Internet u Uzicu

Stinger

Početnik
Poruka
31
E odavno se nisam odusevio kao danas. Vidim da je poceo da radi bezicni lokalni internet. Ljudi se organizuju i medjusobno povezuju u jednu veliku gradsku mrezu.

Meni to mnogo dobro zvuci. Svi povezani, razmena filmova i muzike a besplatno. Koliko vidim, ima cak i internet ali to je sad besplatno a inace ce se placati, sto je razumljivo.

Informaciju sam video na http://wireless.uzice.net.
 
Mislim da se iz tvojih poruka sasvim lako vidi kakva si ti osoba. Em si nepismen, em si nepristojan.

Iz ovog sto si napisao vidi se da nisi bas upucen u stvari.

Ljudi su vec napravili mrezu koja radi i kroz koju imaju besplatnu komunikaciju pa i Internet. Naravno da mora da se kupi oprema ali to ne kosta ni blizu tome sto ti pricas, mnogo je jeftinije.

Ono sto je bitno to je da je koriscenje mreze besplatno.

Sabiraj ti kolik hoces ali ljudi imaju besplatnu mrezu i cak i besplatan Internet i naravno da cu rado da im se pridruzim.
 
CIKA-GAD-I-UZICE-GRAD:
Troskovi

Oprema /usluge Euro
1. SMC PCI wireless kartica 53,00
2. Reverse SMA Adapter 5,50
3. Produzni kabl 3 m 12,00
4. Waterproof zastitna traka za 1 spoj , 1 metar 2,00
5. Reinkjet Grid Antena 28,00
6. Prikljucak na BGW mrezu 25,00
Ukupan trosak:
125,50
Ako sam pravis al ti o tome nemas pojma pa mozes da zaokruzis na 150 eura hahahhahahahahahhahaha
ovo sto si napisao vazi za sajt www.nst.co.yu
ali bezicni net uzica je besplatan!
 
CIKA-GAD-I-UZICE-GRAD:
Uzicanin:
CIKA-GAD-I-UZICE-GRAD:
Troskovi

Oprema /usluge Euro
1. SMC PCI wireless kartica 53,00
2. Reverse SMA Adapter 5,50
3. Produzni kabl 3 m 12,00
4. Waterproof zastitna traka za 1 spoj , 1 metar 2,00
5. Reinkjet Grid Antena 28,00
6. Prikljucak na BGW mrezu 25,00
Ukupan trosak:
125,50
Ako sam pravis al ti o tome nemas pojma pa mozes da zaokruzis na 150 eura hahahhahahahahahhahaha
ovo sto si napisao vazi za sajt www.nst.co.yu
ali bezicni net uzica je besplatan!

Jeste, premda neznam ko si, i nije me ni briga. Verovatno si neki od operatora u njegovoj sobi i stalni posetilac, prema tome; svakom detetu je sasvim jasno, da to sto pricate i pisete vi, je jedna najobicnija notorna laz!!! I ti vrlo dobro znash kolko kosta mrezna kartica, antena za takav uredjaj. I to sasvim svesno promovisete kako bih ljudi koristili taj net, najpre malte ne besplatno( kako on kaze po nekim promotivnim cenama) a vremnenom cena ce rasti i rasti. Uostalom zar stvarno mislite da ce ta mreza uspeti pored verat neta. Sto se mene tice ja cu se zalagati da vam ometam tu mrezu,a pogotovu Predragu Supurovicu koji tu SKUPU mrezu promovise zarad sticanja licne dobiti pritom obmanjujuci takve kao sto ste vi !!
Vi samo mozete da mastate o takvoj mrezi koja vam nece uspeti (ako bog da)!!
E toliko o vasoj Uzickoj mrezi !
nemam pojma o kojim operatorima prichas, i ko je taj Peredrag? i cega posetilac!?
dechko ti bi mogao na lechenje?!! pocinjes da buncas i da ugrozavas zivote drugima!
 
