Junachki Amaterizam

stralebg

Početnik
Poruka
5
Svaki put kada se desi neki zlochin ili strahota neminovno se pomene da to vishe ne sme da se dogodi! Svaki korak za jednim je istorija! Ne treba propushtati stvari koje se ne ponavljaju, isto kao shto se ne sme zaboraviti da je potonji sud kontradiktoran inteligenciji. Magistra vita est je par exccelans znanja, ali ucheni ne smeju koristiti antitezu iste radi smirivanje savesti. Etichki je reci da se genocide ne sme ponoviti, ali istorijski je neminovno da se on ponavlja. Gradacioni element je ne bitan ako se uzme u obzir stepen drushtvene anomije koji mu predhodi. Ono shto mi svi treba da se zapitamo je, u kakvom mi to drushtvu zivimo kada nismo mogli da vidimo tako neshto trulo u drzavi Srbiji! Sistemske devijacije su dovele do izranjanja socijalno-mentalnih devijacija, drushtvo je palo ispod nivo ponosa, istorija ce pamtiti samo sveltli junachki amaterizam Zorana Djindjica u poslednjix 15 I vishe godina. Ono shto nas odredju je vechna pomisao da su svi u ponechemu kao svi drugi u nechemu kao neko drugi a u stvari kao niko drugi. Ako to drushtvo ne prihvati socijalna asimilacija ce biti vechito nepotpuno zbog propushtanja personalizacije, na ushtrb mladih intelektualaca koji ce na svojim plecama morati da naslede napacenu drzavu Srbiju koja u svakom sluchaju ima ulogu loshe ostavishtine gde pasiva naveliko nadmashuje aktivu. Ono shto je aktivno u nas je samo svest da mi jesmo! Dacu sebi pravo da pomenem jedno razmishljanje o referndumu kao digresiju na potonji sud! Dve sredjnovechne gospodje prolazeci Nushicevom ulicom prichaju o referndumu. Tek ce jedna odluchno : “ Ja cu da glasam za ustav! “, nakon ochekivanog : “ A zashto “ sledi umobolno objashnjenje : “ Zato shto ona Dulicka ne podrzava taj zakon!!? A ona je znash Hrvatica “. Da li ljudi stvarno umiru kada su najpametniji ili kad ih sve boli od gluposti!? Chak I da poverujm da je taj ustav dobar, ne bih izashao na referendum chisto da se ne bih izjednachi sa takvima. Ono shto me identifikuje kao politichkog chinioca je politichka samosvest, ono shto me identifikuje kao gradjanina Srbije je kuluturno istorijska svest o posebnosti svog naroda, ono shto me idetifikuje kao choveka jeste srodna razlichitost. Kada se ovo sve instrumentualizuje pa od politichke samosvesti nastane samosvesna politika od nacionalnosti shovinizam a od razlichitost ne prihvatanje ne slichnog stvori se takav matori metuzalem koji kada iznese svoje mishljenje moze samo da se pomisli : “ Shteta shto udishesh dragoceni vazduh!” I ne mislim da je moje mishljenje suvishe oshtro jer ako jedan doctor nauka na svom ispitu moze da izjavi : “ Danas svaka budala pishe ustav “ onda I ja mogu da kazem da danas svaki penzioner moze da glasa!? Da nije tuzno bilo bi istino, tu bakicu sigurno sve boli kako je glupa, ali nisam ja onaj koji je spreman da sve to apsorguje radi tolerancije, I to prema nekome ko je sigurno u zivotu jedino znao pitu krompirushu dabro da napravi! Razgovor sa vama gospodjo je bio ni malo prijatan a skoro pa bolan, je bilo poslednje shto sam ja rekao gore navedenoj n.n. gospodji. Na shta sam dobio : “ Djubre jedno balavo govnjivom motkom bih te tukla! “ Da nije ladne trajne I zagushujuceg moshusa verovatno bi njen karakter mogao odokativno da se proceni.Ali eh… Bash kao shto I Kenny u svakoj epizodi umire, kao shto ne znamo ko je Kartmanom cale tako nikada necemo znati kada je pamet umrla I shta josh ne znam da bi otkrili ko nas je to tako zdravo pojebao u mozak, da li Tile, Sloba ili Koshtunica da smo tako nedovrshen narod!?!
 
Dovoljno je da si samo procitao ovu recenicu: "....istorija ce pamtiti samo sveltli junachki amaterizam Zorana Djindjica u poslednjix 15 I vishe godina........" pa da shvatis o cemu se radi, a i shvatio si na jedini moguc nacin- svoj!
Tekst je pismen i odaje obrazovanog, ali i uskogrudog coveka.
I, da ne napisa ovo sto sam citirala, mozda bi me i zainteresovalo da procitam s vise paznje, ovako, mucni pa prospi, i pored komplimenata sto uputih!
 
inagadadavida:
E, da se covek setio , da ubaci bar jedan mali pasus o Vjekinoj "Dzekson dijeti.".........:):):)
Ali, Biljka , uopste se u tekstu ne radi o Z.Djindjicu........
Nisi me pitao za dozvolu da mi tepas :wink:
I ne znam ko je Vjeko, ali dobro znam ko je bio Zoran Djinjdic!
Naravno da znam o cemu se radi, pa i ja sam junacki amater, sto da nisam?
Ali, tema je odlicno napisana, pa ko voli neka izvoli, necu da je kvarim upadicama.
 
