Spasimo Srbiju da ne potone

Рабин

Zainteresovan član
Poruka
153
AP: SRBIJA TONE, UPRKOS EKONOMIJI
Izvor:Beta

Beograd -- AP ocenjuje da je Srbija postala ekonomski "tigar" Balkana, ali joj preti eksplozija nacionalizma i nova izolacija od Zapada.

Amerièka agencija objavila je analizu stanja u Srbiji, u kojoj navodi da, uprkos najbržem rastu ekonomije, Srbiju vuèe nadole politika i rastuæi nacionalizam. Agencija navodi da ispadi nacionalizma nisu ništa novo u Srbiji, ali da izbledeli grafit u Beogradu izaziva više žaljenje nego strah: "Na kolena pred Srbima" - hvalisava pretnja davno prošle ere.

Niz udaraca poèeo je prošlog proleæa, kada je Evropska unija suspendovala pregovore o èlanstvu sa Srbijom jer vlasti nisu uhapsile haškog optuženika Ratka Mladiæa, za koga se veruje da se krije u Srbiji.

Geografska izolacija je usledila nekoliko nedelja kasnije. Državna zajednica Srbija i Crna Gora raspala se nekoliko meseci kasnije, kada je Crna Gora, posle referenduma, proglasila nezavisnost i tako ostavila Srbiju samu.

Sada se oèekuje da æe pregovori o konaènom statusu Kosova dovesti do nezavisnosti te pokrajine, a Srbija bi uskoro mogla da iskusi svoje najveæe poniženje - izgubiæe pokrajinu koju mnogi smatraju srcem svoje stare domovine.

Stvari ipak nisu tako crne, navodi agencija. Ekonomski, Srbija je postala neka vrsta balkanskog tigra, sa godišnjim rastom od šest odsto, koji hvale i Svetska banka i Meðunarodni monetarni fond.

ZA SRBIJU BEZ MRŽNJE

Šalom
Rabin Rabinovič
 
Sve pozitivne efekte ekonomista, upropaste patriJotske snage, olicene u Kostunici i njegovim satelitima.........

Sva priznanja koja smo dobili iz medjunarodne zajednice, su upravo sa polja ekonomije, i monetarne politike.........i tu je Srbija, i pored silnih opstrukcija gramzivih politicara, relativno uspesna, te joj se sa te strane smesi brz progres , i relativno skoro ukljucenje u medjunarodne organizacije, Kako u EU, tako i u NATO.........

Ali, tu su dezurni rusitelji svega progresivnog, iskompleksirani autisticari, koji se plase svega preko zamisljene linije , koja se zove granica Srbije........to se zove agorafobija , i leci se...............ali , ovi jadnici moraju prvo da zele da se lece......

Voleo bi da mi neko nabroji deset zemalja koje je preduzimljivi premijer mlohavi , obisao za svoga dugogodisnjeg mandata............????????????? :confused:

P.s.
Ne racuna se Hilandar i Banja Luka........... :roll:
 
AP: AMERIKA TONE, UPRKOS EKONOMIJI
Izvor:Beta

Vašington -- BETA ocenjuje da je Amerika postigla dobre ekonomske rezultate , ali joj preti eksplozija nacionalizma i nova izolacija od ostatka sveta.

Srpska agencija objavila je analizu stanja u Americi, u kojoj navodi da, uprkos solidnom rastu ekonomije, Ameriku vuèe nadole politika i rastuæi nacionalizam. Agencija navodi da ispadi nacionalizma nisu ništa novo u Americi, ali da izbledeli grafit u New Yorku izaziva više žaljenje nego strah: "Na kolena pred Amerikom" - hvalisava pretnja davno prošle ere.

Niz udaraca poèeo je pre nekoliko godina, kada je Evropska unija stavila svoje rezerve na napad na Irak i povodom kršenja ljudskir prava u Gvantanamu, ilegalnih zatvora CIA-e... Amerika je napala Irak bez odluke Saveta bezbednosti.
Geografska izolacija je usledila nekoliko nedelja kasnije. Američka strategija u okupiranom Iraku raspala se nekoliko godina kasnije.

