Plac kod beba

sanika

Obećava
Poruka
69
Moja beba kao sto sam vec jednom prilikom u jednoj od tema rakla je mnogo placljiva.Samo place i place. Nije gladna jer lepo rucka,nije mokra,kad su grcevi ja prepoznam jer vidi se kad je boli. Sa lekarske strane sve provereno ,beba napreduje ,analize sve ok. A ona place i place,tj.ima momenata kad nije tako npr.dok je presvlacim voli to, kad je gola, ujutru kad se probudi voli kad joj pricam ,smeska se, ali sve to traje kratko.Uzmemo je u ruke i opet nije zadovoljna,ima odgovarajuce poze u kojima samo miruje ali ruke po ceo dan otpadaju.Ni na tren nisam mirna, klackam ,ljuljam ali uzalud.Cucle sto promenismo nece nijednu, lezaljku klackalicu imamo i to ne vredi.Samo se vrpolji, mrda ,hoce da ustaje a tako mala prosto mi cudno. Da li je neko imao slican problem i kako ga resio?Da li je beba po prirodi takva?Ona ima samo 2 meseca. Do kad ce to potrajati i da li ce steci tu ruznu naviku u ruke? Unapred hvala!!!
 
грчеви у стомаку код деце знају обично прођу после 6 недеља, али код моје млађе су трајали два ипо месеца. Напила се плантекс чаја за то времееее.....
После је престало то дрекање, и касније је била врло мирна беба....(бар што се плакања тиче)...

Посаветуј се са лекаром око тога. Ако нису грчеви, можда би требало да се обратиш у развојно саветовалиште.

А можда јој само ти преносиш своју нервозу....ко зна?
 
Иначе, моја старија је била одличан барометар. Да пре него што почне кошава, и док год траје, она је узнемирена. Чим престане ветар, она се смири!
 
a) mozda joj je vruce- beba jeste mala ali ne treba je trontati i ne valja da soba bude pretopla, tacnije ne valja je dogrevati a ako imate radijatore obavezno stavite cancice sa vodom
b) necu da te plasim ali, mene su iz bolnice otpustili sa upalom uha, ja plakala, plakala, mama me nosala, doktori vrteli glavom i govorili da ona preteruje jer sve bebe placu....utem ja dobijem kilu i oni poumljaju da men mozda ipak nesto boli i otkriju upalu...vrate kilu ali meni se opet ukljesti te sam sa nepuna dva meseca operisana
c) nebi trebalo da je nosis po ceo dan- nevicice se ako vec nije a II pa i ti treba da se odmoris
d) mozda bi mogla da probas sa nekom laganom muzikom ili onim vodenim zvucima
e) takodje mozda bi mogla da probas da joj premestis krevetac
 
Ja samo da dodam ako se ne ljutite,bebe poviseno reaguju na duvanski dim.Nasoj komsinici je na ovo skrenuo paznju pedijatar kao moguci uzrok placa te je ona zabranila ******* u celom stanu.Beba jeste mirnija ali ne znam da li je to zbog cistog vazduha ili je proslo samo od sebe,samo znam da komsija bebin tata uredno pusi na terasi ........... :wink:
 
Ako beba voli kad je golisava, mozda joj je stvarno toplo kad je obuces, ili je nesto steze ili zulji. Mozda ne voli da je sama, pa pokusaj da je stavis u sobu gde je ostatak porodice. Neka bude ukljucena muzika, radio ili tv. Moja cerka je spavala po ceo dan u kolicima koja smo vozali iz jedne prostorije u drugu.
Na nosanje se lako moze navici, pa to izbegavaj. Radije je nosi u bebi nosiljci (kengur nosiljka). Tako moze da cuje otkucaje tvog srca i tvoj glas. To ce joj biti poznati zvuci od pre rodjenja.
Ako place stalno, i ne spava i ne jede kako treba - onda moze biti bolest. Ali koliko sam razumela, ne verujem da je to.
 
Jede aptamil,vestacko jer ja nemam dovoljno mleka.Dojim je kad vidim da mi nadoslo mleko ali je to redje.Nije to ,dodala je za mesec kilo i dvesta.Sve smo sproveli od navedenog.Evo malopre da crkne dete od placa.SUTRA CEMO OPET KOD DOKTORA JER SMO U PANICI!
 
bez nadimka:
Ako beba voli kad je golisava, mozda joj je stvarno toplo kad je obuces, ili je nesto steze ili zulji. Mozda ne voli da je sama, pa pokusaj da je stavis u sobu gde je ostatak porodice. Neka bude ukljucena muzika, radio ili tv. Moja cerka je spavala po ceo dan u kolicima koja smo vozali iz jedne prostorije u drugu.
Na nosanje se lako moze navici, pa to izbegavaj. Radije je nosi u bebi nosiljci (kengur nosiljka). Tako moze da cuje otkucaje tvog srca i tvoj glas. To ce joj biti poznati zvuci od pre rodjenja.
Ako place stalno, i ne spava i ne jede kako treba - onda moze biti bolest. Ali koliko sam razumela, ne verujem da je to.
Koliko sam slusala pedijatre kengur ne bi smeo pre navrsenih 6 meseci! Nek me neko ispravi ako gresim!
 
