SLOVENI - Najveci narod...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Silent Bob:
Naravno da nisu bili tu vekovima, ali su dosli su vekovima pre nas...

možda, to sve u svemu stoji na veoma staklenim nogama...


Silent Bob:
HG2, EU7 su predominantni na zapadnom Balkanu dok je u severoistocnoj Evropi EU19 i HG12 (koji se smatra za "Sloveniski" marker)
Silent Bob:
Marker HG2 (mutacija EU7), moze se naci medju Srbima 49%. On se takodje pojavljuje u velikiom broju (+40%) medju Severnim Svedjanima, Norvezanima, Bugarima, Skotima i Turcima.


eu19 imamo 20% što je dobar procenat a taj hg2 (I) se pojavljuje
kod finaca, svedjana, hrvata, ceha, istocnih nemaca.
znaci može se povući jedna linija što takođe dokazuje nepostojanje takve teorije!!
ranije sam objašnjavao...

zapadni sloveni imaju dosta tog markera. imamo i mi a pogotovo hrvati i slovenci.

kada uzmeš onih eu19 20% i tih kako kažeš 49% (nije nego oko 35%) dobija se recimo 69% po tebi

ZNAAAAAAČIIIIII
TO JE VECIIIINAAAA
---- gde su tu turci (J haplogrupa) , starosedeoci (e3b)
TO JE MANJIIINAAA

JEL SHVATIO MALI SHKOLARAC... JESTE...
EVO BONE

ako već kontrirash mućni malo glavom.

u suštini ovi markeri se mogu tumačiti na više načina.
tako da ne piju vodu po meni. ali nema veze. U PRAVU SI!

Silent Bob:
Sigurno je da imamo i Romanske krvi u sebi.

NEMAMO. GLE SADA. DVA SELA NA SVRLJISKOJ PLANINI 1950te GODINE IMALA SU UKUPNO 2500 STANOVNIKA. VISHE NEGO CENTAR OPSHTINE TJ B.PALANKA.

SADA IMAJU 10 STANOVNIKA (ukupno)
veća selca. imaju i napuštenu školu, zadrugu, mnoooogo kuća napuštenih itd itd

i recimo (NE DAJ BOŽE) za 100 godina dodju bugari nasele to a još za 100 godina
dođe neki recimo neki bratko Krow i kaže "aha tu su bili srbi, i mi smo srbi, vodimo poreklo od njih"

NARAVOUČENIJE:
bpalanka tj remesiana možda su bili gradovi od više hiljada stanovnika naseljenih rimljanima neeeekada ALI došlo je takvo vreme da jednostavno taj region nije više predstavljao ništa zanimljivo.
ljudi su se i tada selili, čak više nego sada.
grad je izgubio stanovništvo. svako je otišao na svoju stranu.
došli su sloveni i zagospodarili jer NIJE BILO mnogo stanovništa i na kraju postali dominantni.
DA JE TU TADA BILO TOLIKO STANOVNIŠTVA to bi
se pročulo (ratovi, sukobi, mešanje jezika,...)

END OF STORY


Silent Bob:
Ovo sto si napisao je jednostavno receno: glupost...
Silent Bob:
Odluci se da li su Albanci Iliri ili su dosljaci... nemoj u svakom drugom postu da menjas stav

KAŽI MI GDE SAM MENJAO STAV, kontraMAN-e

ALBANCI JESU STAROSEDEOCI. TO JE OK. I ONI SU SE MEŠALI
ALI SU SAČUVALI OBIČAJE, STARI JEZIK, BESNILO...
ALI, OPET, IM NIKO NE DAJE ZA PRAVO DA ODUZIMAJU SLOVENSKE TERITORIJE KOJE SU ISTO TAKO DUGO, DUGO, ovde




Silent Bob:
Pronadji knjigu "Clash of Titans" i procitaj kako smo opisani... Toliko o tome...

pronadji knjigu ISTORIJA SRBA i pročitaj kako smo opisani
boli me uvo za CLASH OF TITANS
 
1. Srbi nisu Sloveni
2. Albanci nisu starosedeoci Balkana (doselili su se sa podrucja podkavkazja).
3. Poreklo ljudi nije iz Afrike (mada poreklo crnaca mozda jeste)
4. Srbi su od posle Potopa starosedeoci na Balkanu
5. Goranci su starosedeoci Balkana
6. Iliri nije naziv za neku posebnu etnicku grupu (vise se odnosi na politicku pripadnost )
7. Hrvati se nisu doselili iz Irana
8. Celokupno stanovnistvo sveta vodi poreklo od TRI zasebne genetske grupe, od kojih su kasnije mesanjem i sirenjem nastali razni narodi.
 
