preporucite mi Gitaru

i ja mislim da si ti feminiziran,zato shto imash ribu u avataru,ali verovatno nisam u pravu...a zashto...pa zato shto ``mislim``.....u svakom sluchaju sviram gitaru pa bar neshto znam....ako cesh dobru klasichnu gitaru,a amater si idi u mitros music i kupi yamah-u c-40,ona koshta oko 150 eur-a.....
 
pa delimicno. ''Pohadjao'' sam casove kod druga kada sam bledo gledao akorde i pokusavao da skinem stairway to haven. Ti casovi su se obicno zavrsavali sa ''oces kafu''. Posto od ucenja u drustvu nema nista, odlucio sam se na taj ogroman korak u mom zivotu (aka kupovina gitare).

koga lazem. da amater sam.

@1500 din: e da mi je.....
 
ok....vidim na shta ciljash....na akustichnoj gitari ne verujem da mozhesh da svirash rock,akustichna gitara ima sve metalne zhice,tako da chisto sumnjam da cesh moci uopshte da korishtish trzalicu....a akordi se sviraju na klasichnoj(mislim na njoj najprirodnije zvuche),i svi rokeri sviraju na klasichnim gitarama.....ona ima tri plastichne zhice,i tri svilene zhice oblozhene tankim zhicama.....
 
Tankian:
ok....vidim na shta ciljash....na akustichnoj gitari ne verujem da mozhesh da svirash rock,akustichna gitara ima sve metalne zhice,tako da chisto sumnjam da cesh moci uopshte da korishtish trzalicu....a akordi se sviraju na klasichnoj(mislim na njoj najprirodnije zvuche),i svi rokeri sviraju na klasichnim gitarama.....ona ima tri plastichne zhice,i tri svilene zhice oblozhene tankim zhicama.....
nije istina da svi rokeri sviraju klasicnu
 
:Idol::
chini mi se da sam cuo da za rock preporucuju akusticnu
(jedan moj poznanik svira rock blues itd po kaficima u nishu i on koristi akusticnu i elektricnu)
pazi druzhe,ovako....manje vishe imash nekoliko kategorija gitara,klasichna,akustichna,flamenko,elektrichna.....i svaka od tih kategorija ima i podkategorije......za pochetak,morash da znash da se svaka od tih kategorija veoma razlikuje jedna od druge.....tako da ne mozhesh tek tako laichki da kupujesh gitaru i da tvrdish da su akustichna i klasichna ista....u svakom sluchaju vishe se raspitaj,vidi ja mogu puno da ti kazhem o klasichnoj jer idem u muzichku shkolu i na njoj sviram.....a o ostalim ne znam bash puno....znam da na mojoj klasichnoj mogu da odsviram sve rock melodije,od rolling stones-a pa do red hot chili peppersa ittd.i to zvuchi odlichno....
 
ok, ne moras da imas krajnje debilski pristup prema meni. Vec znam sve kategorije i razlike medju njima. I rekao sam da razlika izmedju akusticne i klasicne zanemarljiva u odnosu na npr bas i sve ostale. Razlika izmedju jih (ispravi me ako gresim) samo u tealu (aka akustici) i zicama.
Za kupovinu gitare potrebno je (po meni) da se opredelis za muziku koju hoes da sviras, raspitas se koja vrta je za to, odaberes brend i gotovo. Sve ostale nijanse bi trebalo sam da saznajes kroz razvoj i samostalno ucenje.

a koje su podkategorije klasicne......


vec pomenuti poznanik preporucio mi je yamahu f 310p ili nesto sl. Akusticna je u pitanju. Sta mislis. Imas li predloge....
 
podkategorije klasichne....pa teshko pitanje....najvishe zavisi od samih proizvodjacha,dal je ruchni rad,fabrichki itd....ali da se ne zamaramo sa time,ti sigurno ne zhelish da uzmesh rucho izradjenu shpansku gitaru koja koshta 3000eura,vec ocesh neshto na chemu cesh moci samo da shamarash akorde....ako mene pitash,kupi oglase,ili idi na sajt ``zhute strane``pa nadji neko najjeftinije sranje...posle kad ti dosadi da ti ne bude zhao shto si bacio pare.....
 
jebbiga,shta da ti kazhem,akordi su ok,ali nema nekog uzvishenog osecaja dok ih sbvirash,nije to to,nije to neshto shto bi mogao nekome da odsvirash a da mu se svidi....dok vec tablature su zakon,ali da bi prvo bilo shta mogao da svirash,trebaju ti bar jedno 2-3 godine,da namestish tehniku prstima,i da naviknesh sam mozak na pokrete po zhicama zato shto nije lako,jer imash dve ruke koje rade dve potpuno razlichite stvari,znachi delaju individualno.....levom stiskash tonove,a desnom ih proizvodish.....
 
:Idol::
pa delimicno. ''Pohadjao'' sam casove kod druga kada sam bledo gledao akorde i pokusavao da skinem stairway to haven. Ti casovi su se obicno zavrsavali sa ''oces kafu''. Posto od ucenja u drustvu nema nista, odlucio sam se na taj ogroman korak u mom zivotu (aka kupovina gitare).

koga lazem. da amater sam.

@1500 din: e da mi je.....
Ucenje u drushtvu samo funkcionishe ako svirate dva instrumenta(ali razlicita ili lupam ti ritam on vodecu melodiju) poshto se tako vezba tempo i tako to. Mozes da sviras ko Peidz ali ako nikad nisi sviro sa nekim i ne znash kako da se uskladish onda ti dzaba to.
 
Tankian:
ok....vidim na shta ciljash....na akustichnoj gitari ne verujem da mozhesh da svirash rock,akustichna gitara ima sve metalne zhice,tako da chisto sumnjam da cesh moci uopshte da korishtish trzalicu....a akordi se sviraju na klasichnoj(mislim na njoj najprirodnije zvuche),i svi rokeri sviraju na klasichnim gitarama.....ona ima tri plastichne zhice,i tri svilene zhice oblozhene tankim zhicama.....
Akorde mosh svirati i na bas gitari.
 

Back
Top