KOLIKA JE KAZNA

boemka

Obećava
Poruka
62
KADA SAM SE KRETALA IZ SPOREDNE U GLAVNU ULICU NA SAMOJ RASKRSNICI JE BIO PARKIRAN AUTOMOBIL OD KOGA NISAM IMALA PREGLEDNST DA LI U MOM PRAVCU IDE NEKI AUTOMOBIL.ZATO SAM NASTAVILA DA SE KRECEM SPORO DA BIH DOSLA NA TACKU PREGLEDNOSTI,ALI TOG MOMENTA NA MOJ AUTO JE NALETEO AUTOMOBIL I ETO UDESA.POLICIJA JE IZVRSILA UVIDJAJ.STA MISLITE KOLIKO IZNOSI TA MOJA KAZNA.POLICAJCI SU MI REKLI DO 50.000.DA LI JE MOGUCE?
 
Pa sto ste uposte zvali policiju?mogli ste jednostavno da popunite papir za slucaj nezgode,.gde bi ti priznala krivicu......i nemas nista da placas...tvoje osiguranje sve isplati....ovako moras da platis troskove izlaska policije.....Sad neznam ako je to drugacije u Srbiji,ali nevidim sto bi se razlikovalo......
 
Problem je što bez izlaska policije, plaćanje može bez osiguravajućih društava samo. Dakle solrano što bi se reklo, ja tebi ili ti meni. Ako hoćeš da naplatiš od osiguranja, onda ti treba policijski zapisnik.
 
Pa i nije baš tako, zavisi od visine štete. Meni izgleda da je ona kriva, ali mi 50.000 izgleda puno za kaznu, čini mi se da bi to mogla biti šteta. Ako je kriva plaća kaznu, a tuđu štetu osiguranje, svoje auto popravlja sama ako nije kasko. I zapisnik se plaća.
 
Zapisnik sigurno može da se podigne kao što reče @intra, ali poziv za sud jako teško jer to više nije u nadležnosti policije već suda, tako da ti praktično treba neka veza u sudu da te obavesti koji sudija ti je određen i da onda zamoliš nekoga da ne dostavljaju poziv, nego da ćeš doći po njega. Jako komplikovano.
 
Pre svega mislim da je trebala da navede u svojoj izjavi vozilo zbog kojeg nije imala preglednost i onda da se trazi odgovornost ili vozaca tog vozila (ako je vozilo bilo nepropisno parkirano) ili nadleznih sluzbi koje su dozvolile takav nacin parkiranja.
Dalje, 50 000 je smesno i prica za malu decu... pa 50 000 ne dobijes kad ubijes nekog :?

@Wuestenkoenig

Kod nas je malo drugacije. Kod nas se ne placa izlazak policije, tj placa se ali ne kao "izlazak na lice mesta" vec se sam zapisnik placa. Nazalost "papir za slucaj nezgode" kod nas ne postoji. To ustvari predstavlja policijski zapisnik znaci opet mora zvati policiju. Osiguranje se moze naplatiti iskljucivo uz policijski zapisnik o nezgodi kao i uz dokaz da nije bila pijana. E sad... to meni deluje malo nelogicno da policija dodje i ne pokrene prekrsajni postupak, a opet potreban je njihov zapisnik za naplatu stete...

I na kraju... sto se tice preuzimanja zapisnika i sudskih poziva, za zapisnik je vec napisano, i kada ga budes uzimala pitaj kada ce poslati prijavu u sud pa u to vreme odes do suda raspitas se ko je dobio tvoj predmet nadjes tog sudiju i pitas ga kako da taj poziv dobijes na ruke ili na neku drugu adresu.
 
Pa posto je boemka moguce da je pila :D
Drugarice boemka, samo opusteno, ako vam je prvi prekrsaj dobicete kaznu jedno 8000 dinara plus jos jedno 1000 din troskovi suda i slicno i oduzimanje dozvole na godinu dana uslovno.
A policija mora da napravi zapisnik da bi osteceni mogao da naplati stetu. A i bolje je za pocinioca stete, jer osiguranje pokriva stetu. E sad to oko pisma i adrese, budite dobri sa postarom, sta reci...
 
Ljudi :roll:

Dovla je potpuno u pravu sto je rekao da krivica mozda nije njena. Cim sam poceo da citam temu isto sam hteo da napisem. Ako se dobro secam, cini mi se da cak i u zakonu stoji jedan deo koji u takvim situacijama tereti lice koje je omelo redovne uslove saobracaja (sto u stvari ovde i jeste slucaj).

