pozicija mogla objasniti moju želju za revizijom,ako bi mi neki astrolog mogao pronaći da li je to tako ili ću morati čekati dok se ne otvori tema o retrogradnom merkuru na lepljivoj?
 
Brittany:
Retrogradni Merkur u Blizancima govori o potrebi razvijanja umeća komunikacije i ostalih sektora kojima vlada znak Blizanaca, kod jačih aflikcija mogući ozbiljniji problemi u tim
područjima.

U 5 polju, spisateljski ili dramski talenat, površan odnos sa decom.
Često kod aflikcija osoba odlučuje ne imati decu ili ih napustiti.

Ja takođe imam retrogradni Merkur ali u 10 polju u Blizancima. ;)

A gde je moj merkur, hajde probaj da pogodis, ili ti ili neko drugi ko se razume u astrologiju moze da pogadja, meni komunikacija ide fantasticno a kao da mi sa svih strana postavljaju jastuke da utisaju moj glas, na primer ja hocu da se smejem glasno, da vristim, da podvriskujem, da placem, da pevam, da pricam o svemu, da pitam sve sto me zanima a oduvek to ne nailazi na razumevanje ni kod koga.
 
Mercury Cancer 25°43'47 in house 4 stationary (D) a ovo je značenje IV kuce.

Ovo je kuca opste srece, mentalnog komfora i dusevnog mira. Ona se odnosi na unutrasnji aspekt svesti, emocije, verovanja, intimu i kvalitete srca. Sve ono sto volimo i nosimo u srcu, mozemo videti u ovoj kuci. Ona se takodje odnosi na nase poreklo, okolnosti pocetka i kraja zivota, korene, tradiciju, pretke, i sva drevna, stara i tradicionalna znanja. Sa aspekta znanja, ona upravlja formalnim obrazovanjem. Ipak sve ostalo sto se tice obrazovanja, posmatracete iz 9. kuce koja se posebno odnosi na univerzitetsko obrazovanje. S obzirom da je ova kuca pokazuje okolnosti pocetka zivota, iz nje vidimo i majku, rodjake, a posredno i prijatelje, odnosno, sve one sa kojima smo u vezi i koji nam pruzaju komfor.

S obzirom da je primarna ideja koja lezi u ovoj kuci ideja komfora, iz nje posmatramo i nepokretnu imovinu, kucu, arhitekturu, dom, porodicno okruzenje (ali ne iz aspekta 2. kuce), vozila, zemlju, vodene povrsine, sume, ekologiju i prirodne resurse. Fizioloski gledano, 4. kuca se odnosi na srce, pluca i grudi.

Ovo je i okultna kuca jer predstavlja religioznu svest, ispravnost i posvecenost na duhovnom putu, i posredno vra}anje u same korene svog najunutarnjijeg bi}a.

Znači li to da sam ja škrta na emocijama, nesigurna i nezadovoljna svojom porodicom!? Ima li neko komentar...
 
imam merkur na 20° device ukvadratu sa marsom iz blizanaca i neptunom iz strelca, nemam problema sa usmenim izrazavanjem cak sam u tome jako dobra, sa pisanom rijecju tu i tamo..ali sam zato majstor rasijanosti, stalo nesto zaboravljam i gubim, desava mi se da citam nesto i da jednostavno (ne znam ni sama kako) previdim najbitniju stvar u tekstu, kao da je uopste nema....sto se tice retrogradnog merkura i izbora zanimanja, mislim da treba uzeti u obzir kompletan horoskop, ne mislim da bi on sam kao takav mogao imati neki bitan uticaj. znam vise ljudi sa retrogradnim merkurom i svi imaju razlicita zanimanja.
 
da li neko zna sta znaci retrogradni merkur u ovnu, na 23°11'26, u 11. kuci.
u konjunkciji je sa suncem, opoziciji sa plutonom, kvadratu sa marsom i trigonu sa saturnom i neptunom...
i imate li neki savet za profesiju kojojm bih mogla da se bavim?
hvala unapred na odgovoru....
To definitivno ne može da se procenjuje samo na osnovu Merkura, pokušaj na temi Posao, karijera, novac, recimo.

Mercury Cancer 25°43'47 in house 4 stationary (D) a ovo je značenje IV kuce.
...
Znači li to da sam ja škrta na emocijama, nesigurna i nezadovoljna svojom porodicom!? Ima li neko komentar...
To zavisi od cele 4. kuće, vladara i Meseca u aspektima, dakle opet nije direktno vezano za ovu temu :) Izuzev što je tvoj Merkur u stvari stacionarno direktan pa je samim tim vrlo jak (stacionarno direktna planeta = vrlo spora, izgleda kao da se ne kreće pa odatle i naziv stacionarna, i uskoro kreće iz retrogradnog u direktno)

imam merkur na 20° device ukvadratu sa marsom iz blizanaca i neptunom iz strelca, nemam problema sa usmenim izrazavanjem cak sam u tome jako dobra, sa pisanom rijecju tu i tamo..ali sam zato majstor rasijanosti, stalo nesto zaboravljam i gubim, desava mi se da citam nesto i da jednostavno (ne znam ni sama kako) previdim najbitniju stvar u tekstu, kao da je uopste nema....sto se tice retrogradnog merkura i izbora zanimanja, mislim da treba uzeti u obzir kompletan horoskop, ne mislim da bi on sam kao takav mogao imati neki bitan uticaj. znam vise ljudi sa retrogradnim merkurom i svi imaju razlicita zanimanja.
Da, zato za rasejanost nije dovoljno "optuživati" samo Merkura, jer tu je i 3. kuća :)
Btw znam vrlo sličan primer tvom (mislim na Merkura), vrlo inteligentna i nezamislivo rasejana osoba :lol:
 
Dok sam bila mladja i isla u skolu i kasnije na fakultet nekako sam bila istraumirana usmenim izlaganjima itd...

Kasnije od neke 24.godine pa do sada sam uspela da savladam, naravno polako, taj strah od pojavljivanja pred vecom publikom zahvaljujuci svom poslu (prevodilackom) tako da se vremenom izgubila ta trema i blokada...

Kada prevodim pismeno mislim da tada najbolje koristim retro merkura jer se vracam vise puta na tekst da uoblicim recenicu, itd. Kao i kada citam nesto npr. evo astrologiju u stanju sam po 5 puta da procitam nesto sto me zanima dok ne "sazvacem" :)

Posto mi je Merkur Retro vladar 7polja kod mene se to ispoljava ne vracanjem na iste "muskarce" vec na iste deja vu situacije...npr. prepoznajem recenice, osecanja, poglede, misli, a u pitanju su naravno 2 razlicita ili 5 razlicitih muskaraca...oni su kao preslikani u odredjenim okolnostima...i naravno ponavljam iste greske :( E to jos nisam naucila verujuci da nisu bas isti...kad ono...:( Nazalost jesu.


21bq7ah.jpg
 
Poslednja izmena:

Back
Top