SLOVENI - Najveci narod...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

SerbiaUnited

Primećen član
Poruka
989
Subcategories There are 47 articles in this category.

B
Belarusians
Bokeljs
Borowiacy
Bosniaks
Boyko
Bulgarians
Bunjevci
C
Croats
Czechs
D
Dregovichs
Drevlians
G
Gorani (Kosovo)
H
Hutsuls
I
Ilmen Slavs
J
Janjevci
K
Karantanians
Kashubian
Kociewiacy
Krivichs
L
Lemko
Lipovan

M
Macedonian Slavs
Mazur
Molise Croats
Montenegrins (people)
Moravian

P
Polans (eastern)
Poles
Poleszuk
Pomaks

R
Radimichs
Russians
Rusyns

S
Serbs
Slovaks
Slovenians
Slovincian
Sorbs

T
Torbesh

U
Ukrainians

W
Warmiak
 
Pa dobro de ... ako tako gledaš...

Mi smo svi na svetu bili deo naroda koji je stigao iz afrike. :)

Najnovija istrazivanja kazuju (History Channel) da smo nastali od nekog africkog plemena koji nije živeo u etiopiji nego u pustinji u Namibiji (jug afrike).

Tamo i dan danas živi pleme koje se sastoji od tamnoputih ljudi, ljudi svetle puti i ljudi kosih očiju. Ima ih i niskih i veoma visokih.
Kažu da su nastali posle ledenog doba od okupljenih zaostataka plemena koji su živeli u Africi. Nije ih tada bilo više od 2000 i oni su bili jedini ljudi na svetu. Pre ledenog doba bilo je mnogo više pa se oni smatraju za nosioce očuvanja čovečanstva.

Ime im počinje na S ali nisam baš zapamtio tačan naziv plemena.

Istraživanja vode zaključku da su njihovi preci pošli svako na svoju stranu i da su crnci, belci i žuti nastali baš od njihovih varijacija.


ZANIMLJIVO.
 
SerbiaUnited:
Pa dobro de ... ako tako gledaš...

Mi smo svi na svetu bili deo naroda koji je stigao iz afrike. :)

Najnovija istrazivanja kazuju (History Channel) da smo nastali od nekog africkog plemena koji nije živeo u etiopiji nego u pustinji u Namibiji (jug afrike).

Tamo i dan danas živi pleme koje se sastoji od tamnoputih ljudi, ljudi svetle puti i ljudi kosih očiju. Ima ih i niskih i veoma visokih.
Kažu da su nastali posle ledenog doba od okupljenih zaostataka plemena koji su živeli u Africi. Nije ih tada bilo više od 2000 i oni su bili jedini ljudi na svetu. Pre ledenog doba bilo je mnogo više pa se oni smatraju za nosioce očuvanja čovečanstva.

Ime im počinje na S ali nisam baš zapamtio tačan naziv plemena.

Istraživanja vode zaključku da su njihovi preci pošli svako na svoju stranu i da su crnci, belci i žuti nastali baš od njihovih varijacija.


ZANIMLJIVO.

zanimljivo...:confused:8-)
 
Ma od srba su nastali svi ostali narodi, i crnci i japanci i indijanci!
Bog cuva srbe!

bog-cuva-srbe.jpg


(napisano u napadu rodoljublja, ksenofobije i mrznje prema domacim izdajnicima)
 
nije tacno...
ali postoje mnogi dokazi da su srbi bili najveci slovenski narod pa cak i da su sloveni nastali od srba.

prilikom nariranja slovena i prelaska u malu aziju u 7. veku osnovan je grad koji nosi naziv GordoSerbon.
Mnogi istoricari smatraju da je taj naziv izveden od 2 reci SRPSKI i GRAD tj. GradSrpski.

U mnogim istorijskim spisima o slovenima koji se nalaze u Ceskoj i Slovackoj
dosta se pominju se Srbi ali i Hrvati.(Serbi, Srb, Hroate, Kroate)


když tu věži děláchu,
tvrdými cihlami ji stláchu.
Klí miesto vápna jmějiechu
a všickni jednu řěč mluviechu.
Bohu sě jich řěč nesmíli,
(20) jich jazyky tako zmýli,
že bratr bratru neurozumě,
ale každý svú řěč umě.
Tu svého diela přěstachu,
druh ot druha pryč sě brachu.
(25) Každý sobě těch vlast ustavi
a ot těch vzněchu sě rozliční nravi.
Ti sobě osobichu země,
jakž dnes má každá jmě.
Mezi jinými Srbové
(30) tu, kdežto biechu Hřekové,
podlé mořě sě ustavichu,
až do Říma sě vzplodichu.

