Koja Zivotinja za stan?

hypnotoad

Elita
Poruka
19.224
Ja bih silno zelio nekog kucnog ljubimca (samo da ne bude macka, alergija..),ali problem
je sto zivim u malom stanu :sad: :sad:
Pa bi zelio vashe misljenje sta bi mogao za tako mali stan?
Prvo sam zelio psa,ali kazu "imas mali stan,pa ostali susedi ce se ljutiti"itd..Pa sam zelio morsko prase al opet "imas mail stan,pojesce citav namestaj"
Pa bi zelio vase misljenje bez obzira na one komentare :-D

Unapred Hvala.
 
Mozes da uzmes recimo psa ali nekog manjeg. Uz dovoljno setnje mislim da mu mali stan ne bi tesko pao. Doduse ne znam sta podrazumevas pod malim stanom, kod mene u komsiluku u jednosobnom stanu drze cane corso, tako da....
 
Ја сам имала морско прасе и нисам приметила да ми је појео намештај!
И моја другарица исто, био је пуштен по стану и ништа им није било уништено.
Једино што могу да се "непријатно осећају".
Пас ти је идеалан другар.
Ја сам у стану држала и ротвајлера и пекинезера и папагаје и ништа им није фалило (у 56 квадрата, што није велика разлика у квадратури у односу на твој стан). Све зависи колика је спремност да се уложи у љубимца и колико се и шта очекује од њега.
Можеш да узмеш и хрчка, али је познато да они кратко живе (2 године).
 
seen:
Ja bih silno zelio nekog kucnog ljubimca (samo da ne bude macka, alergija..),ali problem
je sto zivim u malom stanu :sad: :sad:
Pa bi zelio vashe misljenje sta bi mogao za tako mali stan?
Prvo sam zelio psa,ali kazu "imas mali stan,pa ostali susedi ce se ljutiti"itd..Pa sam zelio morsko prase al opet "imas mail stan,pojesce citav namestaj"
Pa bi zelio vase misljenje bez obzira na one komentare :-D

Unapred Hvala.

Po mom misljenju najbolje ti je morsko prase, mozes da ga drzis u kavezu ili u akvarijumu.Ja imam 2 morska praseta (tatu i sina) i drzim ih u akvarijumu iz par razloga, npr: 1.Ako ih drzis u kavezu piljevine ce ti biti po celom stanu jer je razbacuje; 2. Zbog promaje (mozda ce nekom biti cudno). Prasicima i mala promaja moze da steti ali ako su u akvarijumu nece im biti nista....Inace najbolje je da ako se odlucis za ovu vrstu kucnog ljubimca je da mu odmah na pocetku kupis akvarijum (da posle ne bi kupovao veci jer prase raste) oko 60l i da kupis zenku (posto je meni potrebno zensko prase za parenje :-D ).... Inace prasetu se daje hrana na osnovu njegove tezine 100g (njegove tezine) ide 15g hrane.... Evo sada mojih prasica cupavi je Toza (tata) a ova dr slika je Denis kad je bio mali... Javi mi za sta si se odlucio! Pozdrav
 
ja volim pse...i papagaje...
sta kazes za papagaja? nimfu recimo?
morsko prase nekako ne mozes uvek da pustis na slobodu (ili mozes?) zao mi zivotinjice...
doduse isto je tako i za papagaje...ali mislim da su inteligentniji?

mada ipak pas... i da, neki sa kratkom dlakom je najbolje mozda...
 
ivana_nbg:
Po mom misljenju najbolje ti je morsko prase, mozes da ga drzis u kavezu ili u akvarijumu.Ja imam 2 morska praseta (tatu i sina) i drzim ih u akvarijumu iz par razloga, npr: 1.Ako ih drzis u kavezu piljevine ce ti biti po celom stanu jer je razbacuje; 2. Zbog promaje (mozda ce nekom biti cudno). Prasicima i mala promaja moze da steti ali ako su u akvarijumu nece im biti nista....Inace najbolje je da ako se odlucis za ovu vrstu kucnog ljubimca je da mu odmah na pocetku kupis akvarijum (da posle ne bi kupovao veci jer prase raste) oko 60l i da kupis zenku (posto je meni potrebno zensko prase za parenje :-D ).... Inace prasetu se daje hrana na osnovu njegove tezine 100g (njegove tezine) ide 15g hrane.... Evo sada mojih prasica cupavi je Toza (tata) a ova dr slika je Denis kad je bio mali... Javi mi za sta si se odlucio! Pozdrav

A ako uzmem akvarium za njega,i pustim ga da se setka unaokolo...
I njemu bude sila :-D a ne moze uci u akvarium i popisa mi se na tepih :twisted: a kazu da to vecno smrdi :-| :-|
I jos nesto ako i uzmem kavez jel ga mogu kako zastitit od promaje?A da to njemu ne smeta?
 
seen:
A ako uzmem akvarium za njega,i pustim ga da se setka unaokolo...
I njemu bude sila :-D a ne moze uci u akvarium i popisa mi se na tepih :twisted: a kazu da to vecno smrdi :-| :-|
I jos nesto ako i uzmem kavez jel ga mogu kako zastitit od promaje?A da to njemu ne smeta?


Ja sam na jednom postu vec rekla vezano za smrad i tepih
Meni se mnostvo puta desavalo da mi se upiske na krevet,tepih i ostale sl stvari samo uzmes malo praska i mlake vode i operes veruj mi ne smrdi dodji kod mene gajbi i udji u moju sobu pa ces da vidis... :D
Ako vec hoces kavez sto sam ja iskreno protivnik toga jedino kako ga mozes zastiti od promaje jeste da uzmes npr karton i stavis na kavez sa svake 3 strane(po potrebi)

A da uzmes zensko prase :-D ;) ????
 
jesenja:
Preporučujem macu.
Zabavne su, čiste, ne moraš ih izvoditi napolje, lako nauče gde im je toalet, nije im bitna veličina stana, samo da imaju dovoljno ljubavi i slobode.Mačak treba da se kastrira kad je u stanu jer "obeležava" teritoriju, i to užasno smrdi. Kastriran mačak nema nikakav miris. Ženke i inače nemaju miris.

Рекао је да је алергичан на мачке!
 

Back
Top