Neprijateljska izjava ambasadora Majkla Polta

Chedo Kokardic:
Jos je mudrije pustiti ga da nam uredjuje drzavu , postavlja vladu, odredjuje kakvu drzavu treba da imamo. Pa ako je to da nam vladaju amerikanci to za sta se vi demokrate zalazete, onda najbolje da ukinemo potpuno drzavu makar cemo znati na cemu smo.
Pricas bez veze i banalizujes stvari.Stvarno nisi pre ovoga cuo da velike sile kroje politiku malim zemljama?
 
Pa znam da kroje al da neki ambasador u zemlji domacinu izjavi da njen teritorijalni integritet ne treba postovati to jos nisam cuo. I mislim da se to bilo gde desi, taj bi ambasador odmah bio proteran zbog te izjave. Ajde nadji mi dal se ikad nesto slicno desilo unazad 50 godina(nakon drugog svetskog rata) a da ambasador nije proteran?

Druga stvar, ovo sto je on izjavio spada van obima njegovog posla(unapredjenje odnosa SRbije i USA) i jeste direktno mesanje u nase unutrasnje stvari i uredjenje nase drzave.
 
Pa ja mislim da je ovaj danasnji polozaj Srbije jednak njenom polozaju u periodu od 1941-45 godine. Imamo znaci okupatora koji kroji i odredjuje sve stvari u ovoj zemlji, tada su to bili Nemci danas Amerikanci - i imamo jednu kvislinsku marionetsku vladu koja izvrsava sve njihove naloge , razbija nam drzavu, njene delove daje nekim svojim saveznicima i tako dalje. Taj njihov predstavnik se zvao od 41-45 Milan Nedic, pre koju godinu se zvao Zoran Djindjic a danas se zove Boris Tadic.

Tadasnji okupacioni guverner u Srbiji se zvao Heinrich Danckelmann a danas se zove Michael Polt.

No tada je ipak bilo bolje, imali smo oslobodilacki pokret dok danas to nije slucaj.
 
Chedo Kokardic:
Pa ja mislim da je ovaj danasnji polozaj Srbije jednak njenom polozaju u periodu od 1941-45 godine. Imamo znaci okupatora koji kroji i odredjuje sve stvari u ovoj zemlji, tada su to bili Nemci danas Amerikanci - i imamo jednu kvislinsku marionetsku vladu koja izvrsava sve njihove naloge , razbija nam drzavu, njene delove daje nekim svojim saveznicima i tako dalje. Taj njihov predstavnik se zvao od 41-45 Milan Nedic, pre koju godinu se zvao Zoran Djindjic a danas se zove Boris Tadic.

Tadasnji okupacioni guverner u Srbiji se zvao Heinrich Danckelmann a danas se zove Michael Polt.

No tada je ipak bilo bolje, imali smo oslobodilacki pokret dok danas to nije slucaj.
i imali smo bipolarni svet jos jednu grupu SILA na cijoj smo strani bili a sto danas nije slucaj :-)
 
Chedo Kokardic:
...Polt je naveo i da očuvanje teritorijalnog integriteta nije centralno pitanje u razgovorima o Kosovu. "Da li da zaštitimo teritorijalni integritet svakog režima koji izabere da ubija svoje sopstvene građane“, upitao je ambasador SAD-a i dodao da misli da je u međunarodnom interesu da svi imaju ista prava. ...
Када би било који амбасадор у било којој западној земљи изговорио овако нешто - пре би био експедован у своју земљу него што би дочекао да га званично "замоле" да оде!

Овај Полт, фини неки, културан човек, мислилац ! А што уме дипломатски да говори ... :shock: :shock: :shock:
 

Back
Top