domenikanska republika

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
blas:
jel ko kad bio tamo trebaju mi neke informacije kao dal ima tamo skola za strance i kolko se sve to placa ili ne daj boze lijecenje i koji je najljepsi dio za zivljenje
Bila sam na odmoru prosle godine,i nesto nisam stekla utisak da imaju dovoljno skola za sebe,a ne za strance,uzasno je siromasna zemlja.Tamo bi mogao da radis kao instruktor ronjenja i to bi bilo ok placeno,ne znam da li bi mogao nesto drugo da radis,mozda po hotelima,ljudi koji rade po hotelima moraju da znaju bar spanski,engleski i jedan od ovih jezika:italijanski,francuski ili nemacki...
Mislim da su svi delovi lepi,po meni je lepse blize obali,jer na kopnu vec vidis koliko su siromasni i koliko su im losi uslovi za zivot,pa su mesta na obali,uglavnom u blizini hotela malo bolje stojeca,jer velika vecina stanovnistva u tim mestima radi u hotelima,i to je,koliko sam ja ukapirala,najbolje placeno.
Plantaze secerne trske su svuda,pa dosta ljudi radi i na njima.
Mozda da odes tamo sa vec zavrsenom skolom,kao neki lekar,ili,ne znam vec sta radis,pa bi onda mozda mogao fino da se zaposlis,ne znam...
 
Iako nisam bio u Dominikanskoj republici mislim da imam neke priblizne podatke.
Kao u svim latinoamerickim zemljama i tamo imas dva izrazito razlicita drustvena sloja a srednja klasa ako je uopste ima je na ivici siromastva.
Veoma mali broj familija poseduje skoro sve i mozes da zamislis kako dobro zive, vec spomenuta srednja klasa (drzavni sluzbenici, profesori, zanatlije sa svojom proizvodnjom) imaju jedan relativno udoban zivot (kucica u cvecu, bastovan, sluzavka skola za decu)ali u isto vreme bas nikakvu sigurnost da ce to i da traje tako da je svaki dan ustvari teska borba za opstanak. O radnicima i seljacima da nepricam to je uzasna sirotinja i stalno na ivici gladi.
Kao parametar radnici u hotelijerstvu (sobarice, konobari, majstori) zaradjuju oko 120-150 $US mesecno, solidna skola kosta isto toliko mesecno.
Konsultcija kod lekara je oko 20$US i onda sledi sve ostalo analize, druga konsultacija pa lekovi. Jedan grip kosta oko 60 - 100$US
A zemlja je sigurno lepa i egzoticna pa je treba posetiti.
Pozdrav Dujka
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top