Neprijateljska izjava ambasadora Majkla Polta

Chedo Kokardic

Primećen član
Banovan
Poruka
963
Beograd -- Majkl Polt kaže da će rešenje za Kosovo biti predstavljeno Beogradu i Prištini nekoliko dana posle izbora u Srbiji.


Majkl Polt (FoNet)


Američki ambasador u Beogradu je u emisiji Kažiprst Radija B92 rekao da će Beograd i Priština igrati kritičnu ulogu u procesu kosovskog rešenja, što znači da su te dve strane odgovorne za primenu dogovora koji se postigne, dok će međunarodna zajednica igrati centralnu ulogu - njena odgovornost biće njeno bezbednosno i političko prisustvo na Kosovu.

Ambasador SAD-a tvrdi da je Kosovo visoko na listi američkih prioriteta u Evropi. Polt je ujedno protumačio i stav Kontakt grupe da se predlog rešenja za status Kosova obelodani odmah posle izbora u Srbiji.

"Posle odlaganja, to znači odmah posle izbora, nekoliko dana, nedelju ili dve, ali ubrzo posle izbora, dvema stranama će biti predstavljen predlog gospodina Ahtisarija. Posle toga želimo da brzo nastavimo ka završetku tog procesa."

Polt je naveo i da očuvanje teritorijalnog integriteta nije centralno pitanje u razgovorima o Kosovu. "Da li da zaštitimo teritorijalni integritet svakog režima koji izabere da ubija svoje sopstvene građane“, upitao je ambasador SAD-a i dodao da misli da je u međunarodnom interesu da svi imaju ista prava.

"Beograd će morati da živi, kao što će i Priština morati da živi, sa ishodom kosovskog dogovora. Obe strane mogu da izaberu da nastave i opiru se tome, bore se protiv toga i žive u stalnom animozitetu prema takvom dogovoru. Ukoliko Beograd odbije postignut dogovor o Kosovu i kaže - mi ćemo se opirati ovome - voleo bih da znam da li ljudi u Srbiji zaista žele takvu budućnost", objasnio je Polt.

Ambasador kaže i da nije isključena mogućnost da na Kosovu dođe do nasilja, ali i da ono neće biti tolerisano. "Na Kosovu postoji nasilna prošlost i ne zaboravimo ko je započeo tu nasilnu prošlost u devedesetim godinama. To je bio Miloševićev režim", kaže on.

"I naravno da može biti nasilja kao reakcija na dogovor. Mislim da bi to bila velika greška bilo koje grupe koja počini nasilje, jer neće biti tolerisano od strane međunarodne zajednice, i neće biti dobro za grupu koja počne nasilje, ma koja to grupa bila", kaže Polt.

"Srbiji treba demokratska vlada"


Dejvid Gauen (Beta)


Ambasador Velike Britanije u Srbiji očekuje da Srbija dobije jaku demokratsku vladu koja će okončati pitanja Haga i Kosova.

Dejvid Gauen je u intervjuu, uoči odlaska sa dužnosti ambasadora, izjavio da bi ta vlada trebalo da okonča saradnju s Haškim tribunalom i na konstruktivan način pristupi problemu Kosova.

"Za Srbiju bi bilo dobro da posle izbora dobije jaku demokratsku koaliciju jer je to jedina prava opcija koja će zemlju odvesti kuda ona treba da ide", kaže on.

"Jaka demokratska koalicija nastaviće da bude privržena vrednostima koje vode ka Evropskoj uniji i NATO-u, pokazaće odlučnost u saradnji s Haškim tribunalom i konstruktivan stav prema Kosovu, uzimajući u obzir ono što predloži Marti Ahtisari", kaže Gauen.

"Verujem da će u naredna tri meseca status Kosova biti određen i da će pristup i ponašanje Beograda tom pitanju svakako biti uzeti u obzir i kada bude razmatrano približavanje Srbije Evropskoj uniji i NATO-u", kaže on.
 
Ја бих рекао да је Полт само ГОВЕДО .
И то у "правим бојама".
normal_govedo.jpg
 
Da je Srbija nezavisna drzava, kao sto nije Majkl Polt bi zbog ove izjave bio oteran iz Srbije. Jer ja ne znam dal ima neprijateljskijeg akta od toga kad jedan diplomata izjavi da nece postovati teritorijalni integritet drzave u kojoj je ambasador.

Sutra on moze Nis i Leskovac da pokloni Siptarima a neki Srbi nece nista uciniti.
 
Па то говедо од човека је заборавило да је његова земља недавно урадила следеће


Odobrena ograda od 1100 km na granici s Meksikom

WASHINGTON - Američki je Senat u petak velikom većinom glasova prihvatio prijedlog zakona koji predviđa izgradnju 700 milja (1120 kilometara) duge ograde duž jedne trećine granice s Meksikom zbog lakšeg suzbijanja ilegalne imigracije.

А овде су организовали заједно са Брозом илегалну имиграцију стотина хиљада Шиптара - олош један.
 
A kako je "rezim" trebao da reaguje? Da im kaze no, no nemoj vise?

