Pitanje za DR

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
D

Dionis

Gost
Dr, izvinjavam se ovo isto pitanje sam postavila i na forumu Zenski kutak a zapravo sam htela ovde.
Prvo srecna nova godina vama i svim ostalim posetiocima ovog foruma. Pretpostavljam da ste vi lekar opste prakse ali nije zgoreg da vama postavim ovo pitanje. Naime, posle porodjaja (pre nepune 2 godine) sexualna zelja kod mene kao i da ne postoji, zapravo postoji ali ne tako cesto kao ranije, hvatam sebe da ponekad to radim na silu da ne bih povredila supruga. Ne kazem da ne uzivam preispitivala sam odnos, on je isti kao i pre izuzetno nezan i pazljiv ali mislim da je problem u meni. Prosto ne mogu da se opustim, radije bih spavala nego vodila ljubav. I kad se konacno ta zelja javi u meni treba tu dosta predigre pre nego sto uopste i ovlazim. Citala sam negde da zene posle porodjaja cesto imaju taj problem ali da to nakon nekog vremena nestane. Ne znam sta da radim. Ne mogu da se opustim kao pre, sva su mi cula mnogo osetljivija, ono sto mi je recimo pre predstavljalo veliko zadovoljstvo sada vise ne, a kako da to objasnim suprugu, on zna da kaze, pa ranije ti se to dopadalo. Grudi pogotovu imam utisak da malo strastveniji dodir prouzrokuje bol. I onda se unervozim i nije mi do sexa, pa onda i ne
mogu da ovlazim, pa zamislite tek tu moru od sexa. Hoce li to proci? Prostim recima, hajde da vodimo ljubav kad smo vec tu i nista ne radimo, mada i ne moramo, ja bih radije spavala ili se samo mazila i gledala TV. Da napomenem kad se "napalim" kako treba obavezno dozivim orgazam, ne foliram ga zbog njega, ali DOK se napalim....... Uzas. Ima li pomoci D
 
:D Smejem se jer sam se setila one teme na LJiS erotsko dojenje.Vi ste jos jedan dokaz mojih tvrdnji iznesenih na tu temu.
Elem,sto se tice vaseg problema,niste jedina.Zene vrlo cesto nakon porodjaja imaju takve probleme,ne znam u kakvoj ste sredini rasli ali i sami znate da kod nas je sex velika tabu tema.Mozda u podsvesti vi sebe dozivljavate kao majku a ne vise kao zenu koja treba da bude predmet necije pozude.
Ne kazem da je to tako,ali mozda ne bi bilo lose da preispitate i tu stranu price.Mnogo toga se kod vas promenilo,bili ste trudni pa ste rodili,sad ste mama-mozda ste svoju ulogu okrenuli majcinstvu a supruga stavili u drugi plan.To ne mora da ukazuje na probleme u vasem braku vec samo da ste se vi promenili.
Niko vam ne moze reci da li ce i kad ce sve to proci ali mozda ne bi bilo lose da malo promenite nesto u dnevnoj rutini,ako imate nekoga da vam pricuva dete,da vi i suprug izadjete malo,odete u bioskop,ili otputujete negde bar na ceo dan.Da se malo vratite vas dvoje u period pre deteta.Ono sto se kaze da osvezite ljubav.
Ne znam da li ste zaposlena ali nekako taj vas problem se cesce javlja kod zena koje ne rade,koje su ceo dan u kuci,kuca ubija to je sigurno.Moguce da ste upali u kolotecinu.Dakle morate se posvetiti sebi,morate se kad pogledate u ogledalo biti zadovoljni time sto vidite.
Ja sam malo prosirila vasu temu ali problem kakav vi imate nije tako jednostavan i ima mnogo dublju pozadinu.U krajnjoj linije postoje kod nas ne tako popularna bracna savetovalista gde bi mogli u razgovoru sa nekim strucnijim po tom pitanju da dodjete do resenja vaseg problema.


Zelim vam da sto pre nadjete izlaz iz te situacije i da vam spavaca soba bude azil od svakodnevnih stresnih situacija.Srecna Nova Godina!
 
