Sa VHS na DVD

1. Potrebna ti je TV kartica ili graficka koja posjeduje video in, tj VIVO.
2. Ako ispunjavas 1., onda ti je potreban kabl da povezes (cinc)
3. Kada to sve povezes, nabavis jedan od programa za obradu videa (Ulead Video Studio, Adobe Premiere, Sony Vegas, Virtual Dub)
4. Podesis u programu da vrsi snimanje sa ulaza, pustis kasetu na videu, i zapocnes snimanje na racunar.
5. Kada zavrsis snimanje, obradis snimak, i narezes ga na DVD
 
Bolja varijanta je neka graficka sa tv-ulazom, posto je protok na tv karticama, s obzirom da su na PCI magistrali, skromnih 233 Mb/s, a graficke su AGP-2Gb/s, PCI-E-4Gb/s. Toliko.
 
Jovanice pile, imas lepljivu temu o grafickim, ovde se prica o VHSu...

Sto se tice problema...najlakse je naci DVD recorder(zasebna komponenta,DVD player koji i snima) i na njega nakaciti VHS preko scarta ili cinca, moze i antenskog ali je losa slika.Bez editovanja, montiranja na kompu i sl.
Pustis VHS i pritisnes REC i direktno snimis na DVD(ili HDD ako ima ugradjen)
Posto je trenutno pristupacno, valjda ces naci nekog sa tim...Mislim da je Zeljkov mislio na to
 
Sorry Oggy mislila sam posto i meni treba objasnjenje za prebacivanje sa VHS na DVD da pitsnje postavim ovde...Najbolje je da kupim DVD Recorder i uradim kako si objasnio,bez silnih zafrkancija..
 
Mozda nije najkvalitetnija ali ce se svako snaci, ovo preko PCja treba znati koristiti softver...
Drugo: kupovati graficku sa TV ulazom samo za to je nebuloza, za te pare moze da se kupi DVD recorder koji ce sluziti za pustanje DVDa,DivXa i jos snimis nesto sa TVa;)
 
Dobar Savet.Moracu da se raspitam koji je dobar DVD Rekorder..Mada sam ja zaljubljenik u Video Rekordere..Inace Graficka koju sad imam je slaba,GeForce 4 Mx 4000 pa bi trebalo da se kupi bolja..
 

Back
Top