VELIKI BRAT

Kalabic_Nikola:
Kako ja znam rec (kultne spada u vrzla znacajne stvari) a po meni veliki brat i nije naka znacajna stvar :P
ko stoji iza svega toga da li je to neko tajno drustvo sta zele sa tim, eksperimentisanje ili vec sta? nije mi jasna svrha svega toga? ako neko vise zna o tome neka mi pojasni...
 
- Prvo definisi"Kultna"...
"Veliki brat" kao Orvelov negativac jeste poprilicno kultan pojam i postao je prihvacen u svakodnevnom govoru kao sinonim za represiju vladajucih slojeva na pravo privatnosti(u koje se ukljucuje i pravo slobode misljenja) onih kojima vladaju...
"Veliki brat" kao "reality sou koji traje vec desetak godina napolju jeste postao kultna stvar,sto lagano mozes da vidis po njegovom uticaju na savremeni film - "Trumanov sou","Ed tv" itd...
"Veliki brat" koji se snima kod nas (namerno ne govorim "srpska verzija") je daleko od toga da bude kultan - zahvaljujuci vec standardnoj neselektivnosti,slepom pridrzavanju uspostavljenih standarda i ponajvise uredjivackoj politici medija koji ga stvaraju (B 92,Pink,Svet)uspelo im je da promase ono sto bi odgovaralo ovdasnjem mentalitetu a sto rezultuje u brzom opadanju prvobitne popularnosti...
 
Kaa:
- Prvo definisi"Kultna"...
"Veliki brat" kao Orvelov negativac jeste poprilicno kultan pojam i postao je prihvacen u svakodnevnom govoru kao sinonim za represiju vladajucih slojeva na pravo privatnosti(u koje se ukljucuje i pravo slobode misljenja) onih kojima vladaju...
QUOTE]
Bas ovo
 
Kad sam pitao jednog svog prijatelja o "velikom bratu" on mi je odgovorio citiram:

veliki brat??? razmisli o VELIKOM OCU
VELIKI OTAC - Veliki Otac se temelji na filozofiji Reality Of The Life! Oborio je rekorde u žanru reality programa u svim zemljama i tokom svih vekova ljudske istorije.
U ovoj realnoj stvarnosti ne učestvuju samo 10 osoba,
već preko 6 milijardi ljudi!

Odigrava se ne samo u jednoj kući,
već na celoj planeti!

Veliki Otac ne traje samo 100 dana,
već od večnosti do večnosti!

Zaboravi na nekoliko kamera i mikrofona - Veliki Otac gleda pravo u Tvoje srce i to svakoga časa - čak i Tvoje misli ne mogu biti sakrivene od Njega!
kraj citata.

Šta je mislio o tome i kakvu je on podvukao paralelu nije mi odgovorio ("samo će mi se kasti")
Voleo bih da čujem i Vaše mišljenje o tome...
pozdrav
 
I ne misli se na "VB". Ne mora biti samo religija, moze biti i filozofija. Moze biti i naucna religija (religijska nauka vec postoji). Ne radi se samo o ljudima nego i zivotinjama, biljkama i svemu postojecem. Da bi se dogodio jedan globalni dogadjaj u njega se mora uklopiti veci broj pojedinacnih dogadjaja. Uloga Velikog Oca je tu neophodna.
 
Možda je cilj da nam način života, uslovi pod kojima žive u kući VB, postanu prihvatljivi i da jednog dana kad budu primenjeni u stvarnom svetu ne protestvujemo. Zabrinjavajuće, ali nadam se da je to samo još jedan glupi šou, i da iza njega nema skrivenih namera.
 
tarabica:
Možda je cilj da nam način života, uslovi pod kojima žive u kući VB, postanu prihvatljivi i da jednog dana kad budu primenjeni u stvarnom svetu ne protestvujemo. Zabrinjavajuće, ali nadam se da je to samo još jedan glupi šou, i da iza njega nema skrivenih namera.
slazem se sa tobom, ali bojim se da nista nije slucajno, narocito kad je to uzela televizija b92.
 