SerbiaUnited:
možda, to sve u svemu stoji na veoma staklenim nogama...
Ne, ta teorija levitira u vazduhu. Tvoja teorija je na fragilnim staklenim nogicama... napominjem - tvoja teorija

eu19 imamo 20% što je dobar procenat a taj hg2 (I) se pojavljuje
kod finaca, svedjana, hrvata, ceha, istocnih nemaca.

znaci može se povuci jedna linija što takode dokazuje nepostojanje takve teorije!![/QUOTE]
Sto upravo dokazuje ono sto sam rekao, povezujuci "lokalne" Balkance sa nekom sasvim drugom migracijom, koja se odigrala negde oko 6000 godina pre dolaska Slovena. Verovatno su dosli zajedno, pa su neka plemena ostajali usput ili se delili. Ili su dosli iz iste pradomovine (sto bi se moglo povezati sa Iranskom teorijom), ali cinjenica ostaje da genetski marker koji se smatra "Slovenski" kod nas nije razvijen i rasprostranjen, za razliku od Zapadnih i Istocnih Slovena, sto bez sumnje dokazuje da su Sloveni dosli ovde i da su se pomesali sa lokalnim stanovnistvom, ali da ih je lokalno stanovnistvo asimiliralo, ipak Sloveni su nametnuli svoj jezik. Slicno se desilo i sa starim Srbima, koji su nam doneli - ime.

ranije sam objašnjavao...

zapadni sloveni imaju dosta tog markera. imamo i mi a pogotovo hrvati i slovenci.

kada uzmeš onih eu19 20% i tih kako kažeš 49% (nije nego oko 35%) dobija se recimo 69% po tebi

ZNAAAAAACIIIIII
TO JE VECIIIINAAAA
---- gde su tu turci (J haplogrupa) , starosedeoci (e3b)
TO JE MANJIIINAAA
Iskreno, kazi mi da li zivis negde blizu neke hemijske fabrike ili neceg slicnog?

Vidi ti njega, on sabira... pa ta se istrazivanja ne odnose na pojednica nego na globalni prosek ispitanika... a on sabira... Vidis, treba vise uzoraka koji se ispitaju, a zatim se izvlaci prosek iz njih... Dzaba... kao sto Crow rece, stvarno sa tobom nema smisla raspravljati...

JEL SHVATIO MALI SHKOLARAC... JESTE...
EVO BONE
Zaista, sa ovim si pokazao sve...

ako vec kontrirash mucni malo glavom.

u suštini ovi markeri se mogu tumaciti na više nacina.
tako da ne piju vodu po meni. ali nema veze. U PRAVU SI!
Kontriram? Teoriju o postanku Srba koju ja smatram ispravnom, uvek potvrdjujem i ne mesam, za razliku od tebe, koji svaki drugi post nesto promenis... prvo sti tvrdio da Stari Srbi nisu dosli sa Kavkaza, pa si tvrdio da jesu... pa sad tvrdis da su Stari Srbi Sloveni koji su stigli sa Kavkaza... Ovo je kao Bambi Mix, ali Bambi Mix je ukusan, a ti si povrsan i preletac...

NEMAMO. GLE SADA. DVA SELA NA SVRLJISKOJ PLANINI 1950te GODINE IMALA SU UKUPNO 2500 STANOVNIKA. VISHE NEGO CENTAR OPSHTINE TJ B.PALANKA.

