Pokloni za članove porodice

blpd_girl

Aktivan član
Poruka
1.520
Bliže se praznici i uskoro ćemo svi morati da razmišljamo o tome. Oni koji treba da kupe puno poklona, kao ja, verovatno već sad makar okvirno računaju koliko (će moći) da izdvoje za to zadovoljstvo. Problem se javlja onda kad materijalna situacija ne dozvoljava da se ispoštuje sve onako kako bi trebalo :(
Zanima me vaše iskustvo i mišljenje. Dakle: kome sve kupujete poklone, kakve, koliko para izdvajate za to, da li vam je teško da sve to ispoštujete,...?
Konkretno, ja treba da kupim 5 poklona za Novu godinu članovima porodice i poklon momku, treba da računam i na jedan veći poklon za sestru - jer joj je rođendan, i nešto (neko piće?) za slavu - i to sve u prvoj polovini januara.
Da ne pominjem da bih naravno volela da odem sa momkom na neki doček i da mi i za to trebaju pare. Kad počnem da računam, zaboli me glava.
Kako vi to rešavate inače, i kako ćete ove godine?
 
ja cu muzu da kupim bezicne slusalice za komp (koje cu i ja da koristim :lol: )
kevi sam poslala bade mantil za rodjendan
cerki igracke i knjige nista drugo je i ne veseli
ja hocem jednu peglicu za kosu,a moze i radio za auto koji su mi ukrali
jedan drugarica mi je poslala film za koji sam ovde napisala da bih volela da gledam :)
ja sam njoj parfem i privezak za tasnu
bratu musku kozmetiku
ok radim u parfimeriji pa mi je lakse nego vama njanjanja :lol:
 
merci! (valjda se tako piše) ja bih volela da za male pare uspem da pronađem neke poklone za koje oni neće znati da su bili jeftini. samo ne znam kako da tu ideju sprovedem u delo :? mislim, ja njih volim i želela bih da im kupim svima nešto skupo, ali nema šanse sa ovim finansijama. ali, opet ne bih ni da oni provale da su dobili nešto baš jeftino, znam da će se naljutiti...
 
Meni nije tesko, znam na sta padaju moji clanovi porodice, pa mi je suzen izbor, i nikada se ne ljute. Cale obozava alat, i nikada mu nije dosta alatki, keva pada na male kucne aparate, posudje i slicne fifofonglice, a sestra na garderobu i knjige. A decko mi je najavio da zeli veliki paket novogodisnjeg tuborga 6x3, i dobijes 6 casa za tuborg pivo.
Mislim da ves, sitan nakit, lepi notesi nisu losa stvar.
Hanije pomenula majice sa printom. To je super fora a videla sam u Carice Milice jednu radnjicu koja prodaje pamucne majice, kratak rukav sa blesavim textom i slicicama, pogledaj tamo... :lol:
 
mozes da uvelicas neku lepu crno belu fotografiju (npr), uramis pa das mami i tati - dekoracija. mozete i ti i setra da udruzite fondove i kupite poklon (skuplji) za roditelje. sestra mozda voli knjige, one nisu skupe, pa nadjes neko vanredno izdanje, kolekcionarsko. ili neku otkacenu kapicu, u ludim bojama, sesiric ako voli? ides na netipicno recimo. zasto ne zajednicki poklon za tebe i momka? moze ulaznica za nesto simpaticno - recimo klizanje na ledu, ili tako nesto sto imas u blizini. koliko para bi ti potrosila po osobi u stvari?
 
mojra:
mozes da uvelicas neku lepu crno belu fotografiju (npr), uramis pa das mami i tati - dekoracija. mozete i ti i setra da udruzite fondove i kupite poklon (skuplji) za roditelje.
hm, to ne ide, jer ja ne živim više s njima, nego s momkom, i radim, a tu je i brat.sestra mozda voli knjige, one nisu skupe, pa nadjes neko vanredno izdanje, kolekcionarsko. ili neku otkacenu kapicu, u ludim bojama, sesiric ako voli? ides na netipicno recimo.
to su zanimljive ideje, moja sestra voli netipične stvari :D zasto ne zajednicki poklon za tebe i momka? moze ulaznica za nesto simpaticno - recimo klizanje na ledu, ili tako nesto sto imas u blizini. koliko para bi ti potrosila po osobi u stvari?
e, ovo zaista ne znam... bilo bi nepristojno da bude manje od 500 din po osobi, ali to je onda već 6x500=3000 din samo za poklone svima za NG. Pa, neko fino piće i čokolada za slvu =bar još 1000din. pa, sestri poklon oko 1000 recimo. I eto me već na 5000din koje treba da izdvojim, a verovatno još toliko i da uplatim sebi doček negde.i to sve ako su skromni pokloni...
eto, vidiš sad moju muku :(
 
pa ******, ili pukni te pare ili daj manje jer možeš i za manje da prođeš. jednostavno, iskalkulišti mogućnosti i uradi kako će biti najbolje za tvoje finansije, januar je jako, jako dug mesec:lol:

kod mene u porodici ne postoji taj običaj davanja poklona za Novu godinu. Dete naravno dobija paketiće, a muža s vremena na vreme (kao i on mene) obradujem nekom sitnicom.
 
blpd_girl:
@ultrared
to je cool. ali, veruj mi da ima ljudi koji kada im kažem koliko mislim da dam, kao što sam napisala gore, me gledaju kao da sam šugava. sve u fazonu "a šta uopšte možeš da kupiš za te pare?! a kakav je to poklon?"