(...)


V srbském jazyku jest země,
jiež Charvátci jest jmě.
V tej zemi bieše lech,
jemuž jmě bieše Čech.
 
Ima i lav, ako nisi primetio. CG i Bugarskoj je lav tradicionalan na zastavi, ali i Engleskoj i Holandiji... A ti orlovi mi zaebano lice na Nemacke... pogotovo onaj crni u kombinaciji sa zutom podlogom...

Inace, sto se tice sahovnice, ona je bila jedan od stara zastava Madjarske, ali su je razne vazalne drzave usvojle kao svoju... Sahovnica (u plavo belom obliku) je danas zastava Bavarske. Neki smatraju i da Hrvatska sahovnica vodi poreklo iz Irana, tj da su je doneli kad su dolazili ovde...

Inace, nije mi jasno kako si mislio da je ovo moguce:

ali postoje mnogi dokazi da su srbi bili najveci slovenski narod pa cak i da su sloveni nastali od srba.

Povezanost u tome da su njima vladali drugi... :-D :-D :-D
 
pa nisam ja izmislio tekst, grbove i istoriju...
samo iznosim neke vec napisane stvari, sundjer bobe.

idi na stormfront
(takav je kakav je)
ali ima neverovatnih tekstova,mapa i isecaka starih spisa o srbima, slovenima, ilirima, itd itd

nije loshe za prochitati, u svakom sluchaju...
 
nesmo u tom periodu dosli kada su se stvarale te turske grupacije.

Bugari su vecinom tog turskog porekla (ne ovih turaka u maloj aziji) vec onih koji su iznad kavkaza, crnog mora i kaspijskog jezera doshli na balkan. tu se malko pomeshali sa slovenima.

mi smo posle kavkaza ishli na sever a ne na jug. ziveli na prostorima ceske, poljske i istocne
nemacke (Beli Srbi)
pa se doselili u dalmaciju, liku, bosnu i deo danasnje zapadne srbije.
kasnije smo se malko prosirili na istok.
drugi deo slovena koji su dosli na balkan, naselili su se preko vojvodine
(tzv dunavski sloveni) i dalje na jug. Oni su dosli naravno i do bugarske i makedonije pa se malo meshali sa tim Blgarima/trachanima i ostalim narodima.
pa chak kazu i dosli chak do male azije (pomenuti GordoSerbon)


Bugari imaju malko ili malko vishe drugaciju istoriju.
 
Stari Srbi nisu bili Sloveni. Oni su emigrirali na ove nase prostore negde oko 6.v.n.e. Mozda su se podelili u dve grupe pa je jedna otisla na sever, a druga na jug. Oni su bili Sarmatsko pleme, zvano Serboi. Negde oko tog doba su tu dosli Sloveni. Iako su Stari Srbi i Sloveni bili manjina u poredjenju sa lokalnim stanovnistvom, nametnuli su nam jezik (Sloveni) i ime (Srbi). Ipak, ja verujem da je najveci procenat ljudi sa Zapadnog Balkana "lokalnog" porekla (Iliri, Dacani...) Sto se jasno vidi u DNK poredjenjima sa ostalim Slovenima (Istocni i Zapadni Sloveni, za razliku od nas "juznjaka" imaju mnogo vise slicnosti.

Inace, vecina stanovnika zapadnog Balkana su Dinaridi (oko 70%), koji su karakteristicni za zapadni Balkan. Pojavljuju se i u severnoj Italiji i juznoj Francuskoj *(Sto bi moglo da se objasni cinjenicom da su neka plemena emigrirala odavde prilikom dolazka Slovena, Sarmata, Bugara, Avara...)

Teorija Slovenskog porekla Srba je jaaaaaako fragilna. Naravno, ja ne tvrdim da nismo Sloveni u opste, naprotiv, ali verujem da imamo lokalne krvi u sebi vise nego Slovenske...
 
Silent Bob:
Stari Srbi nisu bili Sloveni. Oni su emigrirali na ove nase prostore negde oko 6.v.n.e. Mozda su se podelili u dve grupe pa je jedna otisla na sever, a druga na jug. Oni su bili Sarmatsko pleme, zvano Serboi. Negde oko tog doba su tu dosli Sloveni. Iako su Stari Srbi i Sloveni bili manjina u poredjenju sa lokalnim stanovnistvom, nametnu li su nam jezik (Sloveni) i ime (Srbi). Ipak, ja verujem da je najveci procenat ljudi sa Zapadnog Balkana "lokalnog" porekla (Iliri, Dacani...) Sto se jasno vidi u DNK poredjenjima sa ostalim Slovenima (Istocni i Zapadni Sloveni, za razliku od nas "juznjaka" imaju mnogo vise slicnosti.