SADA IMAJU 10 STANOVNIKA (ukupno)
veca selca. imaju i napuštenu školu, zadrugu, mnoooogo kuca napuštenih itd itd

i recimo (NE DAJ BOŽE) za 100 godina dodju bugari nasele to a još za 100 godina
dode neki recimo neki bratko Krow i kaže "aha tu su bili srbi, i mi smo srbi, vodimo poreklo od njih"

Gledaj ovako: Ima neka kuca negde... i tu zivi porodica. Porodica ima dva sina, koji se ozene. Slucajno ta porodica nastrada i ostanu samo deca tih sinova. Deca su nasledlila fizicke osobine od svojih oceva. Da li deca treba da zaborave oceve i pocnu mahati zastavama svojih majki? To je prosto receno ono sto se desava ovde. Velicanje Slovena sa jedne sttrane, a totalno odbacivanje Starih Srba i Lokalnog Balkanskog stanovnistva sa druge strane...

NARAVOUCENIJE:
bpalanka tj remesiana možda su bili gradovi od više hiljada stanovnika naseljenih rimljanima neeeekada ALI došlo je takvo vreme da jednostavno taj region nije više predstavljao ništa zanimljivo.
ljudi su se i tada selili, cak više nego sada.
grad je izgubio stanovništvo. svako je otišao na svoju stranu.
došli su sloveni i zagospodarili jer NIJE BILO mnogo stanovništa i na kraju postali dominantni.
DA JE TU TADA BILO TOLIKO STANOVNIŠTVA to bi
se proculo (ratovi, sukobi, mešanje jezika,...)

END OF STORY
Samo jedno pitanje: gde je to stanovnistvo nestalo i otislo? Vanzemljaci? Timeshift?

KAŽI MI GDE SAM MENJAO STAV, kontraMAN-e

ALBANCI JESU STAROSEDEOCI. TO JE OK. I ONI SU SE MEŠALI
Albanci su starosedeoci koliko i Stari Srbi... to sto su (mozda???) preuzeli jezik od Ilira ih ne cini Ilirima... kao sto i NAS to sto pricamo SLOVENSKIM jezikom ne cini Slovenima. Iii Bugare npr...

ALI SU SACUVALI OBICAJE, STARI JEZIK, BESNILO...
ALI, OPET, IM NIKO NE DAJE ZA PRAVO DA ODUZIMAJU SLOVENSKE TERITORIJE KOJE SU ISTO TAKO DUGO, DUGO, ovde
1. Ta teritorija je dugo, dugo, dugo postojala pre nego sto su prve amebe pocele da puzu po njoj.

2. Ako su Albanci starosedeoci (po, napominjem, TVOJOJ teoriji), onda ne samo da imaju pravo na Kosovo, nego i na veci deo Srbije, Bosnu i Hrvatsku. Ipak su te teritorije bile "Ilirske", a posto su Albanci Iliri (tj, oni bi voleli to da jesu...) onda imaju pravo na njih, jer bili su tu dugo, dugo, dugo pre nego sto su Stari Srbi na kamilama dosli ovde...

Samim tim ne samo da imaju pravu, nego se postavlja pitanje, otkud nama, "Slovenima" (yeah right...) pravo da uopste postojimo kao drzava na ovim prostorima, jer mnogi su tu bili dugo pre "nas"... Rimljani, Grci, Huni, Madjari... lokalno domorodacko stanovnistvo da i ne spominjem...

Kako je "pravo na neku teritoriju" fragilna stvar... kao i sve tvoje insinuacije...

pronadji knjigu ISTORIJA SRBA i procitaj kako smo opisani
boli me uvo za CLASH OF TITANS
Kad sam bio cetvrti razred osnovne skole, dobio sam knjigu "Basne i Naravoucenija"...

Jedna basna ide nesto ovako:

"...Lav i covek razgledase slike na kojima su ljudi nacrtani kako ubijaju lavove, i covek je stalno ponizavao lava, rugajuci mu se , jer ljudi na tim slikama bi uvek ubijali i pobedjivali lavove. Lav najednom stane i rece: da lavovi znaju da crtaju, imalo bi mnogo slika na kojima
su lavovi nacrtani kako ubijaju ljude..."


