STANOVANJE SRBA U BECU

Neca-Bec

Početnik
Poruka
10
Ljudi....trebaju mi informacije ako neko zna i moze da mi napise.Od Januara treba da iznajmljujem stan u Becu na 3 mjeseca, pa me zanima, da li neko zna kako se krecu cijene stanova? Sta to podrazumijeva? Kad sam ja potrazivala na netu-uvijek neka kaucija? Kakva ba kaucija? ! Jel mora neki ugovor da se sklopi kad iznajmljujes stan? Kako da znam da me neko ne prevari? Da li se mogu namjesteni stanovi iznajmiti (sa namjestajem) ?[/FONT]
Ako imate informacije, iskustvo ili linkove bilo bi super![
:grin:
 
Hvala vam za linkove :D A sto se tice stanovanje Srba u Becu, nisam mislila nista lose-vec mi pade na pamet da ih je tamo jako puno i da bi mozda neko odande imao korisne informacije. I da! Ja ne znam njemacki tako da se tesko snalazim na njihovim sajtovima. Al u svakom slucaju hvala vam na linkovima :D
 
E, ja sam uzela namesten stan prosle godine. To za kauciju, pa kad dodjes ako nadjes stan moras da potpises ugovor da ces blejati tu neko vreme. I to je to. A sad, zavisi u kom delu Beca hoces da zivis. Ja sam u 6. bezirku, i moj stan je oko 95 kvadrata, i ja ga placam 900 evra mesecno. Eto okvirno da ti kazem. Ali mozes da nadjes i jeftinije. Ja licno najvise volim 2. bezirk , predjes preko mostica i vec si u prvom, a i tu su jeftiniji stanovi. Ako volis da budes okruzena Jugovicima, tu su 15. 16. bezirk, mada Jugovica ima svuda! Videces.
Markelja, meajin ata? :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
 
Sve sto si navela stoji...znaci mozes da nadjes namesten stan,mozes ali i nemoras da pravis ugovor(na crno),kaucija je obicno 3.mesecne rate daje se obicno vlasniku stana odnosno zgrade..postoji i takozvani Ablose ili ti ulaz koji opet moze a ne mora da postoji koji trazi predhodni stanar za ulozena sredstva u stan(renoviranje,namestaj)Sve je relativno i zavisi ustvari kakav stan trazis i kojim novcem raspolazes?Predpostavicu da trazis nesto jeftino.....recimo garsonjeru mozes da nadjes za 250e mesecno+ 3x250e kaucija
 
Posto vidim da imas problema sa nemackim evo ti neki osnovni pojmovi koji mogu da pomognu...........................Altbau-stara gradnja(sve preko 50god) ,Mietwohnung-stan za izdavanje , ,Eigentumswohnung-stan u vlasnistvu ,Betriebskosten (BK)-komunalije ,unbefristet-neograniceno ,möbliertes-opremljen namestajem ,Möbel-namestaj
 
Jao Divno sto ste se javili! :D Hvala puno na informacijama! Meni nije vazno koji je bezirk samo da imam pristojan (citaj namjesten) stan. Naravno da bi mi prijalo da je sto povoljniji i u redu je da i 400 eura mjesecno placam, ali za tu kauciju ne znam kako da se iskesiram i ko mi garantuje da ce mi taj gazda vratiti pare? Moze i garsonjera. A jel gazda-vlasnik naplacuje po broju stanara? Npr. ako bi zivjela sa deckom da li bi mi kirija u stanu od 400 eura kostala vise? Znam da je pitanje glupo, ali ako je stan mali, mozda gazdi to nebi odgovaralo.
 
Jos nesto. Imate li predlog kako da nadjem te stanove? Da li ovako preko neta ili tamo kad dodjem? Mozda bih mogla platiti nocenje u nekom hostelu kratko dok ne nadjem nesto.

R.Z kako si ti nasla stan? Jel iz Beca? Da li znas mozda nekog ko bi mi izdao stan na 3 mjeseca od januara?

Wuestenkoening hvala za rjecnik :) da znas da sam se pitala i mislila sam da je mobiliert = namjesten. Imas li ti neki prijedlog kako je najbolje da uzmem stan tamo?

HVALA VAM PUNO ! :)
 
Neznam sta da ti kazem :-( Kad bi trazila direktno stan prosla bi jeftinije,opet tako se tesko nalazi......ipak gledaj preko agencija...samo moras da se raspitas hoce li oni ugovor na tri meseca?Mozda bi ta tri meseca mogla da nadjes i sama bez ugovora i kaucije.....ali to ti je rizik.....a i moras negde da se prijavis!Sve u svemu za 400 naci ces pristojan stan :D Nema veze koliko ljudi stanuje,nemoj da brines ;)
 

Back
Top