Inace, vecina stanovnika zapadnog Balkana su Dinaridi (oko 70%), koji su karakteristicni za zapadni Balkan. Pojavljuju se i u severnoj Italiji i juznoj Francuskoj *(Sto bi moglo da se objasni cinjenicom da su neka plemena emigrirala odavde prilikom dolazka Slovena, Sarmata, Bugara, Avara...)

Teorija Slovenskog porekla Srba je jaaaaaako fragilna. Naravno, ja ne tvrdim da nismo Sloveni u opste, naprotiv, ali verujem da imamo lokalne krvi u sebi vise nego Slovenske...


meni brate zanimljivo da se neko vata za neke poshalice
kojim nismo obuhvaceni

a negira raspored krvnih grupa
u opshtinama bela palanka, knjazevac, pirot, dimitrovgrad....

meni je najlogichnije, kad vidim onu mapu
sa remesianom, latinom, toreso, timakumima vecim i manjim, balastreom,
sa popisom od preko 100 kula
sa iskopinama na svakom coshku suve planine i u budzaku (ko je gledo skoro Avanturu sa safari klubom iz nisha)
i procenama da je broj stanovnika tog podruchja shestocifren
a 600 godnine je to bilo ko danas par miliona...
sa dosta toponima i rechi iz latinskog...

da je % krvi romaniziranog stanovnishtva bio poprilichan!
a s onim dinarcima nisu imali nikakve veze!
 
Pa i ostali narodi su prosli taj put tj dosli sa kavkaza
Nisu ni nemci i englezi bili tu vekovima...

tako da je suludo da pricas o tome...

ali posto nisi citao nista o genetici, ti zelis nesto da kazes (CITAJ ISPOD) ali prosto ne znas kako>

ako zelis da kazes da su srbi vecinom starosedeoci onda taj kavkaz NE PIJE VODU. kod starosedelaca preovladava haplogrupa E1b koja nema veze sa indo-evropskim poreklom. E oznacava dolazak ljudi iz afrike u malu aziju a 1b iz male azije u evropu (mediteran, balkan) pre nekoliko hiljada godina.

Narodi koji su dosli sa kavkaza u svakom slucaju ili su turskog ili mongolskog porekla (haplogrupa I - ne ovi turci sada) ili R (R1a ili R1b) tj danas: zapad evrope(R1b) i sloveni(R1a)

i moje naselje dobija sledece godina naziv Naselje Car Konstantin
pa necu da poverujem u te glupe price da smo rimljani !!

STO SE TICE STAROSEDEOCA
Iliri su toliko bili nezgodni i besni da su se po svim pisanjima maltene istrebili.
Vazila je krvna osveta i neki chudni obicaji da su ih mnogi narodi juzno od njih (grcka) smatrali cak i za kanibale.
Negde sam procitao da su se putem tih krvnih osveta toliko poubijali da ih je veoma malo ostalo sto je pogodovalo drugim narodima da prodru.
I sada za stanovnike koji se smatraju za "starosedelackim" vaze te stvari:
Crnogorci, Albanci, Hercegovci, Vlasi, Shopi,...
POTPUNA RAZLIKA U ODNOSU NA SRBE tj slovene.

to je kao kad imas neku baru i osusis je pa onde bas gde je najdublje ostanu neke male barice.
tako su iliri danas prisutni ali u minornim skupinama na balkanu,
osim shiptara koji se umnozavaju!

Danaslji raspored haplogrupa kod rimljana (citaj italijana i okolina) nema ni 1% slicnosti kao kod nas.
tako da prica o "KRVI" romaniziranog stanovnishtva moze da se baci u Nishavu.
kao ostali evropski narodi italijani danas imaju preko 2/3 R1b haplogrupu dok mi tu nemamo ni 1%.

ALI KAO STO SAM PRE NAPISAO. NARODI SU NASTALI MNOGO KASNIJE.
TAKO DA NI TO NE MORA NISTA DA ZNACI.

NAJSMESHNIJE MI JE TO

STO TI ISTI KOJI TVRDE DA JE % ROMANASKOG STANOVNISTVA U B.PALANCI I OKOLO VELIKI A NEGIRA POSTOJANJE ROMANSKOG STANOVNISTVA U RUMUNIJI.
(koji mnoge stvari imaju slicne: boja koze, jezik,...)