Reci mi koji rezim ne ubija svoje gradjane ako oni pokrenu secesiju dela teritorije od maticne drzave i ako pokrenu teroristicke aktivnosti i krenu da ubijaju lojalne gradjane drzave?

Sta je radila Velika Britanija u Severnoj Irskoj? Amerika u ratu protiv drzava Konfederacije?
 
Chedo Kokardic:
A kako je "rezim" trebao da reaguje? Da im kaze no, no nemoj vise?

Reci mi koji rezim ne ubija svoje gradjane ako oni pokrenu secesiju dela teritorije od maticne drzave i ako pokrenu teroristicke aktivnosti i krenu da ubijaju lojalne gradjane drzave?

Sta je radila Velika Britanija u Severnoj Irskoj? Amerika u ratu protiv drzava Konfederacije?
pa bili smo svedoci kako je slamana ta pobuna dve godine i sigurno nije na najbolji nacin jer pored onoliko vojske i oruzija koje smo imali ne bi se oni razmahivali po Kosovu dve godine do bombardovanja .Trebalo je kao na jugu Srbije 2001. dovesti odmah strance da gledaju i onda ih vojno slomiti pa onda pregovori .A ona Miloseviceva politika ocu ,pa necu ,te samo policija ,te samo vojska ,te zajedno pa malo paravojne formacije ,pa nece strani posmatraci pa oce ja jako glupavo bilo.
 
Chedo Kokardic:
Da je Srbija nezavisna drzava, kao sto nije Majkl Polt bi zbog ove izjave bio oteran iz Srbije
Chedo Kokardic:
. Jer ja ne znam dal ima neprijateljskijeg akta od toga kad jedan diplomata izjavi da nece postovati teritorijalni integritet drzave u kojoj je ambasador.

Sutra on moze Nis i Leskovac da pokloni Siptarima a neki Srbi nece nista uciniti.

U pravu si Cedo Kokardicu, 100%.......drzava mora da protera americkog ambasadora zbog ovakvih izjava, ili da snosi posledice......

Ne znam samo ko je zaduzen za to??
Mozda baba Mladenka i deda Milisav , sto valjaju zimnicu na Kalenicu??

Ili , ipak ova vlada, pa , ako ne sutne ambasadora, da sutnemo mi nju ........zasluzila, zar ne?
 
Daj Al bundy i sam ne verujes u to sto pricas. Pa zar nisu bili prisutni posmatraci OEBS-a i sta nam je to donelo? Sve je to bila farsa.

Pa sta se desilo u Racku i sa Vilijemom Vokerom, americkim zlocincem i CIA agentom mislim da svi znaju.

Pa sve svetske novine su pisale mnogo pre toga da bivsi oficiri CIA i americke vojske vode vojne kampove OVK u severnoj Albaniji i organizuju ih.

Pa sve i da to nisi znao kad vidis da jedinie OVK imaju uniforme REGULARNE NEMACKE VOJSKE, kad vidis da imaju naoruzanje REGULARNE AMERICKE VOJSKE, cak i konzerve sa hranom od ove dve vojske - odmah znas koliko je sati.

Nista mi tu nismo mogli da ucinimo sem da se borimo ili kapituliramo. Siptari su oduvek bili u vojnom pogledu razularena nedisciplinovana banda pljackasa sve dok nisu stigli amerikanci i nemci da ih organizuju u rusenje nase drzave.
 
Бондстил не сме бити у Србији ! А јесте. А да не би био ...

А, компликовано ?

Живела америчка демократија и брига за све угњетене на свету !
Чекај, је су ли то Комунисти рекли или ... можда бркам ?!?!?!
 
Pa o tome ti ja pricam . Od samog pocetka mi, Srbija smo u stvari bili u ratu sa Amerikom i Nemackom. Razlika je bila samo u tome sto agresiju na nas nisu vrsili njihovi vojnici vec su oni u tu svrhu naoruzali, obucili i logistikom opremili albanske teroriste iz OVK. Pa recimo Siptari su imali u arsenalu naoruzanja i najbolji americki snajper . Taj snajper ne mozes nigde da kupis na crnom trzistu vec ga mozes kupiti jedino ako ti ga proda americka drzava/vojska. E pa svo to naoruzanje je u svom arsenalu imala OVK.

Agim Ceku i Hasim Taci su imali svo vreme sukoba satelitske telefone na direktnoj vezi sa glavnokomandujucim NATO snaga Veslijem Klarkom.

Mislim da su tu stvari jasne.
 
Sta tu ima da se komentarise...Pa sve se vidi.Glupi Srbi znaju samo ratovati, ali ne i pregovarati.Sto se tice toga da je Milosevic ubijao Albance pa jednostavno je popizdio zbog toga sto su ti arnauti non stop cinili teroristicke akte na KOsovu.Tito nas Srbe je najvise sjebo.Ko nam je kriv kad smo glupaci.100 godina albanci prelaze granicu i smjestaju se na Kosovu i Metohiji.Vec 50 godina ubijaju Srbe i proteeruju ih, a Srbi ne reaguju.Ja sam iz Bosne i ***** mamu arnautima sa KiM.To su govna koje je trebalo sve pobiti i istjerati.Oni ce da nam kidaju nase porijeko jer svi su Srbi sa KiM.
 

Back
Top