Sklapanje konfiguracija

Petica

Zainteresovan član
Poruka
163
Drugari, interesuje me kako tipovi koji sklapaju nove konfiguracije i prodaju ih imaju racunicu u odnosu na kupovinu gotovog kompa iz firme registrovane za prodaju racunara.
Znaci ljudi daju garanciju na svaku komponentu, ali nije mi jasno na koju foru nabavljaju da bi im se isplatilo. Da li moraju da poznaju nekoga ko radi u nekoj firmi. Ovo pitam jer sam cesto u situaciji da me ljudi pitaju za kupovinu, pa ako mogu i ja negde da se uglavim da nabavljam delove i prodajem, rado bi to uradila.
By the way razumem se dovoljno u racunare, to mi je struka i to radim svakodnevno.
Obzirom da mi do sada niko od poznanika nije dao odgovor na ovo pitanje (cuvaju se ljudi konkurencije) nadam se da cu na forumu naci entuzijaste koji bi mi mozda razjasnili ovu misteriju i eventualno me spojili sa nekim za saradnju.
Veeeeeeeliko hvala
 
Evo da pomognem buducoj konkurenciji.
Racunica je svakako manj i tesko se moze preziveti, ali to ti dodje kao neki second/hobby job.
Nije neka zarada, ali nije ni da nema.
LM, ja uzimam robu od firme kod koje ne mozes dobiti povlascene cebe niti uopste uzimati robu kao fizicko lice. Onda je moj ortak koji drzi igraonicu poslao PIB i zahtev za upis radnje u registar (da sve bude legalno) i preko njega sve to uzimam (tj. ja porucujem sta mi treba, oni dovoze na adresu koju ja kazem, a posle toga ortaku isplatim ono sto on treba da plati jer ide iskljucivo preko racuna).
On naravno ne moze da prodaje preko racuna, vec sve prikazuje kao nabavka robe za igraonicu.
Tako kod mene funkcionise, bar za sad, a imas i jos kombinacija, pa pitaj sta te interesuje.
Sto se tice dilerskih cena kod vecine firmi, ne verujem da ih mozes dobiti bez neke prijavljene radnje, ali telefon u ruke, pa kreni od firme, do firme i raspitaj se.
Ima tu jos nekoliko kombinacija, pa pitaj sta te interesuje.
 
Ako imas nekog ko ti radi u firmi (nekog ortaka, rodjaka) mozes dobiti dilerski cene (barem ja toko dobijam :) )... Kad kupujes jednu dve stvari i nije neka usteda ali kad se kupuje cela masina moze da se ustedi... Ne znam kako se isplati nekom preko oglasa da prodaje novu masinu i da pri tome zaradi...

ps: mozda nisam bas najbolje razumeo ovu temu ali... sta da se radi :)

Sto se saradnje tice to moze.... Kontaktiraj Buggy-a pa da te zaposli kod nas u firmi... :) :)
 

Back
Top