L - O - G - I - K - A zar ne
:) :) :) :) :)
nazvacemo je "IZVRNUTA TORTA"
 
SerbiaUnited:
pa nisam ja izmislio tekst, grbove i istoriju...
samo iznosim neke vec napisane stvari, sundjer bobe.

idi na stormfront
(takav je kakav je)
ali ima neverovatnih tekstova,mapa i isecaka starih spisa o srbima, slovenima, ilirima, itd itd

nije loshe za prochitati, u svakom sluchaju...
Silent Bob neznaci Sundjer Bob
Ako ovako vladas engleskim jezikom kako tek onda prevodis te istoriske tekstove sa stranjskih kanala :D
 
SerbiaUnited:
Pa i ostali narodi su prosli taj put tj dosli sa kavkaza
Nisu ni nemci i englezi bili tu vekovima...

tako da je suludo da pricas o tome...
Naravno da nisu bili tu vekovima, ali su dosli su vekovima pre nas...

ali posto nisi citao nista o genetici, ti zelis nesto da kazes (CITAJ ISPOD) ali prosto ne znas kako>

ako zelis da kazes da su srbi vecinom starosedeoci onda taj kavkaz NE PIJE VODU. kod starosedelaca preovladava haplogrupa E1b koja nema veze sa indo-evropskim poreklom. E oznacava dolazak ljudi iz afrike u malu aziju a 1b iz male azije u evropu (mediteran, balkan) pre nekoliko hiljada godina.

Narodi koji su dosli sa kavkaza u svakom slucaju ili su turskog ili mongolskog porekla (haplogrupa I - ne ovi turci sada) ili R (R1a ili R1b) tj danas: zapad evrope(R1b) i sloveni(R1a)
HG2, EU7 su predominantni na zapadnom Balkanu dok je u severoistocnoj Evropi EU19 i HG12 (koji se smatra za "Sloveniski" marker)

Marker HG2 (mutacija EU7), moze se naci medju Srbima 49%. On se takodje pojavljuje u velikiom broju (+40%) medju Severnim Svedjanima, Norvezanima, Bugarima, Skotima i Turcima.

i moje naselje dobija sledece godina naziv Naselje Car Konstantin
pa necu da poverujem u te glupe price da smo rimljani !!
Sigurno je da imamo i Romanske krvi u sebi.

STO SE TICE STAROSEDEOCA
Iliri su toliko bili nezgodni i besni da su se po svim pisanjima maltene istrebili.
Vazila je krvna osveta i neki chudni obicaji da su ih mnogi narodi juzno od njih (grcka) smatrali cak i za kanibale.
Negde sam procitao da su se putem tih krvnih osveta toliko poubijali da ih je veoma malo ostalo sto je pogodovalo drugim narodima da prodru.
I sada za stanovnike koji se smatraju za "starosedelackim" vaze te stvari:
Crnogorci, Albanci, Hercegovci, Vlasi, Shopi,...
POTPUNA RAZLIKA U ODNOSU NA SRBE tj slovene.

to je kao kad imas neku baru i osusis je pa onde bas gde je najdublje ostanu neke male barice.
tako su iliri danas prisutni ali u minornim skupinama na balkanu,
osim shiptara koji se umnozavaju!
Ovo sto si napisao je jednostavno receno: glupost...

Odluci se da li su Albanci Iliri ili su dosljaci... nemoj u svakom drugom postu da menjas stav

ROMANSKOG STANOVNISTVA U RUMUNIJI.
(koji mnoge stvari imaju slicne: boja koze, jezik,...)

Pronadji knjigu "Clash of Titans" i procitaj kako smo opisani... Toliko o tome...
 
Silent Bob:
Naravno da nisu bili tu vekovima, ali su dosli su vekovima pre nas...


HG2, EU7 su predominantni na zapadnom Balkanu dok je u severoistocnoj Evropi EU19 i HG12 (koji se smatra za "Sloveniski" marker)

Marker HG2 (mutacija EU7), moze se naci medju Srbima 49%. On se takodje pojavljuje u velikiom broju (+40%) medju Severnim Svedjanima, Norvezanima, Bugarima, Skotima i Turcima.


Sigurno je da imamo i Romanske krvi u sebi.


Ovo sto si napisao je jednostavno receno: glupost...

Odluci se da li su Albanci Iliri ili su dosljaci... nemoj u svakom drugom postu da menjas stav



Pronadji knjigu "Clash of Titans" i procitaj kako smo opisani... Toliko o tome...

pod Romani
da se razumemo
misli se na sve one koji su u rimu imali status vojnika ili civila
a tu je bilo svega sem Latina,
iako su govorili Latinski.

e sad....
zavisi ko je gde bio Rimljanin.
negde starosedeoci, negde legije...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top