Shvatas?
 
jedan nauchnik je lepo objasnio to meshanje
a danas se tako lepo vidi u rasporedu krvnih grupa u pomenutoj regiji
to prouchavanje, o rasporedu krvnih grupa, je radjeno, negde pre 40-50 god
i to stoji u knjigama.
i to za svakog pojedinca

a haplo poshalice nisu radjene ni za srbiju kao celinu
kamoli za torlak.

oni koji istoriju ne smatraju gluposhcu
vec je cene ko nauku
uzmu pa chitaju
pa te podatke negde primenjuju
ne uzimaju smeshne primere soc realizma i odumiranja miranovachke kule
kad objashnjavaju 7 vek

a letopisci lepo napisashe shta se desilo.
i na rastku ima deo o tome,
bash o jednoj bici na poljima oko remesiane

tu je zbog siline avara i slovena,
koji naravno nisu vodili sa sobom zene i decu (ovo je iz jedne druge studije)
mobilisano svo civilno stanovnishvo dacie mediteranea
naravno bez zene i dece ;)
i u par bitaka,
vecina neobuchenih ex-civila je zavrshila kao roblje.
deo otisho za trakiju
dobar deo ostao u planinama.

al zene su im ostale :)

i taj pisac, koji je u zivotu osim shto je chitao, malo i pisao i zavrshio neke shkole
u roku, a ne puta 3...
tu kaze da je to po njemu razlog kako to da su se sloveni tako brzo naselili.
kao ono "ozenili" udovice i one josh ne udate, koje silom prilika smanjishe udeo svojih rechi u jeziku

i josh neshto.

kad neko pricha nejasno, mislim kad ne zarumesh shta kaze...
shta najcheshce ponavljate???

mi ovde QUO. ;)

bobe... ne vredi.
klik na ignore i mnogo lakshe.
ti mozesh da komuniciras s ... al s DSSovcem teshko... (shkolski primer DSSovca)
 
Silent Bob:
"...Lav i covek razgledase slike na kojima su ljudi nacrtani kako ubijaju lavove, i covek je stalno ponizavao lava, rugajuci mu se , jer ljudi na tim slikama bi uvek ubijali i pobedjivali lavove. Lav najednom stane i rece: da lavovi znaju da crtaju, imalo bi mnogo slika na kojima
su lavovi nacrtani kako ubijaju ljude..."


Shvatas?

:D ovo zadnje, ovo ne-italik... je shala, zar ne?
(ispravljeno u "bold", zaboravio da u quote je sve italik ;) )
 
crow:
bobe... ne vredi.
klik na ignore i mnogo lakshe.
ti mozesh da komuniciras s ... al s DSSovcem teshko... (shkolski primer DSSovca)


ITALIJANE (u buduce DON CROWANI)
reche da necesh da me pominjesh.

ali to ti je "KARAKTERAN" chovek, koga su svi pametni ljudi zajebali (citaj otkacili) u zivotu :)
provereno!
eto zato shto ima neke predrasude...

pa i ovi shto dolaze na forum. ovi silni tinejdzeri (SilentBob) - nashao si drushtvo
XA XA XA XA
 
Sveta685:
1. Srbi nisu Sloveni
2. Albanci nisu starosedeoci Balkana (doselili su se sa podrucja podkavkazja).
3. Poreklo ljudi nije iz Afrike (mada poreklo crnaca mozda jeste)
4. Srbi su od posle Potopa starosedeoci na Balkanu
5. Goranci su starosedeoci Balkana
6. Iliri nije naziv za neku posebnu etnicku grupu (vise se odnosi na politicku pripadnost )
7. Hrvati se nisu doselili iz Irana
8. Celokupno stanovnistvo sveta vodi poreklo od TRI zasebne genetske grupe, od kojih su kasnije mesanjem i sirenjem nastali razni narodi.

pomeshao si sve

josh jedan PALJEVINSKI TALIJAN
 
SEPTEMBAR 2006.