čekaj, a što bi ti nekome govorila koliko misliš da daš:shock:
pa nećeš ostavljati cene na poklonima?
ti poznaješ ljude kojima misliš da kupiš poklone i odokatvino znaš šta bi im se dopalo. može lepo da se iskombinuje i za male pare, a da ne bude kupljeno kod Kineza, (može i u onim radnjama po 85 dinara):lol:
Verujem da tvojoj porodici (prijateljima) neće pasti na pamet da razmišljaju koliko si para dala na njihov poklon.
 
Ja ti predlažem sledeće: Doček odmah izbaci.Kad već imaš momka, napravite neko zezanje samo za vas a možete da uključite i društvo.A 1. og januara izađite u zezu, jeftinije je a i opuštenije.

A poklone teško da možeš da smanjiš, 500 din je min.
jedina jeftinija varijanta od ove je: dokolenice, rukavice, čarape, veš, i to sve na tezgicama.
E što sam ja volela bulevar pred Novu godinu dok sam bila u Beogradu-1992-1998.
Ne znam dal to više postoji.Nisam kupovala na tezgicama odavno.
 
vidi akcesoare, znas kapice, sesirice, salove i esarpe, rukavice (sezona je a ima sigurno lepih stvarcica) mozda i neka od onih dugackih ogrlica, ne znam u kom je fazonu sestra. ili mali notes - putopis, uz neku lepu olovku. ja bih tati i mami uzela jedan poklon, nesto za opustanje sto mogu oboje da koriste (da su mladji rekla bih ti cokoladu za crtanje po telu, al' ovako ne ide, mada bi se ideja mozda dopala tvom momku :-) ), neki kristali za kupatilo, neki lepi biljni aranzman ako vole. aroma ulje uz kuglice za kupanje i morsku so sa algama u u vise boja u providnoj flasici. moze i na nekom mirisljavom pescanom materijalu u boji, aranzirano...iskombinujes, bitno je da bude originalno i da se vidi da si se potrudila. elem, javi kad naletis na nesto sto ti se svidja, da znamo u kom pravcu da smisljamo ;)
 
Sunce Ta:
Ja ti predlažem sledeće: Doček odmah izbaci.Kad već imaš momka, napravite neko zezanje samo za vas a možete da uključite i društvo.A 1. og januara izađite u zezu, jeftinije je a i opuštenije.

A poklone teško da možeš da smanjiš, 500 din je min.
jedina jeftinija varijanta od ove je: dokolenice, rukavice, čarape, veš, i to sve na tezgicama.
E što sam ja volela bulevar pred Novu godinu dok sam bila u Beogradu-1992-1998.
Ne znam dal to više postoji.Nisam kupovala na tezgicama odavno.

ja vala ne bih izbacivala doček zbog kupovine poklona, zayebi:lol:
 
mojra:
vidi akcesoare, znas kapice, sesirice, salove i esarpe, rukavice (sezona je a ima sigurno lepih stvarcica) mozda i neka od onih dugackih ogrlica, ne znam u kom je fazonu sestra. ili mali notes - putopis, uz neku lepu olovku. ja bih tati i mami uzela jedan poklon, nesto za opustanje sto mogu oboje da koriste (da su mladji rekla bih ti cokoladu za crtanje po telu, al' ovako ne ide, mada bi se ideja mozda dopala tvom momku :-) ), neki kristali za kupatilo, neki lepi biljni aranzman ako vole. aroma ulje uz kuglice za kupanje i morsku so sa algama u u vise boja u providnoj flasici. moze i na nekom mirisljavom pescanom materijalu u boji, aranzirano...iskombinujes, bitno je da bude originalno i da se vidi da si se potrudila. elem, javi kad naletis na nesto sto ti se svidja, da znamo u kom pravcu da smisljamo ;)
baš zanimljive ideje :D
 
Sunce Ta:
Ja ti predlažem sledeće: Doček odmah izbaci.Kad već imaš momka, napravite neko zezanje samo za vas a možete da uključite i društvo.A 1. og januara izađite u zezu, jeftinije je a i opuštenije.