Stvarno nije u redu da takvim recnikom prljas temu koju sam pokrenuo. Stvarno bi trebao da se klonis da komentarises nesto sto ne razumes. Oni tvoji iz radio kluba su se upisali od smeha kada su videli ovo tvoje pisanije.

E da, sve cestitke za ometanje. Od tog ometanja clanovi mreze ne znaju sta ce, Internet im pici bez problema maksimalnom brzinom i zamisli - besplatno.

Meni sline cure svaki put kad odem da probam. Radi 1000 puta bolje od Verata. Bas mi pricao prijatelj, kojije clan, neki dan su menjali server pa par sati nije radio Internet pa je morao da se poveze preko Verata. Smucilo mu se koliko je sporo i sto se prekida veza.
 
Je li to jos neko krenuo sa ADSL-om sem Telekoma, posto, koliko je meni poznato, Telekom ne nudi paket od 128kbps, vec pakete od 256, 512, 768 kbps.Cene su 1208, 1811 i 2415 dinara + PDV. Navodno krecu od Decembra, a iskreno se nadam da nece biti jedini.
 
Ja sam dobio onaj da se izrazim Telekomov "letak" znaci na njemu sam video 128/64 sada mozda je greskom bilo upisano ili ne sta da se radi. Sto se tice konekcije da kao pocinje odnosno u toku je prijavljivanje ali od Decembra ce startovati, mada je to po meni sviranje klincu. Sada su dali neke cene ali mislim i tvrdim da ce se te cene sigurno menjati, ne nabolje nego samo na gore. Zato sljakam na Wirelessu i opusteno. Pozdrav svima...
 
domacin_uzice:
Ja sam dobio onaj da se izrazim Telekomov "letak" znaci na njemu sam video 128/64 sada mozda je greskom bilo upisano ili ne sta da se radi. Sto se tice konekcije da kao pocinje odnosno u toku je prijavljivanje ali od Decembra ce startovati, mada je to po meni sviranje klincu. Sada su dali neke cene ali mislim i tvrdim da ce se te cene sigurno menjati, ne nabolje nego samo na gore. Zato sljakam na Wirelessu i opusteno. Pozdrav svima...

Ne verujem da se smeju mnogo igrati sa cenama, jer je to trenutno jedino sto ih cini iole konkurentnim u ovom momentu. Telekom je obavezan da ponudi jedinstvene cene za celu Srbiju, pa bi sa visim cenama tesko mogao da se domogne beogradskog trzista gde postoji dosta provajdera koji 256 nude u cenovnom rangu od 1500-1700 dinara. Lako je izivljavati se i izigravati monopolistu u Uzicu, Beograd je vec nesto drugo. Nadam se da ce ovo napokon naterati i SBB da razmislja o znacajnom snizenju cena, ovo do sada je zaista bio bezobrazluk.
 
Ali moras misliti na to. Imaj obzira da neobee net posluje sa ControlPointom to je jedna firma iz uzica. Tako da verovatno i oni ponude svoje pakete i svoje cene. Ali mi smo zemlja cuda moras priznati kod nas je cve moguce. Ne znam za sada nista posebno nemislim o tome ADSL - u preko telekoma ali polako vreme ce pokazati pozdrav.
 
domacin_uzice:
Ali moras misliti na to. Imaj obzira da neobee net posluje sa ControlPointom to je jedna firma iz uzica. Tako da verovatno i oni ponude svoje pakete i svoje cene. Ali mi smo zemlja cuda moras priznati kod nas je cve moguce. Ne znam za sada nista posebno nemislim o tome ADSL - u preko telekoma ali polako vreme ce pokazati pozdrav.


Ma. u pravu si, nije bitan ni ADSL, a ni Telekom, bitno je samo da u ovom Uzicu napokon krene internet pristojne brzine i po "prihvatljivoj" ceni. Ko ce to organizovati kako, nije mnogo ni bitno, samo nek' ih je sto vise.
 

Back
Top