Kapernaum:
Kaa:
- Prvo definisi"Kultna"...


култ (л. cultus, colere гајити; поштовати)
поштовање бога; црквени обреди, вера, вероисповест; високо поштовање, дивљење до обожавања
...Nisam trazio izvod iz dzepnog izdanja "Stranih izraza koji vam stvaraju nedoumice kada pokusate da ih iskoristite u prosto prosirenoj..."
Definisi - kao u "Definisi sta si hteo sa tim da kazes."
 
Kaa:
Kapernaum:
...Aaaa, ovo znaci ima veze sa migracijama pingvina na Novom Zelandu.... :roll:
Pa ti se zezaj ja pokušavam da definišem tvoje pitanje.
Pitao si šta je to kult, pa sam ti rekao, pa nisi bio zadovoljan sa džepnim izdanjem prevoda, sad te pitam za komunizam pošto ja smatram da je i to kultno, kao i ovaj VB pošto dosta vidim mlade a i starije jedva čekaju da gledaju, prosto obožavaju emisiju. Pa sam hteo da čujem i ostale komentare na to. ok?
A ako ćemo se zezati onda reci nema problema...
 
"sad te pitam za komunizam pošto ja smatram da je i to kultno,"...se dosta razlikuje od "da li ti smatras da je komunizam religija?" - ok?Ovako je ispalo iz konteksta.
Sad ti pravis parabolu na parabolu...(ko "kajmak na kajmaku" - ako si citao "Asterixa i vikinge")te definitivno gubim ideju kakve to veze ima sa VB-om...
A do zezanja mi je uvek btw...
 
Kaa:
"sad te pitam za komunizam pošto ja smatram da je i to kultno,"...se dosta razlikuje od "da li ti smatras da je komunizam religija?" - ok?Ovako je ispalo iz konteksta.
Sad ti pravis parabolu na parabolu...(ko "kajmak na kajmaku" - ako si citao "Asterixa i vikinge")te definitivno gubim ideju kakve to veze ima sa VB-om...
A do zezanja mi je uvek btw...
OK Kaa pobedio si predajem se
 
@Kapernaum
Kontao sam malo o onome shto si nabacio o komunizmu....Imam savrshen primer,koga se i ti setjash ... Zloba,on je savrsheno odgovarao ulozi - autoritativni lik oca,koji zahteva odredjeno ponasanje i u skladu sa ispunjenim ili ne ispunjenim zahtevima - kazhnjava i nagradjuje....Drugim recima,mi smo savrsena nacija za takvu strukturu vlasti,posto je bilo neophodno da nam sama bedna egzistencija dodje u pitanje (bombardovanje)- ne bi li postavili pitanje da li je veliki brat(tata,gazda) uvek u pravu....
Chitav njegov autoritet se jeste gradio na kultu lichnosti...i s` zanemarljivim izuzetkom bio je prihvatjen za zhivog boga u prvim godinama vlasti - kad je i napravio najvetja sranja...Ok. pricam vec bezbroj puta prezvakanu pricu - ali ovoga puta stavljam akcenat na "poslusnost autoritetu" - cije se odluke ne odbijaju,bez obzira sa kakvim normama se kosile...
Ipak ovog VB-a cu pre da uporedim sa Orvelovim a ne sa ovim televizijskim....ali je fakat da nama(kao narodu koji zivi ovde) u podsvesti stoji da nam je potreban neko koga cemo bespogovorno slusati...i tu se ostvaruje ona paralela na kojoj si ti ranije insistirao ali ja nisam razumeo.Sorry.
 
VB jeste novi kult koji promoviše neopaganstvo čovjeka u akuulturi ljudske seksualne životinje! Ni najminje nije slučajno, ni naivno imati ljudske kućne ljubimce i uvesti javno glasanje kao za kriterijum za izglasavanje nečije sudbine. Ljudi.... sav ovaj svinjac vezan za tv i VB je dobro smišljena probna konstrukcija.
 

Back
Top