A poklone teško da možeš da smanjiš, 500 din je min.
jedina jeftinija varijanta od ove je: dokolenice, rukavice, čarape, veš, i to sve na tezgicama.
E što sam ja volela bulevar pred Novu godinu dok sam bila u Beogradu-1992-1998.
Ne znam dal to više postoji.Nisam kupovala na tezgicama odavno.
jaoj, pa kako da izbacimo doček, osećaćemo se kao šugavi :( a i on bi se naljutio kada bih ja zbog poklona htela da ne idemo na doček. moraću sve da ukombinujem ;)
 
Za mamu paklica cigareta koje su neuobicajene za nju, tati viski od pola litra, a bratu bih kupila ono sto mu treba ali necu da reskiram jer znam da je on po tome isti kao ja, nece mu se svideti to mozda, pa mu nista ne poklanjam, u svakom slucaju mozda ce mu se malo svideti ali tesko da ce se oduseviti.
 
blpd_girl:
merci! (valjda se tako piše) ja bih volela da za male pare uspem da pronađem neke poklone za koje oni neće znati da su bili jeftini. samo ne znam kako da tu ideju sprovedem u delo :? mislim, ja njih volim i želela bih da im kupim svima nešto skupo, ali nema šanse sa ovim finansijama. ali, opet ne bih ni da oni provale da su dobili nešto baš jeftino, znam da će se naljutiti...

Ako je cena problem ja bih uradila sledece: kupila nesto ultra jeftino, ostavila cenu, a iznad nje nalepila tj napisala onu koja bi prijala poklonoprimcima. Druga varijanta je isto to, s tim sto bih napisala na poledjini etikete, e toliko je mene zaista kostalo.
Ovaj recept vazi samo ako si ti slabog (citaj studentskog i sl) materijalnog stanja, a tvoji najmiliji ocekuju u najmanju ruku darivanje ala Donald Tramp.

Ja licno ne volim da dobijam gluposti, pogotovo ne da bi se ispunila forma poklona. Kad god dobijem nesto tako, misao koja sledi saznanje da sam dobila "takav poklon" je kome bi to mogla da uvalim (sto je isto tako bzv, ali ...)

Vise bi se obradovala cokoladici od 10 dinara nego nekoj kremi, samponu, bizuu i sl koje nemam nameru ala bas nikad da upotrebim.

I ako nemam pare za poklon onda nemam i nema tu nikakvog dovijanja. A kad imam onda kupim pravu stvar, makar jednom u zivotu, al da valja ...........
 
Ako si u Beogradu obavezno poseti radnju u Brace Jugovica kod bioskopa Balkan.To je jedna mnogo slatka poklon radnja otvorena pre jedno 20-ak dana.Svaki dan prolazim tuda kad idem na posao,ima stvarno mnogo lepih stvarcica,prosetaj neces se pokajati.
 
Za docek mozete da odete u neki kafic ili klub koji ne naplacuje ulaz, ali recimo podize cene za 15 ili 20 %. Klopa meni nikada nije bila bitna, ne znam kako je vama...
A evo sta sam ja danas videla: velike frotirske peskire, za 400 din, u TIZ-ovom diskontu i neke prelepe krparice i ponjavice, isto pristojnih cena.
A od sestre sam danas dobila vijacu sa brojacem, odmah ti pokaze koliko puta si zamahnuo istom i skroz sam se odusevila a placena je 350 din. Mislim da bi bratu ili sestri to bio fin poklon.
A da li si razmisljala o diskovima? Ja sam jedne godine drugu za rodjendan odnela 5 diskova, upakovanih u jednu kutiju. Diskovi su bili oni verbatimovi razlicitih boja, svaki disk je bio razlicitog zanra...
 
i meni je tesko muskima da smisljam poklon
mozes mami i neku saksiju sa cvecem ako voli(uzmes neku ciniju koja moze posluziti dekorises i eto
evo kako sam ja napravila sebi komplet za kuhinju
uzela sam jednake tegle od kompota,kupila pakovanje salveta i lepak za papir ali specijalan za mazanje preko papira,znaci salvete postaivs preko tegle i premazes preko lepkom i ostane onaj izguzvani motiv(ali uz neke lepe salvete)rezultat-unikat komplet za vegetu,so,secer i ostalo,i jos niko nije provalio da nisu prave:lol:
a za decka kupis sebi haltere;),ja uvek kad kupim brushalter kazem muzu kupila sam ti poklon
 
blpd_girl:
hm, recimo da imam već neke smernice za ideje.
mama - nakit?
tata -
brat - neka šaljiva knjiga?
sestra - nakit? šal/luckasta kapa ili nešto sl?
baka - knjiga (detektivska ili romantična)?
momak -


najteži su pokloni za muške, izgleda :?

Ja znam knjigu za baku - MELEM ZA ZENSKU DUSU- NArodna knjiga ne vise od 250 din .Ima baka da te voli ceo zivot posle te knjige...Prava je za mame i bake....
 

Back
Top