Sanika, bas mi je zao sto se tako mucite i bebica i vi.Majka mi je pricala da je isto to dozivela sa mojim bratom kad je bio beba.Bila je ocajna, ni dan danas ne zna sta mu je stvarno bilo.Kaze da je jedva prezivela taj period, koliko je to bilo maltretiranje za sve - i za njega i za njih.Znaci - meseci bez spavanja i beba koja danonocno place! :shock:To je proslo za nekoliko meseci, a on je izrastao u normalnog, zdravog coveka.Enigma je ostala.Znam da ti nisam pomogla, ali bar da znas da nisi usamljen slucaj.
 
Goscica:
Koliko sam slusala pedijatre kengur ne bi smeo pre navrsenih 6 meseci! Nek me neko ispravi ako gresim!

Нама је ортопед баш препоручивао кенгур носиљку!

После 6 месеци је већ тешко вући дете у кенгур носиљци...:roll:
 
Goscica:
Sanika, bas mi je zao sto se tako mucite i bebica i vi.Majka mi je pricala da je isto to dozivela sa mojim bratom kad je bio beba.Bila je ocajna, ni dan danas ne zna sta mu je stvarno bilo.Kaze da je jedva prezivela taj period, koliko je to bilo maltretiranje za sve - i za njega i za njih.Znaci - meseci bez spavanja i beba koja danonocno place! :shock:To je proslo za nekoliko meseci, a on je izrastao u normalnog, zdravog coveka.Enigma je ostala.Znam da ti nisam pomogla, ali bar da znas da nisi usamljen slucaj.

Е, мој сестрић се драо и драо...(мада мислим да је мама била мало неровзна, ипак прво дете у породици...па се треба снаћи)...
Често се будио, и увек је јако мало спавао (такав је и данас као момак)....Хтео је да спава једино ако га ставе на стомак и возе колицима по што труцкавијој калдрми! :lol:
Често су га и ноћу, ко манијаци, возали по граду! :lol:
 
Hellen:
Нама је ортопед баш препоручивао кенгур носиљку!

После 6 месеци је већ тешко вући дете у кенгур носиљци...:roll:
Ja skoro gledala na tv pedijatra-ortopeda pricao o dubku i kenguru.Kaze dubak nikako pre 9 meseca, a i tada los za dete (vec sam pisala - da ne ponavljam zasto), a kengur posle 6 meseca i to da beba bude okrenuta licem ka majci zbog polozaja kukova...E sad za nosenje si u pravu, verovatno da otpadaju ledja.Kazu zato za onu maramu da je mnogo bolja...
 
Hvala vam ,sve mi ovo puno znaci. Goscice zaista je mucenje, to je nezamislivo ,i psihicki i fizicki ubija. Bili smo kod dr.sve je savrseno dobro, kaze da su samo grcevi jer kod nekih beba se tako odrazava ,jako bolno i duze. Sta cu ,moramo da izdrzimo!!!
 
Mi smo za grceve koristili nekoliko "fora". Grejali smo ga fenom, a osim toga, cula sam da takvi jednolični zvuci smiruju bebu, pa je valjda i to uticalo. A mojoj prijateljici i doktorka rekla istu stvar. I drugi metod, cupkali smo ga do iznemoglosti, sedeći, na kolenima. I treći, legneš pa staviš bebu stomakom na tvoj stomak i tako se ugreje i smiri. I mi smo prošli kroz isto, najgore je, čini mi se, bilo oko 11 uveče, tad se najviše drao. Ali sve se brzo zaboravi, da ne poveruješ.
 
LJUDI STA DNA RADIM DA MI BEBA NA 5 MIN.POLEZI MIRNA U KREVETCU.KAKO DA JE NAVIKNEM NA TO.DA LI JE JE PUSTIM DUGO DA PLACE?NEGO I TO PROBAH PA DETE HTELO DA CRKNE. NE ZNAM VISE,ZNAM SAMO DA LUDIM I NE ZNAM STA DA MU RADIM DA BUDE MIRNA.
 
А да ли си пробала да је ставиш у креветац и да седиш поред ње, држећи је за руку или гладећи по глави? Можеш и да јој певаш или причаш, да је умири.

Ух, сад сам видела да има око 2 месеца .... мени је помагало да бебу ставим на груди, онда брзо заспи и само је после лагано пребацим у креветац. Од првог дана спава у кревецу, никад није била у кревету.
 
Isti slucaj kao kod mojih kumova. Mala je imala grceve (oni mogu da potraju i do 7 meseca), sad su grcevi prestali, opet cesto place, inace je zivahna i slatka beba. Mama joj je imala traumaticni porodjaj, bila je bas nervozna, moze i to da ima veze. Najbolja fora sto kad dodju gosti, ona se smeje i ne place uopste. :lol: A od nosenja bebe, mami je izasla koska na ruci, ja nisam mogla da verujem. :shock:
Mislim, da ce to da prodje samo od sebe, al' to je stvarno iscrpljujuce i za roditelje i bebu. :-(
 
a da date detetu nešto protiv grčeva?
i neka plače, neće da crkne bre!
nemoguće je da su non stop grčevi,
ta mala čedovišta brzo nauče na ruke;)
ne dajte se, ne ono vas da vaspitava nego vi nju!
neka plače, neće to dugo trajati.max dva dana negodovanja!
od toga deca rastu!
 

Back
Top