Zasto je vozac npr duzan da kad mu auto stane na putu, ne moze da ga skolni u stranu potpuno, ostane delom na kolovozu... zasto mora da stavi trougao na dovoljnoj razdaljini od auta? Remeti redovne uslove saobracaja i duzan je da bar preduzme neke mere bezbednosti.
Tako ti je i ovde bilo. Neki lik ostavio kola na cosku raskrsnice i zatvorio preglednost totalno. I sta sad? Ako su mu se kola pokvarila, pa je tu silom prilika, onda neka stoji pored kola i obavestava vozace iz bocne ulice, kad je glavni pravac slobodan za skretanje, dok ne dodje shlep sluzba da ga odvuche. Jock, lik se parkirao tu, bole ga. I onda si ti kriva jer nisi MOGLA da vidis dal uopste neko nailazi. U ovakvoj situaciji je nemoguce stati na liniju preglednosti, jer kola sa glavnog pravca prolaze jako blizu parkiranog automobila.

Poznate su mi ove situacije dobro i kad god vidim neku budalu da tako stoji na raskrsnici, gledam da se dobro izmaknem od njega, bas da ne bih naleteo na nekog ko se muchi da izviri.

Ukratko, sestro... tebe su gadno zaebali kad su ti rekli da si kriva.
 
@KLL
Nisu je zajebali... izjava moze da se promeni vec pri prvom sastanku sa sudijom... svakako ce je sudija pitati da li je ostala pri istoj izjavi... jedino sto mozda nece ici na ruku je to sto verovatno nije zapamtila koje vozilo joj je smetalo a jos manje da je zapamtila broj tablice ;)
 
Slazem se sa KLL - om. Lik koji je ostavio vozilo tako da je bilo nemoguce da se sa sporedne ulice normalno ukljuci u saobracaj je po meni kriv za sudar. Vozac koji se ukljucuje u saobracaj iz sporedne ulice koja nema prvenstvo prolaza a koji nema pregled na mestu obaveznog zaustavljanja je duzan da polako dodje do tacke na kojoj ima pregled sto u ovom slucaju nije bilo moguce. Postoje pravila parkiranja na raskrsnicama koja govore o udaljenosti parkiranog vozila od raskrsnice koja se odnose na bas na preglednost koja je primarna kada je saobracaj u raskrsnici u pitanju. U pitanju je klasicno ometanje ucesnika u saobracaju koje je dovelo do sudara i kada je policija ipak dosla trebalo je to napomenuti jer je vrlo bitno da udje u zapisnik kao i da se krivac pozove na odgovornost.
 
Na tvoju zalost,moguce je,narocito ako si imala znak STOP i ako si uz to bila pod dejstvom alkohola.Vozac vozila koje ti je zaklanjalo vidik nema veliku odgovornost jer nije direktno ucestvovao u udesu (na zalost to je praksa naseg pravosudja).Naknada stete vozacu koji te je udario izvrsice se preko tvog osiguranja.
 
Onaj ko je ostavio nepropisno parkirano vozilo sigurno je krivac (bar delimični) za nezgodu. Ono što je bitno je da si bar zapamtila registarski broj tog vozila, a ako su ga i policajci uslikali kada su radili uviđaj, onda ćeš moći to i da dokažeš bez nekih velikih problema.
 
Pa ja se sa takvim situacijama da mi druga ,parkirana kola ili kuca,zgrada,suma,kamion sa kupusom i krompirom(dzak krompira 20 kg 18 din kilo),zaklanjaju vidik kada ulazim u ulicu iz sporedne gde imam znak stop,srecem svaki dan,polako izvucem auto na tacku gde mogu da vidim,pomerim se unapred,uostalom i onaj koji nailazi ce da opomene sa sirenom.
Nije da ti ne verujem ali moze da bude relativno koliko si ti to sporo izvlacila auto u ulicu u koju si htela da se ukljucis.
 
Sve to stoji, ali nisu sve ulice takve da ti mozes da izvuces auto na liniju preglednosti, a da ne ukrades pola trake onome ko nailazi... takodje nazalost kod nas ne radi bas svima sirena... ;)
 
Ako se utvrdi da si izazvala saobraćajnu nezgodu zato što nisi propustila vozilo sa pravom prvenstva, možeš biti kažnjena od 12.000 do 50.000 dinara, kao i zabranom upravljanja od 3 do 12 meseci. Tako je po zakonu. A u praksi očekuj oko 20.000, ako ne smisliš dobru priču da se opravdaš, jer po ovoj koju si ispričala, ti si izazvala nezgodu. Što se tiče nepropisno parkiranog vozila, njega treba da juri tvoje osiguranje, jer ono ima doprinos u celoj priči pa treba i da snosi deo štete. Ipak, ono nije uzročnik, već ti, jer uprkos lošoj preglednosti nisi smela da ugroziš ostale učesnike u saobraćaju.

Savet - angažuj advokata.
 

Back
Top