Samo jos ovo, pa nastavite...
Ni ja necu da se izjednacavam sa Dulickom!
Ne pada mi na pamet tako nesto.
P.S. Ona i ne moze da stavi "'ladnu trajnu" manjka joj kose, i ispod kose!
Zato je bezobraznija od deset "glupih" bakica sa "ladnom trajnom" i mnogo perfidnija u svom bezobrazluku.
 
Колега Стралебг, плашим се да вас је ваша политичка самосвет која вас идентификује као политичког чиниоца, подигла мало више и то у смеру несумњивог освајања комплекса више вредности. До те мере да се не желите идентификовати са бабом која има несувисли коментар о разлозима свог изласка на рефернедум а уме да прави феноменалну питу кромпрушу, па аналогно томе мало мозга. На тај начин дајете себи разлог да лично не изађете - ојађени тиме што њен глас вреди исто колико и ваш.

Разлог неизласка на референдум, чак и ако поверујете да је добар, је да би сте се разликовали од баба-кромпируше и њој сличнима. Ако ова реакција није инфантилна онда сам ја Јулије Цезар - а нисам.

Ко је тај који ће имати ингеренције да суверено и поштено одлучује ко има право на глас а ко не ? Какво би то друштво било ? Ја имам неке претпоставке, то је већ било виђено, пре само неких 70-ак година, код наших европски комшија изнад Аустрије.
 
Sistemske devijacije su dovele do izranjanja socijalno-mentalnih devijacija, drushtvo je palo ispod nivo ponosa, istorija ce pamtiti samo sveltli junachki amaterizam Zorana Djindjica u poslednjix 15 I vishe godina.

Значи памтиће га као аматера. Нисам баш таквог мишљења о Великом Реформатору, али кад ти тако кажеш... :roll:
 
Lacibg:
Колега Стралебг, плашим се да вас је ваша политичка самосвет која вас идентификује као политичког чиниоца, подигла мало више и то у смеру несумњивог освајања комплекса више вредности. До те мере да се не желите идентификовати са бабом која има несувисли коментар о разлозима свог изласка на рефернедум а уме да прави феноменалну питу кромпрушу, па аналогно томе мало мозга. На тај начин дајете себи разлог да лично не изађете - ојађени тиме што њен глас вреди исто колико и ваш.

Разлог неизласка на референдум, чак и ако поверујете да је добар, је да би сте се разликовали од баба-кромпируше и њој сличнима. Ако ова реакција није инфантилна онда сам ја Јулије Цезар - а нисам.
Ко је тај који ће имати ингеренције да суверено и поштено одлучује ко има право на глас а ко не ? Какво би то друштво било ? Ја имам неке претпоставке, то је већ било виђено, пре само неких 70-ак година, код наших европски комшија изнад Аустрије.
@ Stralebg
Da ne ponavljam isto sto je Lacibg jako lepo rekao, ja samo stavljam akcenat na infantilnost i kompleks vise vrednosti.
Razlozi neizlaska na referendum bilo koga ko ima pravo glasa, ne postoje, jer su uvek ponudjene opcije DA i NE, kao i neizlazak na bilo koje izbore (barem u Srbiji ima toliko stranaka pa svako moze da se pronadje u nekom kupusu).
Srpska baka glasa ZA Ustav Srbije jer je Hrvatica protiv - meni ovo zvuci logicno a dodatak da baka zna da napravi i pitu krompirusu, osvojila me je definitivno.
A sto se tice gdje Dulic ... mogla bih zaboraviti na svoje lepo vaspitanje i reci nesto sto mi zaista ne prilici.
 
Срби су старачка нација, тј. према налазима стручњака: нација у одумирању. Према томе залагање нашег "новог члана" и писца теме да се старци елиминишу и да им се, не само одузме право гласа, него и право на "дисање" је више него фашисоидно.

Динкић и Г17* свој будући веома лош резултат на парламентарним изборима могу да захвале управо 'рватици Дулићки. Ја то што је она 'рватица не помињем из било каквих националистичких или шовинистичких разлога. Тако и та баба коју цитира писац теме. Зрикава Дулићка РАДИ ПРОТИВ ИНТЕРЕСА ОВЕ ДРЖАВЕ, врло искрено и врло нескривено, и када размишљаш о њеним поступцима једино оправдање за толику мржњу на Србе и Србију можеш пронаћи у чињеници да је она 'рватица која се састаје са усташом Ђапићем и руга целој Србији. О њеним потезиме као министра и о њеним аспирацијама да усташе стигну до Земуна - тако што је кршећи закон "издала на 99 година" пола Војводине фирми чији су власници Месићева ћерка и Туђманов син - не вреди ни писати.
 

Back
Top