Sada se oèekuje da će sve veća plima imigranata iz Latinske Amerike dovesti do velikih problema i Amerika bi uskoro mogla da iskusi svoje najveæe poniženje - engleski jezik više neće biti znavničan, nego španski.

Stvari ipak nisu tako crne, navodi agencija. Ekonomski, Amerika je i dalje jaka, mada na neralnim osnovama zaduživanja u inostranstvu.

ZA AMERIKU BEZ MRŽNJE
 
Great Old One:
AP: AMERIKA TONE, UPRKOS EKONOMIJI
Izvor:Beta

Amerika je daleko, i teško da me mnogo interesuje osim kada je u pitanju umetnost. Srbija je ovde i u njoj živim.
I plašim se zbog mržnje kojom je davite vi čovekomrsci, rasisti i fašisti.

Šalom
Rabin Rabinovič


PS

Stari, ti i Eremita i slični, niste Srbija i nadam se nikada nećete biti.
 
Izbori su jako blizu, iskreno verujem da cemo mi gradjani ove zemlje, umeti da ocenimo i osudimo sve one nazovi politicke snage koje rade za dobrobit zemlje u evropskim i svetskom okvirima i za dobrobit nas gradjana koji zivimo i radimo u njoj. Ne zelim nikoga da imenujem i komentarisem, svima nam je jasno koliko je uradjeno, a koliko nije od vaznih politickih pitanja. Ekonomija je samo delic cele slike.
 
Рабин:
Great Old One:
AP: AMERIKA TONE, UPRKOS EKONOMIJI
Izvor:Beta
Amerika je daleko, i teško da me mnogo interesuje osim kada je u pitanju umetnost. Srbija je ovde i u njoj živim.
I plašim se zbog mržnje kojom je davite vi čovekomrsci, rasisti i fašisti.

Šalom
Rabin Rabinovič

PS Stari, ti i Eremita i slični, niste Srbija i nadam se nikada nećete biti.

Аха, него су Србија "рабини" - још ћете и да нам издајете сертификате ко ЈЕСТЕ а ко НИЈЕ Србин........:roll::roll::roll: мЛого сте се, бре, осилили.......
 
eremita:
Рабин:
Аха, него су Србија "рабини" - још ћете и да нам издајете сертификате ко ЈЕСТЕ а ко НИЈЕ Србин........:roll::roll::roll: мЛого сте се, бре, осилили.......
Eremita, da li tako mrziš i samoga sebe :?: ;-)
Usput, nisi mi odgovorio na moje pitanje o Eugenu Verberu. :lol:
Kad mrziš, govoriš o sebi, kad voliš, opet govoriš o sebi! :lol: :lol:
Eremita, zašto mucaš :roll:
Kako je to žalosno, pa kako možeš tako da živiš :?:
 
eremita:
Рабин:
Аха, него су Србија "рабини" - још ћете и да нам издајете сертификате ко ЈЕСТЕ а ко НИЈЕ Србин........:roll::roll::roll: мЛого сте се, бре, осилили.......
pa po njemu srbiju i srbina predstavlja jonimi doticni i dokazani nacionalista, javni krojitelj vojvodine i njene granice, a sertifikate treba izdavati takvim manjinama poput jonimija i lorda koji se predstavljaju kao dobri samaricani tj. srbi koji vole svoj narod a u stvari vuk u jagnecoj kozi (madjari). Licno sam pet puta banovan od strane jonimija i dva puta od ovog lorda ko zna iz kog razloga, samo zato sto sam pitao zasto me je banovao, a on odmah novi ban na novu regostraciju!!! Zbog takvih srbija i propada a ne zbog srpskogh nacionalizma, vec tbog manjinskog nacionalizma i njenog usiljavanja, zbog evropske i zapadne podrske nacionalistima, a ko kaze da ce mene neko uhapsiti. Evo mene Ratka zivog i zdravog , necu reci gde, pa neka puknu dusmani, a ako me i zbog ovog banuju, to je cista demagogija i monopolstvo, zabrana na svoje misljenje, na svoj rad i na svoju orijentaciju(naravno samo da nije separatizam u pitanju)!!
 

Back
Top