Hvala vam puno drago mi je da vidim da ste na liniji. Ja sam inace zaposlena i radim vec duze vreme, dete jesam dozivela kao nesto posebno i specijalno u svom zivotu ali sam (znajuci za muski ego) se uvek trudila da ne zapostavim supruga. Mi i imamo vremena za sebe, ne mozda previse ali mislim dovoljno. Ja se mozda jesam promenila kako vi navodite ali zaista svesno njega ne iskljucujem iz svog zivota. Ja ga pozelim ali kad treba da dodje do toga, ne mogu da ovlazim, pa mi to stvara nervozu i onda nista od sexa, ali ponavljam radije bih se samo mazila i gledala TV. Pokusavala sam i da mu objasnim, da se to desava zenama i da ce proci, da bude strpljiv sa mnom. I on je stvarno divan ne mogu nista lose da kazem i trudi se i udovoljava mi, ali jednostavno nesto ne stima. Trudim se i ja i iznova pokusavam da budem sexy za njega i uvek uvodim neke novine u nas sexualni zivot, i da nam bude zanimljivo, ali.... Nije sex kao sto je bio pre. Ja stvarno zelim da me on zeli, i on to i cini ali mislim da je u meni problem. Nas dvoje zaista imamo jedan otvoren i iskren odnos i razgovaramo o svemu i ja mu stalno objasnjavam, ali dokle tako. Ma verujte da ponekad i ne pomislim na sex danima, a dosta smo mladi oboje i tek smo 2 godine u braku. Par meseci nakon porodjaja sve je bilo u savrsenom redu, stavise ja sam jedva cekala da prodje onih 40 dana da se vratim u normalu da bih mogla da vodim ljubav, i zelja mi je bila ogromna i sve je teklo kako treba, a onda..... odjednom..... strasno. Sve se bojim da to nikada nece proci. Zdravi smo oboje, vodimo normalan i uredan zivot, sredina u kojoj zivimo je OK , prisutno je malo stresa na poslu ali kome nije..... Ima li jos zena koje mozda imaju iskustvo slicno mojem. Molim vas odgovorite. Hvala jos jednom Dr
 
Jedino jos vam ostaje da se javite ginekologu,moguce je da imate problema sa vlaznoscu vagine.Ne vezano za psihicki faktor,moguce je da su vam potrebne vaginalete odredjene vrste...
Nadam se da cete naci resenje za svoje probleme,uskoro.
Veliki pozdrav!
 
dr:
:lol: Ne nije mi nikakav problem,pravo je zadovoljstvo savetom pomoci nekome.To je najmanje sto mogu da ucinim!

Znala sam dr, samo takvi kao ti, sa velikim srcem, zele i mogu da u vreme odmora pomazu drugima.
slicne smo, samo sto ja bas ne znam monogo o medicini, pa pomazem na druge nacine... :wink: :wink: :wink:
 
Imam 23 godine i sa deckom sam u vezi 4 godine. Moj problem je sledeci, u poslednjie 3-4 nedelje imam problem da se opustim, ustvari i kade se opustim vrlo mala stvar moze mi odvuci paznju od sexa. Volim svog decka i moja osecanja prema njemu se nisu promenila, ali pocinjem da preisptujem sebe i svoja osecanja i ima li hemije izmedju nas i dalje tako kao pre zbog toga sto nam je sexualni odnos bio apsolutno savrsen a sada se to promenilo. Mislim da je i on primetio promenu ali ne zeli da spominje. Jos jedan razlog za odsustvo moje zelje je verovatno i stres, pa sam htela da vas piam da li je to moguce, posto sam do sada mislila da protiv stresa mozemo boriti sexom a ne zbog stresa nemati ga.
Koliko god ovo mozda delovalo bezazleno, ja sam jako potresena i nekako mi se cini da se sve odvija lancano, npr, pocnemo da se mazimo, dobijem zelju, onda mi zazvoni telefon (to mi ranije nije smetalo), ili on bukvalno samo pipne tamo gde meni u tom renutku neodgovara i pocnem da se nerviram a onda mislim na to i ne mogu da se niti nalozim a kamoli ovlazim. Onda padnem u depresiju i nije i ni do razgovora jer mi pada na pamet svasta , od toga da imam neku bolest do toga da ja mozda uopste ne volim vise svog decka ali ne shvatam to.
Molim vas, pomozite mi.
 
Uf!Kad izvucete temu staru 5 godina, iz naftalina...
Postoji tema Psihjatrija. Tvoje psihicko stanje moze biti uzrok gubitka zelje sa sexom, nemogucnost da se opustis...ali ti na forumu nikao ne moze sa tacnoscu reci jeli to jeste ili nije uzrok tvog problema.
Potrazi pomoc strucnog lica.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top