SilentBob:
...sto znaci da smo mi, nazalost, sloveni...

pa onda procitaj ovo ovde
pa onda kazi KO JE KONTRA-MAN!

a sto se tice Crowa on je politicki opterecena osoba. bas mi zao.
malo se izgubio.

u sustini pricaju svasta, a niko i nista nisu u zivotu niti su pricali o toj temi sa nekom osobom koja ima iskustva vezano za to.
citaju neke bajke, basne, gospodare prstenova,
umesto da slusaju prave stvari...
ali ko ce sa njima izaci na kraj ?? XE XE XE
oni pametni se na vreme povukli sa foruma... rekli su sta su imali da kazu i CAO...

ostala samo jedna Budala tj. JA da se raspravlja sa tinejdzerima
 
Ristob, pa samo pogledaju temu "Da li postoji srpska istorija?" i bice ti sve jasno!

sluchajno sam je pogledao, svaka chast Dushici84, ala im je odgovorila ;)

Crow, mora da boli Tolkin! XA
ali... o tome pricham sve vreme...

oni koji malo koriste glavu dodju i nestanu... shteta.... verovatno imaju pametnija posla...
:cry:
 
mislim... rodjaci...
jel moguce da ovaj krem Partijotsko domacinsko SrBske inteligencije ne moze da skapira ovu aluziju, s Tolkinom bajkopiscem, na njihove bajke??? :D
jel tolko glupi, il misle da ovim zaebavaju nekog...
shto reche jedan turchin na forumu
"il si glup, il si lopov"
po njegovom poimanju sveta... ebem li ga... nije mi delovao glupo :(...
nekad davno.


ne verujem da turchin ne moze da skapira da ako u jednom postu kazesh
""rimljani" u nashim krajevima su bili shtoshta, samo ne latini. negde starosedeoci negde legije..." a on da ti odgovori sa "vidi ga ovaj TALIJAN..." (dobro je, bar sam stigo u mom nacionalnom razvoju, u turskim ochima na forumu, do EU :D prvo sam bio Bugarin, pa Ciganin, pa Shiptar, pa Vlaa... stigo i do talijana... ;) al njegovu familiju i dalje zovu Turci, shto je ochigledno i glavni uzrok ovolikog busanja u "srBske" grudi, shto me podseti na najveceg SRBENDU u ulici, druga Denchica, sa titovom slikom i rodjenim prezimenom Denchev 8) shto glasniji srbin, jasnija lichna istorija 8) )

verovatno misli da praveci se glupim zaebava nekog... onda je samo pokvaren.
a po njegovoj definiciji, verovatno i lopov. to objashnjava mnogo toga... 8)
 
ma ako ti silentboba smatrash za pametnim a mene za glupim
ok onda...

EVO RUKE PRIZNAJEM DA SAM GLUP.

ne znam ko se chachkao prvi,...

rekoh ti stvarno me odusevljavaju ljudi koji te spuste u jednom odgovoru,
tebe i tvoje reklamozderske ideje
meni treba mnogo vishe zato sto sam mozda glup :)

("ništa ne valja, mi smo niko i ništa, bolje da budemo nešto drugo,...")

NISAM ZA TU FILOZOFIJU...

SRBI I SLOVENI ITEKAKO IMAJU ISTORIJU, KULTURU i OBICHAJE
(malo sam se dotakao zabranjene teme "ima li srbija istoriju?")

prvo, one dolaze do izrazaja najvise kada je zemlji dobro. tada se o tome najviše piše.ja lično neću da prihvatim rimsku ili bugarsku istoriju kao našu samo zato što smo u maloj ekonomskoj i psihološkoj krizi.

što se tiče drugog dela, boli me uvo šta si, da li bugarin, ciganin, talijan kako sam te nazivao. Možeš da budeš i amerikanac i japanac i srbin a ko si i šta si i kakvo mišljenje ljudi imaju o tebi, pokazuje se sa vremena na vreme na ovom postu (kada dodje neko na topic a da nije forumaš sa 50.000 postova).Dušica rules!

to tzv "domaćinsko" "narodnjačko" tj nazivi su čisto ispiranje mozga od strane ljudi koji su našli neke "provincijalce u duši" da ih vozaju!
ne znam što to potenciaš!

JEDNO JE PISATI O NAŠOJ ISTORIJI, KULTURI ...
A JEDNO UDARATI LOŠU REKLAMU NA SVAKOM TOPICU U VEZI TIH TEMA...
iskreno, tebe ko sluša na forumu, imao bi osećaj da je srbija zadnja rupa na svirali NA SVETU!

NARAVNO, HVALA BOGU, NIJE TAKO!
 
SerbiaUnited:
ma ako ti silentboba smatrash za pametnim a mene za glupim
ok onda...

EVO RUKE PRIZNAJEM DA SAM GLUP.
Crow je bio u pravu, sa tobom se ne moze lepo...

Iako me u svakom postu vredjas ja sam uvek tebi odgovarao na postove, zanemarujuci te uuvredljive delove, i izlagajuci ti moje misljenje o temi, a ti jedino sto si u stanju je da napises to gore...

Ture nemoj da se nerviras i da nas vredjas... vredjaju ljudi koji nemaju sta drugo da kazu...zar je moguce da tvoji argumenti na ovu temu su tako mali?

Ah, nevermind... zasto ja odgovaram? :-(
 
crow:
a mozda sam se, dragi prijatelji, zaebo.
izgleda da je onaj dalekovod napravio nenadoknadivu shtetu u toj sivoj masi :(
amen

ponekad me zachudjuje to koliko chovek zna o meni i okolini. prosto vishe i od mene samog.
ili je to klasichno ponashanje njegovog kraja "da vishe guraju nos u tudje poslove"

crow:
(mada je mislim da se samo pravi glup, ko bi josh javno prizno da je lopov...)


ZNACI IPAK SI PRIHVATIO PODELU...UCHISH UCHISH... POLAKO ALI SIGURNO...

ma da opljachkah sve fondove (check>Tosha), a palanci nishta, jbg...

choveche, sjto ne odesh na forum Politika, bio bi ZVEZDA tamo.

POGLEDAJ SI SVOJE ODGOVORE. AKO NISI POMENUO PALANKU, DSS ILI POLITIKU (LOPOVE KOJI KRADU OD NAPACHENOG NARODA KOJI "RINTA" (ovo rinta chitaj kao CounterStrike, KrstaricaForum, GospodarPrstenova) CEO DAN A NEMA NI ZA HLEBA) U SVAKOM ODGOVORU U POSLEDNJE 5 TEME ONDA....
 
SerbiaUnited:
nije tacno...
ali postoje mnogi dokazi da su srbi bili najveci slovenski narod pa cak i da su sloveni nastali od srba.

prilikom nariranja slovena i prelaska u malu aziju u 7. veku osnovan je grad koji nosi naziv GordoSerbon.
Mnogi istoricari smatraju da je taj naziv izveden od 2 reci SRPSKI i GRAD tj. GradSrpski.

U mnogim istorijskim spisima o slovenima koji se nalaze u Ceskoj i Slovackoj
dosta se pominju se Srbi ali i Hrvati.(Serbi, Srb, Hroate, Kroate)


když tu věži děláchu,
tvrdými cihlami ji stláchu.
Klí miesto vápna jmějiechu
a všickni jednu řěč mluviechu.
Bohu sě jich řěč nesmíli,
(20) jich jazyky tako zmýli,
že bratr bratru neurozumě,
ale každý svú řěč umě.
Tu svého diela přěstachu,
druh ot druha pryč sě brachu.
(25) Každý sobě těch vlast ustavi
a ot těch vzněchu sě rozliční nravi.
Ti sobě osobichu země,
jakž dnes má každá jmě.
Mezi jinými Srbové
(30) tu, kdežto biechu Hřekové,
podlé mořě sě ustavichu,
až do Říma sě vzplodichu.

(...)


V srbském jazyku jest země,
jiež Charvátci jest jmě.
V tej zemi bieše lech,
jemuž jmě bieše Čech.
Ovoliku količinu gluposti na jednom mestu još u zivotu nisam pročitao.Mora da si pristalica nove srpske istoriografije, jer samo oni veruju u ovakve stvari.Tvoji istomišljenici tvrde da su Srbi ziveli u Americi pre Indijanaca, a kao glavni dokaz navode ime reke Potomak, jer je to, kako kazu, srpska reč.Ko je ovde lud, ocenite sami.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top